Życie po koronawirusie już nigdy nie będzie takie samo. Oto możliwe scenariusze

Niektóre wyglądają zupełnie jak z filmów science fiction, ale mogą się spełnić.
Życie po koronawirusie już nigdy nie będzie takie samo. Oto możliwe scenariusze
Fot. Unsplash
12.04.2020

Gdy w połowie marca w Polsce stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem jeszcze nie wiedzieliśmy, że już wkrótce nasze życie diametralnie się zmieni. Jednak od tamtego czasu liczba osób zarażonych wirusem COVID-19 wzrosła (na chwilę obecną) do ponad 4,5 tys., a w kraju zmarło już ponad 100 osób. Walka z rozprzestrzenianiem się pandemii wiąże się z drastycznymi krokami, takimi jak ograniczenie prawa swobodnego przemieszczania się.  

Zobacz również: Krzysztof Jackowski zobaczył, co czeka nas po epidemii. To nie są dobre wieści

Niestety póki co nie wygląda na to, aby pandemia w naszym kraju zaczynała ustępować, ale to nie zmienia faktu, że wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy powrotu do normalności. Niektóre kraje już pracują nad scenariuszami na temat tego, jak będzie wyglądać życie po pandemii koronawirusa. Jedno jest pewne – nic już nie będzie takie, jak wcześniej. 

Jak będzie wyglądać życie po koronawirusie?

Jednym z krajów, który został najbardziej zdziesiątkowany przez COVID-19 są Włochy - do tej pory zmarło tam ponad 15 tys. osób. Na szczęście wiele wskazuje na to, że Włochy zaczynają widzieć światełko w tunelu, ponieważ w ostatnich dniach liczba nowych przypadków zakażeń po raz pierwszy od wybuchu epidemii zaczęła maleć. W związku z tym włoskie władze zastanawiają się, jak powoli zacząć przywracać życie do normalności. Dotychczasowe pomysły brzmią jak żywcem wyjęte z filmów science fiction. 

Jednym z włoskich regionów, w którym odnotowano największą liczbę zgonów jest Wenecja Euganejska na północy kraju. Jej prezydent zaproponował wystawianie specjalnych licencji dla osób, które posiadają w organizmie przeciwciała wskazujące na to, że przeszli przez zarażenie koronawirusem. Z kolei były premier Włoch, Matteo Renzi, wystąpił z pomysłem wprowadzenia “przepustek COVID” dla niezarażonych Włochów. Wszystko po to, aby zacząć powoli umożliwiać obywatelom i ozdrowieńcom powroty do pracy. 

Jak będzie wyglądać życie po koronawirusie?

Fot. iStock

Ale Włochy to nie jedyny kraj, który zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądało życie po koronawirusie. Nad podobnymi scenariuszami zastanawiają się Amerykanie, mimo że w Stanach Zjednoczonych na chwilę obecną pandemia wciąż zdaje się przybierać na sile. Gubernator stanu Nowy Jork sugeruje, że do pracy mogliby powracać ludzie młodzi oraz ci, którzy już przeszli przez zakażenie koronawirusemNad ciekawym, choć nieco szokującym rozwiązaniem pracują Brytyjczycy. Rząd w Londynie zastanawia się nad ideą “paszportu immunologicznego”, którego posiadacz byłby uznany za wolnego od wirusa COVID-19 i tym samym mógłby wrócić do pracy, nie stanowiąc zagrożenia dla współobywateli. 

Jednak wielu etyków już jest zdania, że takie rozwiązania to powrót to społecznych podziałów oraz segregacji, a nawet masowej stygmatyzacji wielu osób. Ich zdaniem obywatele nie posiadający takich przepustek znajdą się w czymś w rodzaju więzienia domowego, podczas gdy inni wrócą do normalnego życia. 

Trzeba przyznać, że takie scenariusze rzeczywiście brzmią niczym żywcem z powieści antyutopijnych. Myślicie, że mogą się spełnić? 

Zobacz również: Po koronawirusie wiele zawodów zmieni swój charakter. Czy Twoja branża też?

Polecane wideo

W dobie społecznej izolacji wszyscy szukamy nowego hobby. Czego powinnaś spróbować?
W dobie społecznej izolacji wszyscy szukamy nowego hobby. Czego powinnaś spróbować? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2020 09:51
kazdy wie,ze to reka ludzka przyczynila sie do tej pandemii.jest nas ponad 7miliardow. z czego 2 miliony sa zakażone i kilkadziesiat tys zmarlo.reszta swiata stio w miejscu i czeka.na co? nie wiem.polowa i tak juz gloduje i umiera na raka,serce czy wlasnie z glodu wiec dalsze czekanie tylko przyspiesza proces eliminacji najslabszej jednostki... rzad i politycy juz dswno wiedzs co i jak bedzie. najstarsi,chorzy i biedni oni maja umrzec.zostana silni.mlodxi i chetni do pracy.ktos musi odbudowac i posprzatac ten bajzel....
zobacz odpowiedzi (1)
Leszek Błaszczak (Ocena: 5) 13.04.2020 09:54
Zło było jest i będzie brakiem dobra. Istnieje tylko wolność od zła w niewoli dobra – innej wolności nie ma. Tu potrzebna jest jednak mądrość, którą każdy powinien wydobyć z siebie – co nie przychodzi łatwo. Zwykła ludzka gadanina, opisująca różne przejawy zła – nie była, nie jest i nigdy nie będzie mądrością – a tak się stara. Księga powtórzonego prawa wyraźnie ostrzega: Lecz jeżeli nie usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i nie będziesz pilnie spełniał wszystkich jego przykazań i ustaw jego, które ja ci dziś nadaję, to przyjdą na cię te wszystkie przekleństwa i dosięgną cię. Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu. Przeklęty będzie twój kosz i twoja dzieża. Przeklęte będzie twoje potomstwo i plony twojej ziemi, i rozpłód twojego bydła, i przychówek twoich trzód. Przeklęte będzie twoje wejście i twoje wyjście. Rzuci Pan na ciebie klątwę, zamieszanie i niepowodzenie w każdym przedsięwzięciu twoich rąk, które podejmiesz, aż będziesz wytępiony i nagle zginiesz z powodu niegodziwości twoich uczynków, przez które mnie opuściłeś. Spuści Pan na ciebie zarazę, aż wytraci cię … (Pt 28:15-21). Zamiast spełniać prawa Elohim (Ojca, Syna i Ducha Świętego), po to by sprawiedliwie postępować w życiu – ludzkość przyjmuje oraz akceptują istnienie niesprawiedliwości świata, ponosząc przy tym skutki takiego nienaturalnego stanu rzeczy. Człowiek sam siebie nie stworzył – zatem podlega Stwórcom i Ich Prawu Miłości. Życie ludzkie – zgodne z prawami Elohim – czyni je racjonalne i rozumne. Żyjący zgodnie z odwiecznymi, niezmiennymi, kosmicznymi prawami człowiek – potrafi zachować konieczną równowagę pomiędzy konfliktem zmienności, prowadzącym do chaosu, a potrzebą życia w harmonii z naturą, która jest widzialnym obrazem Stwórców. Każdy, kto pozna i pozostanie wierny Prawu Miłości – ten tylko jest mądry. Nic samo nie dzieje się i nie powstaje, podobnie jak i SARS-CoV-2, kryje się za tym, w tym przypadku, określona moc (siła) kreacji zła, przejawiana przez odstępczą część ludzkości. Produkcja i konsumpcja mięsa oparta jest na zabijaniu, stąd znajduje się pod przemożnym wpływem energii śmierci – energii zła. Każda osoba, z uwagi na swoją, ludzką naturę, nie jest w stanie pojąć do końca oraz zrozumieć istoty dobra i zła. Wiadomo tylko, że każde zło, w tym przypadku zabijanie, bez potrzeby, żywych, cierpiących stworzeń, eskaluje jeszcze większe zło. Każdy, kto posiada dostatecznie dużą wiedzę, której nie daje jednak powszechna edukacja, i o ile wykorzysta ją do poznania prawdy, sam może przekonać się, że w przyrodzie istnieje, uwarunkowana prawami Elohim, taka prawidłowości. Każdy rozumny i sprawiedliwy dobrze o tym wie. Tak więc nie: Si vis pacem, para bellum – a: Si vis pacem, para iustitiam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2020 07:35
Nam to nie grozi 😁 w Polsce nie ma kasy zeby tak "marnowac" i robic testy kto ma przeciwciala. Wszystko wroci do normy chociaz wyjscie z kryzysu potrwa. Epidemie byly, sa i beda.
odpowiedz
Justyna (Ocena: 5) 12.04.2020 22:37
NWO pełną parą! Najgorsze jest to że ludzie są ślepi i już są chętni na szczepionki ( prawdopodobnie będą z czipem) Znak bestii na naszych oczach ale większość moich znajomych podobno katolików to wyśmiewa. I chyba podoba im się życie w areszcie domowym...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 12.04.2020 10:08
Zobaczymy jak będzie nie ma co przepowiadać przyszłości Włochy mają mniejsza liczbę zgonów bo już połowa ludzi umarła co miała umrzeć zapewne..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie