Takiego Rossmanna w Polsce jeszcze nie było. Kosmetyki nalejesz do własnej butelki

To najnowocześniejszy i najbardziej eko salon w Polsce!
Takiego Rossmanna w Polsce jeszcze nie było. Kosmetyki nalejesz do własnej butelki
Fot. Instagram.com (@strona_kobiet/@wirtualne_kosmetyki)
17.06.2020

Każdego roku generujemy prawdziwe góry plastiku. Organizacja WWF podaje, że w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 mln ton do 348 mln ton rocznie. Plastikowe butelki, torebki i opakowania lądują nie tylko na wysypiskach, ale także w morzach i oceanach, tworząc prawdziwe wyspy. Zwierzęta notorycznie duszą się i trują produkowanymi przez nas odpadami, ponieważ często mylą je z pożywieniem.  

Zobacz również: „Jeśli nie zmienimy nawyków, ludzkość będzie skończona”. Jane Goodall ma dla nas wszystkich ważne ostrzeżenie

W styczniu 2020 roku informowaliśmy o rewolucyjnych planach walki z nadmierną produkcją plastiku ze strony jednej z najsłynniejszych drogerii na świecie, czyli Rossmanna. Firma testowała wówczas pierwsze automaty do napełniania własnych, przyniesionych z domu butelek wybranymi kosmetykami. Takie urządzenia pojawiły się w wybranych punktach u naszych południowych sąsiadów, czyli Czechów. Dostali oni możliwość napełniania swoich butelek niektórymi żelami do mycia, szamponami, płynami do płukania czy do mycia naczyń. Wszystko to w ramach współpracy niemieckiej sieci drogeryjnej z marką Henkel. 

Gdy Czesi już mogli poczynić kroki by być bardziej eko, my dopiero zastanawialiśmy się, czy podobne rozwiązanie zagości również w naszym kraju. Dziś możemy powiedzieć - tak. W Łodzi właśnie otwarto nowy salon Rossmannaw którym będziemy mogli uzupełniać kosmetyki do własnych opakowań. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Strona Kobiet (@strona_kobiet)

Rossmann z automatami do napełniania kosmetyków w Łodzi

Nowy sklep niemieckiej drogerii został otwarty w łódzkiej Manufakturze. Jest to jeden z najnowocześniejszych punktów stacjonarnych Rossmanna. W łódzkim sklepie znalazła się strefa refill, w której klienci już od 15 czerwca 2020 roku mogą napełniać własne pojemniki kosmetykami oraz środkami czystości polskiej marki OnlyBio. To podwójna korzyść dla środowiska, ponieważ w ten sposób nie tylko ograniczamy nadmierną produkcję plastiku, ale też mamy pewność, że wybierane przez nas kosmetyki są w pełni naturalne. Wszystkie produkty marki OnlyBio oraz OnlyEco są wegańskie oraz bazują na naturalnych składnikach.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wirtualne Kosmetyki (@wirtualne_kosmetyki)

Stacja refill ma przede wszystkim za zadanie minimalizację ilości zużytego plastiku, korzystanie na co dzień z bezpiecznych produktów, a przede wszystkim przekonanie do ekologicznego stylu życia. Obsługa stacji jest bardzo prosta, wystarczy na ekranie wybrać swój ulubiony produkt, przy pierwszym zakupie dodać butelkę, na monitorze pokaże się numer stanowiska, w którym zostanie napełniona butelka. Należy wybrać opakowanie szklane lub z recyklingu, przykleić na nią etykietę, a następnie postawić butelkę na wskazanym numerze stanowiska i wcisnąć przycisk start. Na ekranie przy stanowisku pojawi się komunikat o zakończeniu dozowania. Przy kasie należy zeskanować kod kreskowy etykiety oraz kod kresowy butelki. Za drugim razem, jak przyjdziemy ze swoją butelką, skanujemy tylko i wyłącznie kod kreskowy z etykiety. Pamiętajmy, że nie mamy planety B i pierwsza w Polsce automatyczna stacja refill to nasz wspólny wielki gest dla Ziemi  

- mówił Marcin Pawlikowski, prezes zarządu OnlyBio.life. 

Ale stacja refill to nie wszystko. Rossmann w łódzkiej Manufakturze wyróżnia się także najbardziej rozwiniętą technologią i asortymentem w całej Europie. Klienci mogą w nim skorzystać z rozszerzonej oferty kosmetyków oraz ze strefy manicure. 

Czy podobne salony Rossmann pojawią się w innych miastach Polski? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale trzymamy kciuki za to, aby tak właśnie się stało! 

Zobacz również: Drobne codzienne zwyczaje, które najbardziej niszczą środowisko. Oto, czym możesz je zastąpić

Polecane wideo

„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”. 11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci
„Nigdy nie słyszałam tylu komplementów”.  11 krótkich fryzur, które uwielbiają faceci - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.06.2020 21:33
Nie będę wspierać tego niemieckiego giganta. W Polsce mamy mnóstwo ciekawych sklepów kosmetycznych takich jak Yope czy Pigment
odpowiedz
Mikrobiolog (Ocena: 5) 18.06.2020 01:25
To niehigieniczne nalewać kosmetyk do własnego opakowania. Łatwo o zakarzenie drobnoustrojami i nieszczęście gotowe. To oczywiste, że pojemnik z domu nie jest sterylny. Nawet jeśli kosmetyk będzie naszpikowany konserwantami to może nie wystarczyć jeśli jego opakowanie będziecie zakażone. Poza tym kosmetyki naturalne są mniej stabilne, a tym samym bardziej podatne na zakażenie. Pomysł ciekawy, ale niedopracowany. Ja na pewno nie skorzystam z tej oferty, bo nie mam ochoty używać zakażonych grzybami i bakteriami kosmetyków.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 16:28
Nie skorzystam, nie czuje potrzeby. Wymysly.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 13:15
Powiem jedno ceny w rossmannie to zdzierstwo. Jak chciałam być eko i kupić szampon w kostce to cena mnie rozśmieszyła. Wole kupić szampon w plastikowej butelce żeby mieć więcej w kieszeni na potrzebniejsze rzeczy. Dodam że nie zarabiam kokosów żeby sponsorować jakichś sz.abów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 11:21
Super sprawa. Warto zacząć od siebie i od małych rzeczy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie