„Dlaczego śni mi się mój były?”. Na kwarantannie to zapytanie bije rekordy popularności

Twój eks wciąż nawiedza Cię w snach? Wiemy, dlaczego tak się dzieje.
„Dlaczego śni mi się mój były?”. Na kwarantannie to zapytanie bije rekordy popularności
Fot. iStock
24.04.2020

Od paru tygodni wiele osób każdej nocy przeżywa wyjątkowo żywe i intensywne sny, a przyczyn tego stanu rzeczy upatrują właśnie w przedłużającej się kwarantannie spowodowanej pandemią koronawirusa. Eksperci nie mają wątpliwości, że to zjawisko jest jak najbardziej prawdziwe oraz wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje. 

Zobacz również: Męczą Cię wyjątkowo intensywne i dziwne sny? Nie jesteś sama. Wszystkiemu winna kwarantanna

Okazuje się, że jednym z najczęściej powtarzających się sennych motywów podczas kwarantanny jest sen o byłym partnerze. Sny o byłych nawiedzają tak wiele osób, że liczba zapytań “dlaczego śni mi się mój eks” w wyszukiwarce Google wzrosła ostatnio aż o 2450 proc.! Podobnie jak w przypadku intensywnych snów, te o byłych partnerach również mają ścisły związek z przymusową kwarantanną i tzw. lockdownem. Potwierdza to ekspertka z zakresu neuropsychologii, Marilyn Devonish. 

Sny o byłym partnerze w dobie pandemii koronawirusa

Sny o byłym partnerze mogą być metaforą dla minionych czasów i oznaką smutku z powodu ich utracenia. Jeśli we śnie masz poczucie, że partner cię porzucił, może to mieć związek z twoją samoakceptacją, z tym, że czujesz się opuszczona albo nie jesteś uwzględniana przez innych. Jeśli partner dominował nad tobą, może to być sygnał, że musisz przejąć kontrolę i zadbać o własne poczucie siły 

- mówiła ekspertka w rozmowie z mediami. 

Sny o byłym partnerze w dobie pandemii koronawirusa

Fot. iStock

Ale nie tylko sny o byłych partnerach zaliczyły tak olbrzymi wzrost jeśli chodzi o liczbę internetowych wyszukiwań. Na drugim miejscu znalazły się sny o spadaniu – liczba tych zapytań w Google wzrosła o 600 proc. Zdaniem Devonish takie koszmary najczęściej oznaczają brak pewności siebie oraz poczucie utraty kontroli. W czasie domowej kwarantanny równie popularne są sny o wypadających zębach i włosach, które zanotowały wzrost wyszukiwań liczący 400 proc. Według ekspertki tego typu sny najczęściej świadczą o tym, że nie jesteśmy w pełni zrozumieć jakiejś sytuacji. Mogą też oznaczać gwałtowny koniec pewnych spraw. 

Wam też śnią się ostatnio wasi byli partnerzy? A może nawiedzają was inne koszmary senne? 

Zobacz również: Zauważyłaś, że na kwarantannie z Twoim apetytem dzieje się coś dziwnego? Eksperci tłumaczą to zjawisko

Polecane wideo

Pillow Challenge podbija Instagram. Efekty są zaskakująco szykowne
Pillow Challenge podbija Instagram. Efekty są zaskakująco szykowne - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2020 16:43
Mi się raz na jakiś czas przyśni mój były, ale te sny są związane tylko z seksem. Może dlatego, że tylko to dobrze mu wychodzilo.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.04.2020 14:47
A co mi sie sni - kolega z pracy, lubimy sie i dogadujemy sie, sek w tym ze mam juz kogos i zamiast o moim facecie to snie o koledze z pracy 🤔 chyba cos ze mna nie tak
odpowiedz

Polecane dla Ciebie