Właśnie „poznaliśmy” datę premiery 6. sezonu „Black Mirror”. Nie wszystkim się spodoba...

Takiego obrotu spraw nie spodziewali się nawet twórcy serialu.
Właśnie „poznaliśmy” datę premiery 6. sezonu „Black Mirror”. Nie wszystkim się spodoba...
Fot. Netflix
03.06.2020

“Black Mirror” to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Fani pokochali tę produkcję przede wszystkim za oryginalny format. Każdy odcinek to osobna historia (chociaż niektóre epizody subtelnie nawiązują do siebie), która toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, wzbogaconej o różne nowinki technologiczne. Praktycznie każdy odcinek zaskakuje przewrotnym i błyskotliwym zakończeniem, dzięki czemu przesłanie serialu nabiera zupełnie nowego znaczenia i prowokuje widzów do wielu przemyśleń. “Black Mirror” często jest też określany mianem dystopii, która pokazuje fatalistyczną wizję przyszłości oraz rozpad społeczeństw, jakie znamy. 

Zobacz również: Black Mirror Bandersnatch ma sekretne zakończenie, o którym nie wiedziałaś!

Do tej pory widzowie otrzymali pięć sezonów serialu, a ostatni ukazał się na początku czerwca 2019 roku. Od tamtej pory twórcy “Black Mirror”, ze scenarzystą i producentem Charliem Brookerem na czele, nie powiedzieli nic na temat kolejnych odcinków. Ostatnio jednak temat szóstej serii “Black Mirror” znów zaczął pojawiać się w mediach oraz na ulicach, a konkretnie na ulicach Madrytu. W mieście pojawiły się nietypowe plakaty z charakterystycznym logo “Black Mirror” oraz datą szóstego sezonu. Kiedy możemy spodziewać się premiery i nowych odcinków? 

„Black Mirror” sezon 6: nietypowa akcja „zdradza” datę premiery

Jeśli spodziewaliście się poznać datę premiery szóstego sezonu “Black Mirror” na Netflixie, niestety musimy nieco was rozczarować. Plakaty okazały się akcją studentów hiszpańskiej szkoły Brother Ad School, którzy postanowili celnie skomentować rzeczywistość, w jakiej żyjemy od momentu wybuchu pandemii koronawirusa 

6 sezon. Na żywo. Teraz. Wszędzie 

- czytamy na plakatach utrzymanych w stylistyce serialu “Black Mirror”, powleczonych lustrzaną powłoką, dzięki której każdy przechodzień mijający banner może przejrzeć się w “czarnym” zwierciadle. 

Akcja hiszpańskich studentów idealnie nawiązuje również do słów Charliego Brookera, który jakiś czas temu wyjaśnił, dlaczego prace nad kontynuacją serialu zostały zawieszone. 

Nie wiem, kto w tym momencie mógłby oglądać historie o rozpadających się społeczeństwach, więc nad nimi nie pracuję 

- mówił Brooker w jednym z wywiadów. 

Co sądzicie o takiej akcji nawiązującej do serialu “Black Mirror”? Też macie wrażenie, jakbyście z powodu koronawirusa żyli w filmie science-fiction? 

Zobacz również: Co za niespodzianka od Netflixa! Od dziś obejrzysz wszystkie filmy o Harrym Potterze

Polecane wideo

11 przystojniaków z Netflixa, przez których będziesz w kółko klikać „oglądaj dalej”
11 przystojniaków z Netflixa, przez których będziesz w kółko klikać „oglądaj dalej” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
DudaUJ (Ocena: 5) 04.06.2020 07:54
Kierowcy pewnie zachwyceni tym lustrem :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie