Jeszcze nikt nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 30 sekund. Pobijesz rekord?

Co dziesiąty koń nie pasuje do pozostałych.
Jeszcze nikt nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 30 sekund. Pobijesz rekord?
źródło: fabiosa.com
16.03.2020

Choć statystycznie jesteśmy coraz bardziej inteligentni, to jednak mamy większe problemy ze skupieniem. Nadmiar bodźców i informacji sprawia, że nasze zmysły ulegają stępieniu. Wolimy nie zwracać uwagi na szczegóły, które zazwyczaj okazują się zupełnie bez znaczenia. Taka nieuwaga czasami może nas jednak sporo kosztować.

Zobacz również: Na tym obrazku podobno ukrywają się 2 koty. Ludzie szukają ich od XIX wieku

Umysł należy więc trenować, a nie ma lepszego ćwiczenia od testu na spostrzegawczość. Im dłużej wpatrujemy się w jeden obrazek i próbujemy znaleźć rozwiązanie, tym szybciej zaczynają działać nasze szare komórki - przekonuje fabiosa.com.

I podaje konkretny przykład, którym jest ta graficzna łamigłówka.

źródło: fabiosa.com

Gruba kowbojów wypasa konie na łące. Jeden z nich przyjrzał się uważnie stadu i zauważył, że nie wszystkie są takie same. Pomóż wskazać te, które znacząco różnią się od pozostałych

- czytamy w instrukcji.

Na rysunku widzimy aż 60 zwierząt, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Jednak to nie do końca prawda. Co dziesiąte z nich nie pasuje do reszty.

Zobacz również: Przeciętny człowiek widzi na tym obrazku 4 zwierzaki. Geniusz - aż kilkanaście!

Twórcy zagadki przekonują, że prawdziwi mistrzowie potrafią wskazać je w mniej, niż pół minuty. Czy uda ci się im dorównać? A może pobijesz ten rekord?

Przyjrzyj się uważnie, a później sprawdź odpowiedź poniżej.

Rozwiązanie

Oto one - 6 koni, które różnią się od reszty stada. Niektórym brakuje kończyn, a jeden został pozbawiony ogona. W takim zagęszczeniu podobnych kształtów wskazanie drobnych różnic naprawdę nie jest prostym zadaniem.

źródło: fabiosa.com

Ile udało ci się ich wskazać i jak długo to zajęło?

Zobacz również: Zagadka z XIX wieku wciąż nurtuje internautów. Tylko 1 procent ludzi widzi na obrazku coś więcej niż psa

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 21:31
A czy nie ma 7 konia - ostatni (60-siąty)
odpowiedz
Majcia (Ocena: 5) 16.03.2020 11:43
Znalazłam wszystkie konie w 10 sekund
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 16.03.2020 10:47
Mózg należy trenować! To akurat prosta zagadka, ale jeśli ktoś ma już z tym problem, tzn., że trzeba działać. Moje córka- 9 lat - korzystało z Centrum BrainGym - zdolności podskoczyły jej średnio o 15% w porównaniu do testu przed zajęciami. Nie tylko my widzimy różnicę - nauczyciele też! Zdecydowanie jest bardziej skupiona, szybciej wykonuje zadania, ma więcej czasu na przyjemności i nie musimy już ciągle powtarzać, żeby się uczyła, bo sama wie, kiedy jest czas na lekcje a kiedy może odpocząć. Polecam!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 06:20
Co dziesiąty nie ma jednej nogi. 10 sekund.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie