Selfie a charakter. Co mówią o nas zdjęcia?

Już nie będziesz musiała spotykać się na przypadkowe randki. Dlaczego?
Selfie a charakter. Co mówią o nas zdjęcia?
fot. iStock (g-stockstudio)
05.06.2020
Zuzanna Niedzielska

Za pośrednictwem social mediów dzielimy się ze światem masą informacji na temat naszego prywatnego życia. Udostępniamy zdjęcia na tle naszych pokoi, a nawet całych wnętrz, przed czym ostrzega policja, ponieważ to łatwy kąsek dla złodziei. Nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne znaczenie ma dzielenie się postami, w których przeżywamy radość, smutek, złość czy ekscytacje.

Zobacz również: Jeszcze bardziej idealne selfie? Ten telefon to nowa miłość instagramerek!

Nauka cały czas idzie do przodu. Jak się okazuje, opierając się na naszym selfie, można wywnioskować, jaką ktoś posiada osobowość i cechy charakteru. Jak to możliwe?

Selfie a charakter. Co zdradzają Twoje zdjęcia?

Rosyjscy naukowcy z dwóch moskiewskich uniwersytetów podjęli ostatnio współpracę z biznesowym start-upem BestFitMe, czego owocem są zaskakujące wnioski.

Dzięki ich zaangażowaniu w badania nad sztuczną inteligencją okazało się, że jest ona w stanie rozpoznać na podstawie zdjęcia cechy danej osoby. Technologia skanuje selfie niczym ludzkie oko i bardzo rzadko się myli. To niesamowite, że jest w stanie to stwierdzić po jednym obrazku!

Wyniki, które opierały się na zdjęciach kobiet, były o wiele bardziej wiarygodne niż te opracowane na fotografiach wykonanych przez mężczyzn. Możliwe, że to dlatego, że Paniom z natury łatwiej przychodzi wyrażanie emocji i operowanie mimiką twarzy? Męskie grono z kolei stara się je ukryć.

zdjęcia twarzy - badanie

Taka technologia może okazać się bardzo przydatna w różnych codziennych obszarach. Za jej pomocą firmy łatwiej dopasowywałyby oferty swoich usług do danych klientów. Z kolei pracodawcy byliby w stanie z góry określić profil pożądanego pracownika

Technologia a portale randkowe

Co z zastosowaniem SI w przypadku Tindera i innych randkowych portali? Najciekawsze jest to, że prawdopodobnie użycie w tym celu technologii, zwiększyłoby szanse na poznanie idealnego partnera.

Będąc świadomym cech charakteru człowieka po drugiej stronie, nie tracilibyśmy czasu na przypadkowe spotkania i związane z nimi rozczarowania. Łatwo byłoby z góry założyć, kto do kogo pasuje, na podstawie opublikowanych zdjęć. Z kolei inni nie musieliby tracić czasu na rozmowę z nami, jeśli nie odpowiadałaby im nasza natura. Brzmi zachęcająco? 

Od razu wiedzielibyśmy, czy ktoś ma osobowość bardziej introwertyczną, czy ekstrawertyczną. Ludzie łączący się w pary za pomocą aplikacji już na starcie mieliby o wiele lepsze rokowania na przyszłość.

Co więcej, taka rewolucyjna technologia pomogłaby także określić na podstawie sfotografowanej ludzkiej twarzy, jakich zachowań możemy spodziewać się po danej osobie.

Pozostaje tylko czekać, aż wynalazek wejdzie w życie i będzie można wykorzystać go w praktyce. A tymczasem bądź ostrożna i uważaj na to, jakie selfie publikujesz w sieci!

dziewczyna robi selfie

Zobacz również: Co kształt stóp mówi o Tobie?

Źródło: styl.pl

Polecane wideo

Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥
Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie