Masz bliskich w Anglii? Tak najszybciej nadasz ważną przesyłkę

Podrzucamy kilka praktycznych wskazówek.
Masz bliskich w Anglii? Tak najszybciej nadasz ważną przesyłkę
fot. Jesse Ramirez / Unsplash
28.04.2020

Od tego, jak i kiedy zostaną nadane paczki do Anglii, zależy czas ich dostarczenia. Kurierzy pracują cały czas i dokładają wszelkich starań, aby każdy otrzymał przesyłkę najszybciej, jak to możliwe. Na szybkość dostawy ma wpływ wiele czynników niezależnych od Ciebie. Jeśli jednak zadbasz o kilka rzeczy, możesz znacząco przyspieszyć cały proces.

Dokumenty, przedmioty codziennego użytku lub pamiątki – to jedne z najczęściej wysyłanych przedmiotów do Wielkiej Brytanii. Każdemu zależy na tym, żeby paczka jak najszybciej trafiła w ręce odbiorcy. Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twoje przesyłki kurierskie z Polski do Anglii docierały szybciej do adresatów.

Jak najszybciej wysłać paczkę do Anglii?

Pierwszym krokiem jest wybranie firmy kurierskiej, która ma najwięcej pozytywnych opinii na temat czasu dostarczenia przesyłki. „Zazwyczaj paczka trafia do rąk odbiorcy w ciągu trzech do pięciu dni od odebrania jej od nadawcy. W przypadku wysyłki w poniedziałek, już w piątek może być w miejscu docelowym”  – podkreśla ekspert serwisu Euro-Paka.pl, której specjalnością są m.in. przesyłki kurierskie z Polski do Anglii.

Fot. materiały prasowe

Warto wiedzieć, że niektóre firmy deklarują odbiór paczki do UK z Polski w tym samym dniu, co nadanie. To bardzo wygodna opcja, dlatego zdecydowanie warto wziąć ją pod uwagę.

Prawidłowe spakowanie paczki z Polski do UK ma znaczenie

Przed wysłaniem przesyłka musi zostać odpowiednio zabezpieczona, zgodnie z wymogami firm kurierskich. W przypadku niestandardowego gabarytu, nieprawidłowego zapakowania, przesyłania zakazanych produktów, jak żrące chemikalia czy materiały pirotechniczne, firma kurierska ma prawo odmówić realizacji usługi. Takie komplikacje znacząco wydłużają czas trwania przesyłki kurierskiej z Polski do Anglii.

Fot. Rosebox / Unsplash

Podanie nieprawidłowych informacji o wymiarach przesyłki również może wpłynąć na czas realizacji usługi. Jeśli rozmiar paczki zamieszczony w formularzu nie zgadza się z rzeczywistym stanem, firma kurierska zobowiązana jest do przygotowania odpowiedniego pisma. Gdy zaś wymiary pudełka przekraczają limity wagowe i wymiarowe określone przez przewoźnika, nie zostanie ono dopuszczone do dalszego transportu.

Podaj prawidłowe dane teleadresowe

Kiedy nadajesz paczki do Anglii, zadbaj o to, żeby wszystkie podane informacje były prawdziwe. Jakakolwiek pomyłka w adresie czy numerze telefonu może spowodować, że przesyłka nie zostanie odebrana od nadawcy lub nie dotrze do właściwego odbiorcy.

W takich sytuacjach firma kurierska nie ma obowiązku przyjęcia reklamacji czy zwrotów kosztów. A Ty tracisz nie tylko czas, ale również pieniądze.

Zadbaj o szybkie zaksięgowanie pieniędzy

Uzupełniłaś prawidłowo wszystkie formularze? Czas na opłacenie usługi. Najlepszą opcją jest wybranie szybkiego transferu pieniędzy z konta. W taki sposób wymagana kwota szybko trafi do firmy kurierskiej i wysłanie paczki do Anglii będzie mogło zostać zrealizowane.

Jeśli podczas płatności wystąpił błąd, upewnij się, że pieniądze zostały pobrane z konta. Opóźnienia w płatności mogą wydłużyć czas odbioru paczki, a co za tym idzie – dostarczenie jej do odbiorcy.

Uwaga na święta, weekendy i dni wolne!

Zamawiając usługę wysyłki paczki do Anglii, weź pod uwagę wszystkie sytuacje, w których przewoźnicy nie wykonują swoich usług. Kurierzy odbierają i dostarczają pakunki wyłącznie w dni robocze z wyłączeniem wyjątkowych sytuacji jak święta i dni okolicznościowe. Dodatkowe przerwy w pracy firm kurierskich wpływają na to, że czas realizacji usługi się wydłuży.

Weź pod uwagę również to, że przed świętami, np. Bożego Narodzenia, firmy kurierskie mają bardzo dużo pracy. W takich sytuacjach również wysyłka paczki do Anglii może trwać dłużej niż zwykle.

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie