Polskie miasta całkowicie opustoszały. Film, który to pokazuje, robi furorę w Sieci

Zmieniły się w miasta-widma, i to dosłownie.
Polskie miasta całkowicie opustoszały. Film, który to pokazuje, robi furorę w Sieci
Fot. Facebook.com/Damian Popławski
16.03.2020

Z powodu pandemii koronawirusa coraz więcej krajów wprowadza ścisłe ograniczenia, które zmieniają życie milionów ludzi. Polska nie jest tutaj wyjątkiem. Zamknięte zostały szkoły i uniwersytety, kina i teatry, bary i restauracje, a także granice. Obecnie do naszego kraju mogą powrócić tylko przebywający za granicą rodacy, ale w wielu przypadkach nie jest to takie proste. 

Zobacz również: „Siedź na d... w domu”. 9 zaleceń lekarki z Rybnika w obliczu koronawirusa robi furorę w Sieci

Od ubiegłego tygodnia polskie władze apelują, aby poddawać się izolacji i w miarę możliwości nie wychodzić z domu, nawet jeśli jesteśmy zdrowi. Ma to ograniczyć ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 w naszym kraju. Wygląda na to, że wielu Polaków naprawdę wzięło sobie te zalecenia do serca i poddaje się społecznej izolacji. Polskie miasta, do tej pory zatłoczone i zakorkowane, całkowicie opustoszały - i to dosłownie.

Fot. Facebook.com/Damian Popławski

Najlepiej obrazuje to filmik nakręcony dronem z Warszawy, który robi prawdziwą furorę w Internecie. Jego autorem jest Damian Popławski, który zamieścił nagranie z lotu ptaka nad polską stolicą na Facebooku. Autor zarejestrował te niezwykłe zdjęcia w niedzielny poranek. 

Film z drona przelatującego nad warszawskimi arteriami został udostępniony już ponad 14 tys. razy. Dla wielu osób to szokujący widok, zwłaszcza mając w pamięci ulice, które jeszcze do niedawna były pełne ludzi oraz zakorkowane jezdnie. Jednak internauci zwracają uwagę, że to dowód na to, iż większość warszawiaków w obliczu pandemii zachowuje się bardzo odpowiedzialnie. 

Jakby koniec świata. 

Niewiarygodne i smutne... 

Może i smutny to widok, ale świadczy o ogromnej odpowiedzialności mieszkańców mojego miasta. Jestem z nas dumna. 

Brawo Warszawiacy! 

A jakie wrażenie nagranie z drona nad opustoszałą Warszawą zrobiło na was? 

Zobacz również: Nostradamus miał przewidzieć koronawirusa. Dokładnie opisał przebieg epidemii

Polecane wideo

Idealna twarz istnieje. Wyróżnia ją jeden charakterystyczny szczegół
Idealna twarz istnieje. Wyróżnia ją jeden charakterystyczny szczegół - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.2 / 5
gość (Ocena: 2) 18.03.2020 19:55
W Wawie w niedzielę z rana zawsze pustka jest też mi coś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 10:31
Ludzie to debile. Naprawdę. Jest "przykaz", by siedzieć w domu. Wychodzić wtedy, kiedy trzeba. Praca - sklep - dom. Ewentualnie spacer w odludnionym miejscu. Nie... Trzeba wyleźć z domu w najbardziej zatłoczonych godzinach. Trzeba iść na plac zabaw z dziećmi. Trzeba jechać do McDonalda. To mi się w głowie nie mieści. Zdrowie tych przygłupów mnie nie obchodzi, ale mam bliskich, którzy są w grupie ryzyka. Przeraża mnie to. Nawet sama nie odwiedzam rodziców, mimo że siedzę w domu (na szczęście mogę sobie na to pozwolić) i jestem w ciąży, na samą myśl o tym, że im może się coś stać, robi mi się niedobrze. Wszyscy pracownicy sklepów, kierowcy, lekarze, pielęgniarki, listonosze, kurierzy itp. bardzo by chcieli posiedzieć te dwa tygodnie w domu. Uwierzcie mi, nie narażajmy ich.
odpowiedz
Inferno (Ocena: 1) 17.03.2020 05:21
Noo ale film, ale dzieło. Ale gówno. Kilka kadrów ze srodka Wawy z droniczka, ludzie siedza w domach i o jezu przezywanko. Was to kur*a byle gównem można podniecić, normalnie wstyd mi za ludzkość.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 16.03.2020 19:40
Szkoda tylko, że wczoraj wszyscy siedzieli w domach. Dzisiaj mnóstwo ludzi z dziećmi na placu zabaw i zewnętrznych siłowniach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 16:30
Tak mogłoby być już zawsze. Wreszcie przez Warszawę można normalnie przejechać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie