Co oznacza imię Laura?

Druga córeczka Ani i Roberta Lewandowskich będzie się właśnie tak nazywać. Co oznacza jej imię?
Co oznacza imię Laura?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/_rl9/ )
07.05.2020

Wczoraj, 6 maja, Ania Lewandowska urodziła drugie dziecko. Robert pochwalił się uroczym zdjęciem z córeczką i przy okazji zdradził jej imię: Laura. Przypomnijmy:

Anna Lewandowska urodziła! Robert Lewandowski pochwalił się wzruszającym zdjęciem

Jakie znaczenie ma to przepiękne imię i jakie cechy osobowości przypisuje się jego właścicielkom? Sprawdźmy!

Znaczenie imienia Laura

Imię Laura można tłumaczyć na dwa sposoby. Pierwszy: tym określeniem nazywano kobiety pochodzące z podrzymskiego Laurentum. Drugi natomiast wiąże się z łacińskim słowem „laurus” czyli „wawrzyn”. Laura to zatem „ta, którą uwieńczono wawrzynem”.

Imieniny Laury przypadają na: 22.01. 17.06, 18.08, 19.10.

Imię to bardzo często pojawiało się także w literaturze i w poezji, m.in. w poematach Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Francesca Petrarki, czy Franciszka Karpińskiego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello little one welcome to the world Laura! Well done Mummy @annalewandowskahpba

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Cechy osobowości Laury

Właścicielki tego imienia zazwyczaj bardzo szybko potrafią rozwiązywać problemy. Są zaradne, wesołe, bardzo energiczne, ale na pewno nie impulsywne – najpierw wolą coś dokładnie przemyśleć, a dopiero potem to zrobić. Nie lubią być w cieniu wydarzeń, świetnie czują się w centrum zainteresowania.

Kobiety o imieniu Laura bardzo chcą być stawiane za wzór innym, ponieważ mają ogromne poczucie własnej wartości. Nigdy się jednak nie wywyższają, a ich empatia względem osób potrzebujących jest ogromna. Szybko nawiązują kontakty z innymi i zawsze otaczają się grupą miłych, wesołych ludzi, którym ufają.

Właścicielki tego imienia to także urodzone podróżniczki. Kochają zwiedzać świat, eksplorować go i poszerzać w ten sposób własne horyzonty. Jeśli obdarzą kogoś uczuciem, to już na dobre i na złe. Są wiernymi żonami i wspaniałymi matkami. O szczęście w miłości potrafią przy tym walczyć zaciekle.

Laury bardzo szanują pieniądze. Są oszczędne, nie wydają ich na zbytki. Choć uwielbiają życie w komforcie, są również zaradne i nigdy nie idą najłatwiejszą ścieżką kariery zawodowej. Lubią życie na wysokich obrotach, mają wszechstronne wykształcenie i masę kreatywnych pomysłów w głowie. Świetnie sprawdzą się w pracach związanych z podróżami i przemieszczaniem się: będą doskonałymi archeologami, przewodnikami, a nawet artystami.

Kobiety o imieniu Laura po mistrzowsku łączą w sobie energię i flegmatyzm. Z jednej strony potrafią działać z pasją, z drugiej – nigdy nie podejmują decyzji pod wpływem emocji. Ich decyzje są zawsze dobrze i rozsądnie przemyślane.

Polecamy także: Co oznacza imię KLARA? Nie uwierzycie…

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
analny (Ocena: 5) 07.05.2020 20:10
gôwno mnie obchodzą oni i ich bękart
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2020 10:37
Ale się podniecacie nimi jakąś masakra moja 30letnia siostra się tak nazywa żadna nowość
odpowiedz
Bellada (Ocena: 5) 07.05.2020 08:51
Za miesiąc urodzę córkę. Chciałam dać jej na imię Laura... Byłam taka szczęśliwa. Piękne imię. Teraz muszę znaleźć coś innego. Nie chce, żeby kojarzono imię mojego dziecka z córką Lewandowskich. "Dałaś na imię córce jak Lewandowsc???" Słabo mi
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie