Już nie TikTok, tylko NunTok. Poznajcie zakonnice, które swoimi filmikami robią prawdziwą furorę

Gwarantujemy, że nie zobaczycie dziś nic lepszego ♥
Już nie TikTok, tylko NunTok. Poznajcie zakonnice, które swoimi filmikami robią prawdziwą furorę
Fot. TikTok.com (@carmeldcj)
17.08.2020

TikTok w mgnieniu oka stał się najpopularniejszy medium współczesnych nastolatków i młodych dorosłych. Miliony internautów zwariowały na punkcie aplikacji, której głównym celem jest zamieszczanie na niej filmików do różnych podkładów muzycznych. Na TikToku można znaleźć dosłownie wszystko - śmieszne układy choreograficzne, tutoriale beauty i kulinarne, popularne “challenge”, a nawet akcje z ważnym przesłaniem. 

Zobacz również: Nastolatki na TikToku śpiewają: „Niech to się skończy”. Tak protestują przeciwko ignorowaniu kobiecego bólu

Wraz z popularnością TikToka równie wielką rozpoznawalność zyskują osoby, których filmiki stały się hitem na tej platformie. Wielu TikTokerów już awansowało do pierwszej ligi najpopularniejszych internetowych celebrytów, a swoją rozpoznawalność z powodzeniem przekuwają w korzyści finansowe. 

Ale nie TikTokerki, o których przeczytacie poniżej. Chociaż właściwie powinniśmy napisać NunTokerki, ponieważ mowa o... zakonnicach, które swoimi nagraniami robią prawdziwą furorę wśród internautów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carmel DCJ (@carmeldcj)

NunTok: zakonnice robią furorę na TikToku

NunTokerki, o których mowa to siostry zakonne z Holandii, a konkretnie – z zakonu karmelitanek w miejscowości Vogelenzang. Ich kanał na TikToku o nazwie @carmeldcj obserwuje już ponad 215 tys. internautów, a treści opublikowane dotąd przez siostry zebrały prawie 4 mln polubień. O tym, jak zaczęła się przygoda zakonnic z TikTokiem i w jaki sposób stały się prawdziwą sensacją pisze portal i-d.vice.com. 

Jak to zwykle bywa, wszystkim pokierował... przypadek. Zaczęło się od siostry Hanny, która dołączyła do karmelitanek z Vogelenzang zaledwie 1,5 roku temu. Zanim postanowiła wprowadzić swoje siostry do świata TikToka zarządzała ich kontem zakonu na Facebooku i na Instagramie. Pierwsze nagranie opublikowane przez siostrę Hannę powstało jako żart. Była to odpowiedź na filmik zamieszczony przez TikTokerkę i influencerkę o pseudonimie @sasabylopez. 

Zobaczyłam nagranie, na którym ta influencerka pokazuje swoją bogatą kolekcję strojów do pracy i na randki. Spytałam pozostałe siostry czy nie byłoby zabawnie, gdybyśmy zrobiły to samo? Dokładnie taki sam filmik, tylko że z nami i w naszych habitach, które nosimy każdego dnia i we wszystkich miejscach. 

@carmeldcj

Duet with @sasabylopez . Fashion in the convent. ##fashion ##catholicnun ##catholic ##outfit ##myoutfit ##viral ##funny ##carmelite ##carmeldcj ##nunsrock

♬ original sound - mariahschaefer

Tak też się stało, ale ku zaskoczeniu siostry Hanny filmik, który został nagrany jako żart stał się viralem - zebrał ponad 65 tys. lajków. Od tamtej pory zakonnice zamieszczają na swoim kanale na TikToku NunToku nowe materiały średnio parę razy w tygodniu. Inspiracje czerpią m.in. od innych użytkowników medium, z tym że przerabiają trendy na swoją - nomen omen - modłę. Przy czym ich treści wciąż wywołują w obserwujących salwy śmiechu.  

Wśród nagrań opublikowanych przez karmelitanki do tej pory znalazła się m.in. ich wersja tańca do utworu “Siren Beat” ze specjalną choreografią nawiązującą do modlitwy oraz parodia takich musicali jak “Annie” czy “Dźwięki muzyki”. W większości filmików pojawia się siostra Hanna oraz siostra Sanne, czyli najmłodsza członkini zakonu, ale od czasu do czasu towarzyszy im również sama matka przełożona, często ze specjalnym udziałem czworonogów, które towarzyszą zakonnicom na co dzień. 

@carmeldcj

Oud oldest sister wanted to join. ##tiktokdance ##dace ##dancechallenge ##granny ##grannygonewild

♬ Laxed (Siren Beat) - Jawsh 685

Dla wielu internautów, którzy wiedzą o siostrach zakonnych tylko tyle, ile wyciągnęli z takich filmów jak horror “Zakonnica” czy słynne komedie z Whoopi Goldberg w roli głównej (karmelitanki są fankami tych ostatnich!) widok zakonnic, które robią sobie nawzajem żarty i świetnie się bawią to niemałe zaskoczenie. Karmelitanki dostają też całkiem sporo wiadomości od dziewczyn, które dzięki nim same zastanawiają się nad wstąpieniem do klasztoru. Odpowiadają też na wiele pytań na temat tego jak wygląda życie zakonnic. Dla siostry Hanny możliwość edukowania innych w tym temacie i nawiązania kontaktu była jednym z głównych powodów, dla których zdecydowała się kontynuować działalność na TikToku. 

Chcemy pokazywać innym, że chociaż jesteśmy zakonnicami, jesteśmy także normalnymi ludźmi. Zazwyczaj jeśli ktoś zobaczyłby siostrę zakonną na ulicy raczej by jej nie zaczepił, ale na TikToku ludzie są o wiele bardziej otwarci. Nasze drzwi też pozostają otwarte i można nas spytać o wszystko. 

Internautom nie trzeba było powtarzać tego dwa razy. Pytają m.in. o to, czy zakonnice mogą wyjść za mąż (“Nie, jesteśmy poślubione Jezusowi”), co sądzą o papieżu Franciszku (“To świetny gość!”), jak piorą swoje habity (“W pralce, tak jak inni ludzie”) albo czy... mogą zobaczyć ich piżamy (“Tylko jeśli pokażecie nam swoje”).  

@carmeldcj

##duet met @mangything thanks for the honest questions!

♬ original sound - mangything

Ale reakcje internautów mają też o wiele poważniejszy wydźwięk. Wielu z nich szuka u karmelitanek pomocy duchowej i prosi, aby wstawiały się za nich albo za ich bliskich w swoich modlitwach.  

Czasami wrzucamy filmik, na którym tańczymy albo robimy coś zwariowanego, a ludzie reagują prosząc nas o modlitwę za chorą matkę, nawet jeśli nagranie jest zabawne.  

Siostra Hannah dodaje jednak, że siostry modlą się za wszystkich internautów, którzy zgłaszają się do nich z całego świata. 

Czy karmelitanki spotykają się z jakąkolwiek krytyką pod swoim adresem albo negatywnymi komentarzami? Oczywiście, że tak. Niektórzy katolicy zarzucają im, że ich działalność na TikToku to bluźnierstwo. 

Niektórzy ludzie chcą po prostu powiedzieć swoje i oczekują, że wdasz się z nimi w kłótnię. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest pokazywanie, że nasza wiara to miłość 

- odpowiada siostra Hannah. 

@carmeldcj

Just a lovesong... ##iloveyou ##iloveyoujesus ##jesus ##jesuschrist ##catholic

♬ original sound - blessicca

Karmelitanki początkowo planowały odpowiadać na każdą wiadomość i komentarz pod swoimi nagraniami, ale skala popularności jaka na nie spadła zaczęła im to uniemożliwiać. Mimo nowo zdobytej sławy codzienne życie zakonnic wcale się nie zmieniło. Siostry w dalszym ciągu planują też publikować nowe treści na swoim NunToku. 

Na co możemy powiedzieć tylko: “Amen”. 

Co sądzicie o takiej działalności sióstr zakonnych na TikToku? Podoba wam się ich inicjatywa czy zgadzacie się z opiniami, że to bluźnierstwo? 

Zobacz również: Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!

Polecane wideo

„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów
„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie