Jak idealnie wyjść na zdjęciu? 5 sztuczek od fotografa

Z tym poradnikiem przestaniesz usuwać swoje fotki.
Jak idealnie wyjść na zdjęciu? 5 sztuczek od fotografa
fot. iStock (g-stockstudio)
17.08.2020

W świecie, który zwariował na punkcie selfie i social mediów, dobre zdjęcie to nie lada sztuka. Choć spojrzenie na siebie na grupowej fotce bez krytyki może być niezłym sprawdzianem na samoakceptację, to jednak warto dodać sobie nieco pewności siebie znajomością tego, jak prawidłowo się ustawić lub co zrobić, żeby nasza twarz wyszła jak najbardziej korzystnie.

Portal allwomenstalk.com zapytał profesjonalnego fotografa ślubnego o rady i na tej podstawie stworzył listę pięciu sztuczek, które sprawią, że zawsze będziesz wyglądać doskonale. 

Zobacz również: Selfie a charakter. Co mówią o nas zdjęcia?

Poradnik: Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

#1 Nie mrugaj!

Niby oczywiste, ale fotografowie mogą powtarzać to do znudzenia. To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety, zwłaszcza na zdjęciach grupowych, gdzie wszyscy goście muszą być zgrani. Zdarza się, że w pomieszczeniu jest zbyt jasne światło, albo słońce świeci nam w twarz. W takiej sytuacji poproś osobę, która robi Ci zdjęcie, aby policzyła do trzech i otwórz oczy dopiero na komendę "dwa".

#2 Nie patrz w dół

Z takiej perspektywy możesz wyglądać seksownie, ale nie zapominaj o ważnej kwestii. Niektóre dziewczyny lubią robić sobie zdjęcia "z dołu", przez co ich twarz wydaje się grubsza, a broda bardziej masywna. Skóra w naturalny sposób tworzy wówczas niechciany, drugi podbródek. Dlatego właśnie lekko wystaw czoło i wyciągnij szyję, a dopiero później pochyl brodę w dół. Odrobina pracy, ale efekt jest niesamowity!

#3 Odcień kosmetyków

Pamiętaj, aby nie nakładać "zimowego" makijażu na opaloną skórę i zawsze upewnij się, czy odcień danego kosmetyku do Ciebie pasuje. Nie ma nic gorszego, niż maska z podkładu na twarzy, która różni się od pozostałych części ciała. W tym celu skutecznie zamaluj linię na szyi.

#4 Kształt brwi

Zawsze upewnij się, czy Twoje brwi są odpowiednio wypielęgnowane i dopasowane do kształtu twarzy. Brwi mają ogromny wpływ na naszą mimikę, a ta w znacznym stopniu wpływa na zdjęcia. W zależności od tego jak wyglądają, na zdjęciu ukażą się inne emocje: złość czy zdziwienie. 

#5 Znajdź swoją pozę

Obejrzyj uważnie swoje zdjęcia i znajdź pozę, w której wyglądasz najbardziej korzystnie, a później ją zapamiętaj. Robią tak największe gwiazdy, bowiem od odpowiedniego ustawienia zależy cały efekt. Znajdź coś, co wyróżni Cię na tle innych. Długie nogi, ułożone w korzystny sposób, uśmiech, a może seksowne dotknięcie włosów? Wybierz własną wizytówkę.

Zobacz również: Jak stworzyć idealny profil na Tinderze?

Polecane wideo

Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie
Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie