8 powodów, dla których zdecydowanie WARTO spać nago

Wystarczy zrzucić z siebie piżamę!
8 powodów, dla których zdecydowanie WARTO spać nago
fot. iStock (g-stockstudio)
05.05.2020
Zuzanna Niedzielska

Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu, zwłaszcza wtedy, gdy mamy za sobą ciężki dzień. Aby zrelaksować się wieczorem, wybieramy czystą pościel, ulubioną piżamę lub koszulę nocną i wietrzymy pomieszczenie... Zapominamy jednak o wolności naszego ciała, które w ciągu dnia jest stale uciskane niewygodną garderobą. Aby totalnie je zregenerować przez noc, wystarczy zrzucić z siebie piżamę! Dlaczego spanie nago jest takie ważne? Zobacz sama.

Zobacz również: Szklanka wody na nocnym stoliku to bardzo zły pomysł. Oto, dlaczego nigdy nie powinnaś jej pić

Korzyści spania nago

Ułatwia głęboki sen

Zdarzają Ci się kłopoty z zasypianiem? Spanie nago jest idealnym rozwiązaniem. Kluczem do szybkiego zaśnięcia (poza wygodnym łóżkiem) jest odpowiednia temperatura. Zamiast uchylać okno i ryzykować przewianiem, po prostu zdejmij z siebie odzież. Żadna uciskająca gumka nie będzie w stanie Cię wybudzić, a Ty możesz rozłożyć się wygodnie na całej szerokości materaca. Na zdrowie!

Pozwala skórze oddychać

Gdy nic nie krępuje Twojego ciała, naskórek ma możliwość w końcu się zregenerować. Pachy, stopy i okolice intymne są uciskane przez cały dzień i dopiero w nocy mają szansę odpocząć i oddychać. Pamiętaj też, aby na noc nie zatykać gruczołów dezodorantem.

Odmładza

Wystarczy spojrzeć w lustro po nieprzespanej nocy i od razu widzi się w odbiciu kilka lat więcej. Tak na gospodarkę hormonalną działa przegrzanie. Sen nago wpływa na skórę odmładzająco, dzięki wytwarzanej w nocy melatoninie i hormonowi wzrostu.

Zobacz również: Szybki test, który ujawni Twój chronotyp snu. Rozwiązanie Cię zaskoczy

Zapobiega infekcjom intymnym

Śpij nago, a Twoje miejsca intymne Ci się odwdzięczą. Jak często zdarza Ci się chodzić bez bielizny? No właśnie. Te najwrażliwsze miejsca są stale drażnione, uciskane i przegrzewane, co skutkuje nawracającymi infekcjami. Może je wyleczyć właśnie... spanie bez majtek.

Pomaga schudnąć

Zdziwiona? Tak się składa, że niższa temperatura ciała przyspiesza metabolizm. Gdy połączysz spanie bez ubrań ze zbilansowaną dietą, masz szansę stracić na wadze.

Redukuje stres

Wewnętrzna równowaga jest w obecnych czasach szczególnie ważna. Warto zadbać o redukcje niepokoju również w ten sposób, a przegrzane ciało to nieszczęśliwe ciało. Wtedy produkcja kortyzolu (czyli hormonu stresu) jest szczególnie wysoka. Poprawa jakości snu przyczyni się do Twojego dobrego samopoczucia, a ono z kolei do rozmaitych sukcesów na różnych polach.

Zobacz również: Jak osiągnąć zen, siedząc w domu? Bierz przykład z kotów

Poprawia relacje z partnerem

Przytulanie, dotykanie i ocieranie się o skórę partnera niesamowicie zbliża i... podnieca. Zwiększa też produkcje oksytocyny, nazywanej hormonem miłości, który powoduje uczucie bliskości i intymności. Oraz ten słynny błysk w oku! Nie istnieje bardziej skuteczny i naturalny sposób na poprawę relacji jak wspólny sen nago.

Poprawia jakość nasienia

A jeśli już o tym mowa... to spanie nago rewelacyjnie wpływa również na męskie miejsca intymne! Pozwala utrzymać płodność dzięki korzystnemu działaniu na plemniki i jakość nasienia, które w zbyt wysokiej temperaturze tracą swoją formę. Koniecznie przekaż partnerowi, że od dzisiaj musi zapomnieć o bokserkach i slipach.

Źródło: mamadu.pl

Polecane wideo

„Nie wiedziałam, że jestem aż tak ładna”. Dziewczyny marzą, by trafić w ręce makijażysty-cudotwórcy
„Nie wiedziałam, że jestem aż tak ładna”. Dziewczyny marzą, by trafić w ręce makijażysty-cudotwórcy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.04.2024 18:37
Ale jak ma się okres to co?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie