W tym miesiącu rodzą się prymusi. Nauka przychodzi im zdecydowanie najłatwiej

Świadectwo z czerwonym paskiem to dla nich tylko formalność.
W tym miesiącu rodzą się prymusi. Nauka przychodzi im zdecydowanie najłatwiej
Fot. iStock
04.06.2020

Teoretycznie wszyscy rodzimy się z takimi samymi szansami, więc miesiąc przyjścia na świat nie powinien mieć żadnego znaczenia. Styczeń jest równie dobry, co listopad - podpowiada nam zdrowy rozsądek. Zdecydowanie większy wpływ na nasze losy ma konkretna lokalizacja, sposób wychowania, a także odrobina szczęścia.

Zobacz również: Najlepsze żony rodzą się na przełomie tych dwóch miesięcy. Niczego im nie brakuje

Przynajmniej tak nam się do tej pory wydawało. Badanie zrealizowane przez naukowców z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Florydy i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w amerykańskim stanie Illinois, którego wyniki publikuje prestiżowy magazyn „National Bureau of Economic Research”, zdają się temu przeczyć.

Według naukowców data urodzenia może jednak wpływać na naszą inteligencję i zdolności poznawcze.

uczennica

Wpływ daty urodzenia na życie

Badacze wyciągnęli takie wnioski na podstawie obserwacji ponad miliona amerykańskich uczniów. Dokładnie sprawdzono, jak radzą sobie z nauką, a także kiedy przyszły na świat. To nie pierwszy tego typu eksperyment, bo wcześniej potwierdzono, że osoby urodzone w miesiącach letnich statystycznie radzą sobie w życiu lepiej.

Czy to się potwierdziło? Tylko w pewnym sensie. Najmądrzejsi ludzie rzeczywiście rodzą się latem, ale osoby radzące sobie najgorzej - także. Istotnym wskaźnikiem jest więc nie tyle pora roku, co konkretny miesiąc.

To dobra informacja dla wszystkich wrześniowych dzieci. I zdecydowanie gorsza dla tych z sierpnia.

Zobacz również: Najlepsi faceci rodzą się na przełomie tych dwóch miesięcy. Są stworzeni do związku

studentka

Data urodzenia a inteligencja

Z badania wynika, że osoby urodzone we wrześniu uzyskują średnio wyższe oceny od tych, które przyszły na świat w innych miesiącach. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że są starsze od pozostałych uczniów w klasie. W porównaniu z sierpniowymi dziećmi - aż o 11 miesięcy. Z tego powodu mają największe szanse dostać się na studia i zrobić karierę

- czytamy na marieclaire.co.uk.

To oczywiście tylko statystyka, a inteligencja jest wynikiem także wielu innych czynników. Co nie zmienia faktu, że według badaczy lepiej rozpocząć naukę jak najwcześniej.

Masz podobne spostrzeżenia?

Zobacz również: Miesiąc, w którym rodzą się najbardziej rozchwytywane dziewczyny

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie