Portal tylko dla pięknych, brzydkim wstęp wzbroniony!

BeuatifulPeople.com to nowa platforma internetowa, która ma być elitarną społecznością pięknych ludzi. Jak się tam dostać?
Portal tylko dla pięknych, brzydkim wstęp wzbroniony!
28.10.2009

Portale społecznościowe przechodzą prawdziwy renesans – są niezwykle popularne i mnożą się jak grzyby po deszczu. Ich twórcy zaczynają jednak powoli odchodzić od koncepcji masowości, tworząc ekskluzywne platformy komunikacyjne, zarezerwowane tylko dla nielicznych. W efekcie, o ile na Naszej Klasie konto może mieć każdy, to już na nowym portalu BeautifulPeople.com – nie. Ten innowacyjny serwis z założenia ma być zamkniętą społecznością pięknych ludzi, nazywaną przez swoich pomysłodawców „elitarnym klubem online”.

Wcześniej serwis działał w USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Japonii, Włoszech, Australii, Kanadzie, a wczoraj miała miejsce jego premiera w Polsce. Zdobycie członkostwa BeautifulPeople.com nie jest jednak proste i wymaga poddania się surowej ocenie jury złożonego z przedstawicieli płci przeciwnej (kobiety oceniają więc mężczyzn i na odwrót). W pierwszym etapie rekrutacji należy złożyć swoją kandydaturę – wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz załączyć aktualne zdjęcie. Następnie „sędziowie” analizują zgłoszenie i przyznają mu jedną z czterech ocen: zdecydowanie tak”, „hmm tak, OK”, „hmm, raczej nie” oraz „zdecydowanie NIE”. Na koniec wszystkie opinie są sumowane, a po około 48 godzinach kandydat otrzymuje pozytywną lub negatywną odpowiedź. W międzyczasie może na bieżąco śledzić postępy w procesie rekrutacji oraz… bronić się, jeżeli jury uzna, że dodane do aplikacji fotografie nie są autentyczne.

Na świecie chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło około 2 milionów kobiet i mężczyzn, ale tylko 20% z nich pomyślnie przeszło selekcję. Tak duża popularność portalu wynika podobno z faktu, że stwarza on doskonałe warunki do poznania przyszłego partnera. Zachęcają również statystyki - aż 80 000 członków BeautifulPeople.com umówiło się na randkę za pośrednictwem serwisu, 10 000 osób stworzyło związki, z których urodziło się ponad 400 dzieci.

Posiadanie konta na portalu wiąże się również z szeregiem innych przywilejów (m.in. otrzymywaniem zaproszeń na luksusowe przyjęcia i imprezy) oraz stałym dostępem do informacji związanych z castingami w wytwórniach telewizyjnych czy agencjach modelek.

Przeciwnicy projektu twierdzą jednak, że jawnie dyskryminuje on osoby, które zostały skromniej obdarzone przez Matkę Naturę i nigdy nie będą miały szansy na pozytywne przejście selekcji. Takie argumenty z pewnością nie przekonują kandydatów aspirujących do pięknej elity, również tych mieszkających w Polsce. Nasz kraj ma być zresztą szansą na pozyskanie dużej liczby nowych użytkowników, bo jak przyznał sam dyrektor zarządzający BeautifulPeople.com, Greg Hodge:

„Polska będzie miała duży procent przyjętych osób, w końcu jest to kraj Izabelli Anny Mikołajczak i Mateusza Damięckiego, chociaż z drugiej strony też Roberta Kubicy. Ludzie mają już dosyć marnowania czasu i pieniędzy na spotkania z nieatrakcyjnymi osobami poznanymi w Internecie. Dopóki nie ruszyło BeautifulPeople, nie było żadnej strony internetowej ani serwisu randkowego wyłącznie dla atrakcyjnych ludzi. Na BeautifulPeople.com nie ma przeciętnych. Tu wszyscy są piękni”.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Piękne naprawdę mają łatwiej? 

Lubimy przypisywać ładnym ludziom pozytywne cechy, ale jednocześnie boimy się idealnych osób. Unikamy porównań z nimi. Dlaczego tak się dzieje? Skąd taki paradoks?

Nasza Klasa skazana przez sąd! 

Popularny portal będzie musiał zapłacić za zwłokę w usunięciu jednego z fikcyjnych kont. Poszkodowany mężczyzna otrzyma jednak mniej niż sobie zażyczył…

Polecane wideo

Komentarze (312)

Ocena: 5 / 5
Lukasz (Ocena: 5) 13.05.2017 16:31
utworzylem konto, wystawilem zdjecia, przypominam ze mam 40 lat, 192 cm wzrostu, blond wlosy i niebieskie oczy, w polsce jestem wysmiewany przez niskich krupnioków na łyso obcietych i niskie polskie grube kobiety fuj, dostalem 90 procent na tak, teraz dopiero zaczolem zyc, portal propnuje darmowe przeloty samoltem a nawe wize, nigdy wiecej polskiego zawistnego społeczeństwa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2015 19:58
Przecież tam prawie każdy może się dostać. Dużo osób jest tam normalnych, przeciętnych, nawet ja się tam dostałem , poza tym tylko trzeba podobać się przynajmniej w 51 % dla płci przeciwnej. Wiec warto spróbować ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2011 10:16
Hahahahahaha!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2010 14:26
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2010 16:59
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie