Pytanie o Czerwonego Kapturka przerosło internautów. Trzeba bardzo logicznie myśleć

Wyjątkowo podchwytliwa zagadka.
Pytanie o Czerwonego Kapturka przerosło internautów. Trzeba bardzo logicznie myśleć
Fot. iStock
13.04.2020

Nie od dziś wiadomo, że inteligencja to nie tylko książkowa wiedza. Ta może okazać się całkowicie bezużyteczna, jeśli nie potrafimy jej wykorzystać w praktyce. Trzeba nie tylko wiedzieć, ale przede wszystkim myśleć. Najlepiej logicznie, a zagadka o Czerwonym Kapturku właśnie to sprawdza.

Zobacz również: Na tym obrazku podobno ukrywają się 2 koty. Ludzie szukają ich od XIX wieku

Choć przypomina bajkę dla dzieci, to nawet dorośli mają z nią ogromny problem. Jest na tyle podchwytliwa, że niektórzy głowią się nad rozwiązaniem przez wiele godzin. Znane nam fakty należy wykorzystać w celu przewidzenia konsekwencji zdarzeń.

Dziewczynka w czerwonym płaszczu ma bowiem to do siebie, że czasami mija się z prawdą i nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem nas nie okłamuje.

czerwony kapturek

Wchodzisz do lasu, ale po jakimś czasie pojawia się rozwidlenie dróg. Ścieżki są dwie - A i B, a tylko jedna doprowadzi cię do celu. Zastanawiając się, którą drogą pójść, spotykasz Czerwonego Kapturka, który doskonale zna okolicę. Problem polega na tym, że dziewczynka jednego dnia mówi prawdę, a kolejnego potrafi już tylko kłamać. I tak na zmianę. Jakie pytanie jej zadasz, aby wskazała prawidłową drogę? Pamiętaj, że Kapturek może udzielić jedynie odpowiedzi TAK lub NIE

- oto treść zagadki, która przerasta większość śmiałków.

Już teraz zdradzimy, że możliwych jest kilka rozwiązań, ale jedno wydaje się najbardziej logiczne i intuicyjne. Zadając to jedno pytanie będziemy mieć pewność, że pójdziemy w dobrym kierunku. Zastanów się jeszcze chwilę i sprawdź rozwiązanie poniżej.

Zobacz również: Trzy możliwości i tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Który z nich jest szefem?

leśna droga

Rozwiązanie

Załóżmy, że ścieżka oznaczona litera A jest prawidłowa.

Warto zapytać Czerwonego Kapturka, czy wczoraj powiedziałby, że jutro droga A będzie dobrą ścieżką.

Brzmi skomplikowanie, ale z tego wynika, że jeśli dziś mówi prawdę, czyli wczoraj kłamała, to odpowiedź będzie brzmiała NIE. Z kolei jeśli aktualnie kłamie, bo wczoraj mówiła prawdę, to też zaprzeczy.

Wtedy wystarczy odwrócić odpowiedź i odrzucić tę, którą od niej usłyszymy. Jeśli powie A - idź drogą B, jeśli B - wybierz A.

Masz jakiś inny pomysł?

Zobacz również: Internauci zaskoczeni odpowiedzią na to pytanie. Tylko wydaje się oczywista

Polecane wideo

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2020 23:44
Udało mi się ale moim sposobem spytałem się jej np czy mam 2 ręce a jeśli powie tak to oznacza że mówi prawde MASTERMIND
odpowiedz

Polecane dla Ciebie