14 zachowań, którymi podpadniesz swoim sąsiadom. Zaczną się skarżyć

Każdy mieszkaniec bloku powinien zdawać sobie z tego sprawę.
14 zachowań, którymi podpadniesz swoim sąsiadom. Zaczną się skarżyć
Fot. Unsplash
09.05.2020

Wolnoć, Tomku, w swoim domku - to chyba ulubione powiedzenie wszystkich, którzy nie mają ochoty dostosować się do obowiązujących reguł. Tych ceniących swoja wolność, nawet kosztem innych. Dobrze czuć się swobodnie, ale czasami to nie do końca możliwe. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w zabudowie wielorodzinnej i z każdej strony otaczają nas sąsiedzi.

Zobacz również: Tego nie możesz robić na balkonie. Rozwścieczysz sąsiadów i dostaniesz mandat

Żyjąc w społeczeństwie wypadałoby się od czasu do czasu zastanowić, czy nasze zachowanie nie jest uciążliwe dla innych. Wyniki badania, które przedstawiamy poniżej, są ku temu najlepszą okazją. Morizon.pl sprawdził jakiś czas temu, jak wyglądają relacje sąsiedzkie w Polsce i na co najczęściej narzekamy.

Okazuje się, że łatwo im podpaść, a punktów zapalnych jest aż 14.

głośne dzieci

Denerwujący sąsiedzi...

#1 Puszczają głośno muzykę

To przeszkadza aż 20 proc. mieszkańców bloków. Uciążliwy hałas uniemożliwia wypoczynek i normalne funkcjonowanie.

#2 Krzyczą

Niewiele mniej, bo 19 proc. badanych, za najbardziej irytujące zachowanie sąsiadów uznaje głośne awantury i wrzaski.

#3 Palą papierosy

Dla 18 proc. problemem jest uzależniony od nikotyny sąsiad. Zwłaszcza z piętra niżej, bo przykry zapach łatwo się unosi.

#4 Ich dzieci głośno się zachowują

Płaczą, biegają, śmieją się - okoliczności nie mają tak naprawdę znaczenia. 16 proc. badanych narzeka na najmłodszych sąsiadów.

#5 Zaśmiecają klatkę schodową

Chodzi zarówno o rzucanie papierków, jak i zastawianie korytarza wózkiem czy rowerem. 15 proc. ankietowanych ceni sobie ład i porządek.

#6 Robią często remonty

Nie ma chyba nic gorszego, niż dźwięk wiertarki udarowej w bloku z wielkiej płyty. Dla 12 proc. mieszkańców to największy koszmar.

#7 Ich zwierzę głośno się zachowuje

Jak łatwo się domyślić, 10 procent badanych ma na myśli ujadającego psa, który szczeka bez względu na porę dnia czy nocy.

Zobacz również: LIST: „Wystawiam worek z pieluchami przed drzwi. Sąsiedzi mają z tym problem”

blok mieszkalny

#8 Tupią

Dobrze wyciszona podłoga i miękkie kapcie to podstawa, jeśli nie chcesz podpaść sąsiadowi z dołu. Za problem uważa to 8 proc. respondentów.

#9 Są uciążliwi, często zwracają uwagę

Między innymi narzekając na nasze głośne zachowanie, więc wszystko wraca do punktu wyjścia. Takiej odpowiedzi udzieliło 9 proc. badanych.

#10 Głośno rozmawiają

Być może nie jest to tak uciążliwe, jak radio włączone na pełny regulator, ale donośny głos także irytuje. Dokładnie 7 proc. ankietowanych.

#11 Przesuwają meble

Każdy musi to od czasu do czasu zrobić. Problemem dla 5 proc. mieszkańców są sąsiedzi, którzy codziennie urządzają sobie przemeblowanie

#12 Wzywają policję

Z tego wynika, że zakłócający spokój miewają pretensje do tych, którzy próbują egzekwować prawo do ciszy (5 procent).

#13 Plotkują, są wścibscy i zazdrośni

Nie wszyscy mają na tyle fascynujące życie, by zajmować się tylko sobą. 4 procent mieszkańców doświadczyło zawiści ze strony sąsiadów.

#14 Mają głośną pralkę

Ostatnie miejsce w rankingu i teoretycznie najmniejszy problem (2 proc. wskazań). Co nie oznacza, że pranie w środku nocy jest dobrym pomysłem.

Dodasz coś od siebie?

Zobacz również: LIST: „Boję się spojrzeć sąsiadom w oczy. Przez moje dziecko chodzą niewyspani”

Polecane wideo

Wiadomo, kiedy powinniście razem zamieszkać. Astrologia wskazuje konkretny termin
Wiadomo, kiedy powinniście razem zamieszkać. Astrologia wskazuje konkretny termin - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2020 20:05
Tak, dodałabym jeszcze stare baby, które słuchają wcześnie rano lub późnym wieczorem na całą parę radia mar.yja lub oglądają tv, a przy okazji muszą też tego słuchać sąsiedzi naokoło.... Sąsiadka moich rodziców z góry była na tyle bezczelna i wredna, że za upomnienie ją potrafiła wylewać szczochy z wiadra na drzewa w ogródku moich rodziców, żeby usychały.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2020 11:42
Mało rzeczy mi przeszkadza. Ani wózek na klatce, ani śmieci w worku na wycieraczce, palenie na balkonie też niespecjalnie, pralka w nocy nic a nic.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.05.2020 09:38
Najgorsi są sąsiedzi, którzy pier.dolą się tak głośno, że aż przez ścianę to słychać. Naprawdę nikogo nie obchodzi kto z kim co robi. Polaczki je.bani ignoranci i samoluby.
zobacz odpowiedzi (9)
gość (Ocena: 5) 09.05.2020 07:21
U mnie u góry non stop remonty(?).Ciągnie się to miesiącami, a nawet już ponad rok. Zastanawiam się czy sąsiad nie jest np jakimś stolarzem czy kimś w tym stylu, ciągle puknie, walenie, szuranie. Niby można robić to do 22 ale prawie codziennie to już szczerze mówiąc męczy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.05.2020 07:07
Najlepiej położyć się i poczekać na smierć żeby sąsiad nie miał pretensji. To jest patologia, od 6 do 22 mogę robić co chce i niech to nikogo nie obchodzi.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie