Brak pomysłów na spędzanie czasu razem? A może… wspólna nauka?

Podnieście wspólnie swoje kompetencje! Teraz jest na to świetny moment.
Brak pomysłów na spędzanie czasu razem? A może… wspólna nauka?
fot. iStock
24.04.2020

Pamiętasz, kiedy jeszcze w liceum przychodziliście do siebie nawzajem, żeby się „pouczyć”. Dlaczego nie odtworzyć tego teraz? Tym razem jedna chodzi o solidną naukę tego, co naprawdę przyda się Wam w życiu. Może warto na przykład podszlifować angielski? To łatwe zwłaszcza dobie internetu i postępu technologicznego, kiedy mamy znacznie ułatwiony dostęp do wiedzy. Specjalne kursy online dla par pozwolą Wam skutecznie zwiększyć swoje kompetencje.

Uczenie się języka angielskiego z drugą połówką mają swoje pozytywne strony. Po pierwsze, partner będzie mobilizował nas do pracy i dopingował, kiedy zabraknie nam sił, by poradzić sobie z jakimś trudnym działem. Po drugie, wiele szkół językowych ma specjalne pakiety dla par, które są tańsze albo zwierają dodatkowe godziny zajęć. Rozwiązań jest wiele i zależą od uczelni. Dowiedz się, gdzie uczyć się angielskiego, jeśli chcecie robić to we dwoje.

Lekcje angielskiego online dla par

Jak powinny wyglądać internetowe lekcje angielskiego dla par? Przede wszystkim powinny być dopasowane do poziomu każdego z partnerów. Jeśli jedna osoba uczy się angielskiego od podstaw, jej partner będzie korzystał z zajęć dopasowanych do jego poziomu zaawansowania. Dlatego dobra szkoła języka angielskiego online pozwala wybierać tematy i zakres poszczególnych lekcji, a użytkownicy mogą korzystać z jednego konta do nauczania. Po zalogowaniu wybiorą swój profil, zakres tematyczny lekcji oraz to, czy będą rozmawiać z polskim lektorem, czy też native speakerem. W taki sposób zajęcia prowadzone są w szkole Tutlo, która oferuję lekcje angielskiego online.

W przypadku Tutlo korzystanie z jednego konta jest bardziej atrakcyjne dla pary, niż wykorzystywanie dwóch oddzielnych profili. Jedna osoba może uczyć się podstaw, podczas gdy druga bez problemu może przygotować się do egzaminów. Warto przejrzeć wszystkie możliwości i wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do Waszych oczekiwań. Warto wspomnieć, że szkolenia online umożliwiają uczenie się z dowolnego miejsca i o dowolnej porze dnia. Ważne, abyście mieli dostęp do internetu oraz urządzenie z kamerą (tablet, komputer).

Nie tylko nauka języka angielskiego przez internet

Ważne jest, aby ucząc się z partnerem, nawzajem mobilizować się do powtarzania materiału i brania udziału w zajęciach. Czasami niestety jest tak, że po prostu nie chce nam się przygotować na rozmowę z lektorem lub nie powtarzamy słówek. Dobra praktyka to wzajemnie uczenie się i przepytywanie. Niektórzy robią sobie dzienne „czelendże”, np. na zapamiętanie kilkunastu nowych słówek, a następnie wzajemnie się z nich odpytują. Mając oparcie w partnerze, łatwiej jest się systematycznie uczyć!

Wzajemne wspieranie się to jedno, ale warto też uzupełniać lekcje online zabawami, grami i nauką offline. Wspólne granie w Monopoly po angielsku może być bardzo wesołą zabawą, a na dodatek dobrym sposobem na naukę języka. Na rynku jest teraz tak wiele wersji Monopoly, że jest w czym wybierać.

Rozmawiajcie ze sobą po angielsku

Skoro jesteśmy w Polsce, to bardzo rzadko w domach mówimy do siebie po angielsku, chyba że jesteśmy faktycznie do tego zmuszeni. W rodzinach dwujęzycznych to normalne, że rodzice mówią do dzieci i po polsku, i na przykład po angielsku. To świetna stymulacja dla dzieciaków, coś, co ułatwia im przyswajanie słownictwa i późniejszą naukę. Żyjąc z partnerem pod jednym dachem, nawet nie mając dzieci, warto czasem mówić do siebie po angielsku. Oboje zauważycie wtedy, gdzie faktycznie macie problemy. Czy kuleje u Was słownictwo, czy może gramatyka? Może brakuje Wam wyrazów, które pozwolą Wam pokazać, co czujecie? Dlatego takie wzajemne przepytywanie się jest świetną podstawą pod kolejne lekcje online. Wiedząc, z jakimi elementami języka macie problem, łatwiej dopasujecie do swoich oczekiwań kolejny temat kursu online. Warto spróbować!

 

Materiał promocyjny

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie