Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram

Rośliny doniczkowe coraz skuteczniej wypierają retuszowane selfie.
Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram
Fot. Instagram.com (@thepottedjungle/@houseplantfairy)
06.06.2020

influencerkach coraz częściej mówi się, że zepsuły Instagram. Serwis, który początkowo służył do dzielenia się z innymi zdjęciami albo jako foto-pamiętnik do zachowywania wspomnień szybko zmienił się w platformę zdominowaną przez aspirujące modelki marzące o popularności i liczące na intratne kontrakty reklamowe. Spontaniczne i estetyczne fotografie zaczęły być wypierane przez idealne selfie roznegliżowanych modelek, oczywiście po tym jak zostały one poddane solidnej obróbce komputerowej. Jednak wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że Instagram serwuje im perfekcyjną fikcję. 

Zobacz również: Ta influencerka jest tak piękna, że fani tatuują sobie na ciele jej twarz

Wygląda na to, że coraz więcej osób ma dosyć tego, jak obecnie wygląda Instagram i szuka nowych, wartościowych kont do obserwowania w serwisie. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się zwłaszcza profile osób masowo hodujących rośliny doniczkowe wszelkiej maści. Tacy miłośnicy roślin, którzy dokumentują swoją pasję na Instagramie zostali nawet okrzyknięci przez anglojęzyczne media mianem plantfluencers. To połączenie słów “plant”, czyli roślina oraz “influencer”. Plantfluencerzy pokazują swoje domowe kolekcje roślin, które w wielu przypadkach zmieniły się w prawdziwe dżungle, dzielą się też wskazówkami na temat pielęgnacji roślin oraz chwalą nowymi zdobyczami. Topowi spece od roślin na Instagramie mają nawet po kilkaset tysięcy obserwujących!  

W galerii zobaczysz przegląd kont najpopularniejszych plantfluencerów na Instagramie oraz bajeczne zdjęcia ich zielonych kolekcji. Chcielibyście oglądać więcej plantfluencerów i ich roślin na Instagramie? 

Polecane wideo

Wszyscy mówią o zdjęciach chińskich influencerek. Wyszło na jaw, jak wyglądają bez retuszu
Wszyscy mówią o zdjęciach chińskich influencerek. Wyszło na jaw, jak wyglądają bez retuszu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie