Popularny supermarket znika z Polski! Gdzie już nie zrobimy zakupów?

To olbrzymie zaskoczenie. Polacy uwielbiali robić tam zakupy.
Popularny supermarket znika z Polski! Gdzie już nie zrobimy zakupów?
Fot. Unsplash
19.06.2020

Polacy uwielbiają robić zakupy w supermarketach. Popularne dyskonty przeżywają prawdziwe oblężenie, zwłaszcza weekendami, gdy wielu z nas wreszcie ma chwilę wolnego i robi zapasy żywnościowe na cały tydzień. Takie duże zakupy kosztują ich o wiele taniej niż bieganie do małych, osiedlowych sklepików w ciągu tygodnia. 

Zobacz również: Sklepy, które najlepiej kojarzą się Polakom. Biedronka staje się zbyt luksusowa

Gdyby zapytać Polaków o to, jakie są ich ulubione supermarkety, odpowiedzi pewnie sprowadziłyby się głównie do paru nazw. Nasi rodacy uwielbiają kupować przede wszystkim w Biedronce, Lidlu, Auchanie czy Tesco. Niestety jedna z tych sieci już wkrótce na zawsze zniknie z naszego kraju.  

Tesco wycofuje się z Polski i zmieni się w Netto

Tą siecią jest brytyjskie Tesco, którego przedstawiciele właśnie ogłosili, że sprzedają cały swój biznes w Polsce. Oznacza to zamknięcie wszystkich 301 supermarketów tej firmy w naszym kraju, a konkretniej – ich przekształcenie w sklepy pod szyldem Netto. Ma się to stać na przestrzeni najbliższych 18 miesięcy. 

Zauważyliśmy znaczny postęp w naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal widzimy wyzwania rynkowe w Polsce. Dzisiaj ogłoszona transakcja pozwala nam skoncentrować się w regionie na naszej działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową z dobrymi perspektywami wzrostu oraz osiągamy marże, przepływy pieniężne i zwroty, które są istotne dla Grupy  

- mówił Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco. 

Po przejęciu Tesco przez Netto liczba tych ostatnich sklepów zwiększy się do 687, tym samym zbliżając się do konkurencyjnego Lidla, który posiada w naszym kraju ok. 720 placówek. Na pozycji lidera pod względem liczby marketów utrzymuje się Biedronka z ponad 3 tys. sklepów. 

Będziecie tęsknić za supermarketami pod szyldem Tesco? 

Zobacz również: Właściciel Zary zamyka ponad 1200 sklepów. Gdzie już nie zrobimy zakupów?

Polecane wideo

Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zaczęła jeść 2 razy więcej
Pokazała, co stało się z jej ciałem, kiedy zaczęła jeść 2 razy więcej - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.06.2020 08:33
W sumie, nie dziwi mnie, że to właśnie Tesco wycofuje się z Polski. Nigdy nie byłem fanem zakupów tam. Produkty takie same jak w innych sklepach, a ceny wyższe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie