Facebook testuje nową funkcję na Messengerze. Część użytkowników już jest oburzona

Mówią, że to wielkie naruszenie ich prywatności.
Facebook testuje nową funkcję na Messengerze. Część użytkowników już jest oburzona
Fot. iStock
03.04.2020

Odkąd komunikacja międzyludzka przeniosła się głównie do Internetu, bycie w kontakcie stało się o wiele łatwiejsze. Dziś wystarczy zaledwie parę kliknięć, aby wysłać do bliskiej osoby wiadomość, zadzwonić do niej, albo nawiązać połączenie wideo. Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu na żywo z drugą osobą, ale nie da się ukryć, że takie rozwiązania są niezwykle pomocne, zwłaszcza w obecnych realiach.

Zobacz również: Udostępniasz w mediach społecznościowych te 2 rzeczy? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego

Jednym z bez wątpienia najpopularniejszych komunikatorów internetowych jest Messenger, powiązany z serwisem społecznościowym Facebook. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie, a twórcy aplikacji nieustannie dbają o to, aby była ona jak najbardziej user friendly oraz wychodziła naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Z tego względu od czasu do czasu do Messengera wprowadzane są kolejne zmiany. Obecnie testowana jest kolejna z nich, ale już teraz wielu internautów uważa, że to niezwykle kontrowersyjne rozwiązanie.

Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy i co robimy

Facebook chce, aby Messenger automatycznie udostępniał naszą lokalizację znajomym w ramach funkcji Auto Status. Dzięki niej nasze kontakty z Facebooka miałyby widzieć, gdzie jesteśmy i co robimy. Ma to być możliwe dzięki danym zbieranym przez GPS. Messenger ma to wyświetlać w bardzo obrazowy sposób, bo za pomocą emoji. Emotikonki pokażą na przykład, że jesteśmy “na siłowni”, “w restauracji” czy “w ruchu”, kiedy się przemieszczamy. Auto Status pokaże nawet informacje na temat stanu baterii w naszym telefonie. Emoji opisujące lokalizację i aktywność będą wyświetlać się przy zdjęciu profilowym użytkownika.

Mimo że funkcja Auto Status jest dopiero w fazie testów, już teraz wielu użytkowników jest zdania, że to nietrafione rozwiązanie. Internauci obawiają się po prostu o bezpieczeństwo swoich danych w Sieci. Facebook uspokaja jednak, że użytkownicy Messengera będą mogli sami zadecydować o tym, kto będzie mógł śledzić ich lokalizację i aktywność. Na razie nie wiadomo, kiedy nowa funkcjonalność miałaby zostać wprowadzona w życie i czy objęłaby ona także polskich użytkowników Messengera.

A wy co sądzicie o funkcji Auto Status na Messengerze? Uważacie, że to potrzebne rozwiązanie?

Zobacz również: Połączenie tych dwóch emoji właśnie zostało zakazane! Jakich obrazków nie używać razem?

Polecane wideo

Najprzystojniejszy chirurg plastyczny na świecie. Ma 31 lat i tłum pacjentek
Najprzystojniejszy chirurg plastyczny na świecie. Ma 31 lat i tłum pacjentek - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 05.04.2020 17:29
Potrzebne? A do czego???
odpowiedz
Ela (Ocena: 1) 05.04.2020 10:24
Dla mnie to jest nie potrzebne i nie powinno takie cos sie pojawic bo to jest prywatnosc osoby i danych...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2020 20:16
Hehe nikt z nas nie jest i nie będzie anonimowy. Jesteśmy tylko mrówkami w społeczeństwie, kontrolowani na każdym kroku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2020 20:15
Super w końcu będę wiedziała jak ktoś w trakcie rozmowy ze mną siedzi na kiblu i sra
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2020 10:42
Usunęłam konto 4 lata temu. Teraz mam 28 lat i ludzie w moim otoczeniu się dziwią ze nie mam fejsa. Facebook nie jest potrzebny do funkcjonowanie. I strasznie uzależnia.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie