Planujesz przeprowadzkę do Warszawy? Ta dzielnica będzie idealna!

Na co zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swojej rodziny?
Planujesz przeprowadzkę do Warszawy? Ta dzielnica będzie idealna!
fot. Kamil Gliwinski / Unsplash
03.06.2020

Warszawa to bez wątpienia miasto wielkich możliwości – zarówno jeśli chodzi o karierę, jak i kulturę, samorozwój oraz życie rodzinne. W dzisiejszych czasach przeprowadzka do innego miasta to zupełnie normalna sprawa. Nic więc dziwnego, że co roku do stolicy napływają nowi mieszkańcy. Jednocześnie Warszawa oferuje bardzo duży wybór nowych mieszkań. Jak wybrać to idealne?

Droga do pracy

Przeprowadzka do nowego miasta stanowi wyzwanie dla całej rodziny. Dorośli zmieniają pracę, a dzieci przedszkola i szkoły. Każdy musi odnaleźć się w nowym miejscu i środowisku. Bez wątpienia jest to ekscytujące, ale bywa również źródłem stresu. Aby zmiana była jak najmniej dotkliwa, warto nowe mieszkanie znaleźć w dzielnicy, która jest jak najlepiej skomunikowana z resztą miasta, tak jak np. warszawska Wola. Zwróć przede wszystkim uwagę na łatwy dostęp do metra, autobusów oraz linii tramwajowych. Dobry dojazd komunikacją miejską to nie tylko gwarancja uniknięcia korków, ale również ekologicznej podróży między ważnymi dla Ciebie punktami.

A co jeśli przyjeżdżasz do Warszawy na studia? Czasy, w których studenci byli beztroskimi imprezowiczami, dawno się skończyły. Obecnie młodzi ludzie są świadomi rynku pracy i już od początku studiów realizują praktyki, wolontariaty albo po prostu podejmują pierwszą pracę. Mając dużo zajęć, wybór mieszkania w Warszawie, np. na wspomnianej Woli, będzie idealnym rozwiązaniem. W tygodniu ułatwi Ci to realizację zadań z napiętego kalendarza, a w weekend pozwoli na wygodny relaks i skorzystanie z bogactwa rozrywek, jakie oferuje stolica.

Najbliższa okolica

Wybierając nowe mieszkanie w Warszawie, ważne jest, aby zastanowić się, jakich lokali usługowych, sklepów lub marketów potrzebujesz w pobliżu. Decydując się na nowe mieszkanie na warszawskiej Woli, możesz liczyć na sąsiedztwo zarówno popularnych marketów, jak i mniejszych sklepów z ekologiczną żywnością, czy owocami i warzywami od lokalnych dostawców. Istotne też jest sąsiedztwo centrum handlowego, aptek czy pomniejszych rzemieślników, u których bez problemu dorobisz brakujący klucz lub naprawisz zamek w ulubionym płaszczu. Na nowo wybudowanych osiedlach na Woli znajdziesz piekarnie, cukiernie, restauracje oraz różnego rodzaju usługi jak salony fryzjerskie lub kosmetyczne. Na co dzień są to udogodnienia, który doceni każda zabiegana osoba.

Fot. materiały prasowe

Czas wolny

Po tygodniu wypełnionym obowiązkami przychodzi czas na weekend! Chciałabyś spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu, odwiedzić miejsce związane z kulturą lub zjeść z bliskimi coś pysznego? Zlokalizowana w centrum miasta dzielnica Wola umożliwia korzystanie z wielu miejsc rozrywki, które zapewnią Ci świetną zabawę oraz miło spędzony czas. Kino, fitness, muzeum historyczne, spacery w parku, a może wycieczka rowerowa? Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

 

Materiał partnera

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Karolajna (Ocena: 5) 07.07.2020 21:27
Fajny artykuł! Sama przymierzam do przeprowadzki bliżej stolicy i już nawet orintowałam sie w temacie firm przeprowadzkowych ;) Na pewno skorzystam z pomocy WIKI Transport. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2020 23:49
Jak dla mnie ważna była też cena za metr i metraż. Kupując mieszkanie na Wawrze od wwwconstruction mam dwa piętra, zamiast dwóch pokoi w centrum w podobnej cenie. A stąd też bez problemów wszędzie dojadę czy mam gdzie wyjść ;)
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 03.06.2020 13:36
Niezła reklama. Ale ja lubię Powiśle.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie