Jeszcze nikt nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 30 sekund. Pobijesz rekord?

Co dziesiąty koń nie pasuje do pozostałych.
Jeszcze nikt nie rozwiązał tej zagadki w mniej niż 30 sekund. Pobijesz rekord?
źródło: fabiosa.com
16.03.2020

Choć statystycznie jesteśmy coraz bardziej inteligentni, to jednak mamy większe problemy ze skupieniem. Nadmiar bodźców i informacji sprawia, że nasze zmysły ulegają stępieniu. Wolimy nie zwracać uwagi na szczegóły, które zazwyczaj okazują się zupełnie bez znaczenia. Taka nieuwaga czasami może nas jednak sporo kosztować.

Zobacz również: Na tym obrazku podobno ukrywają się 2 koty. Ludzie szukają ich od XIX wieku

Umysł należy więc trenować, a nie ma lepszego ćwiczenia od testu na spostrzegawczość. Im dłużej wpatrujemy się w jeden obrazek i próbujemy znaleźć rozwiązanie, tym szybciej zaczynają działać nasze szare komórki - przekonuje fabiosa.com.

I podaje konkretny przykład, którym jest ta graficzna łamigłówka.

źródło: fabiosa.com

Gruba kowbojów wypasa konie na łące. Jeden z nich przyjrzał się uważnie stadu i zauważył, że nie wszystkie są takie same. Pomóż wskazać te, które znacząco różnią się od pozostałych

- czytamy w instrukcji.

Na rysunku widzimy aż 60 zwierząt, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Jednak to nie do końca prawda. Co dziesiąte z nich nie pasuje do reszty.

Zobacz również: Przeciętny człowiek widzi na tym obrazku 4 zwierzaki. Geniusz - aż kilkanaście!

Twórcy zagadki przekonują, że prawdziwi mistrzowie potrafią wskazać je w mniej, niż pół minuty. Czy uda ci się im dorównać? A może pobijesz ten rekord?

Przyjrzyj się uważnie, a później sprawdź odpowiedź poniżej.

Rozwiązanie

Oto one - 6 koni, które różnią się od reszty stada. Niektórym brakuje kończyn, a jeden został pozbawiony ogona. W takim zagęszczeniu podobnych kształtów wskazanie drobnych różnic naprawdę nie jest prostym zadaniem.

źródło: fabiosa.com

Ile udało ci się ich wskazać i jak długo to zajęło?

Zobacz również: Zagadka z XIX wieku wciąż nurtuje internautów. Tylko 1 procent ludzi widzi na obrazku coś więcej niż psa

Polecane wideo

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 21:31
A czy nie ma 7 konia - ostatni (60-siąty)
odpowiedz
Majcia (Ocena: 5) 16.03.2020 11:43
Znalazłam wszystkie konie w 10 sekund
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 16.03.2020 10:47
Mózg należy trenować! To akurat prosta zagadka, ale jeśli ktoś ma już z tym problem, tzn., że trzeba działać. Moje córka- 9 lat - korzystało z Centrum BrainGym - zdolności podskoczyły jej średnio o 15% w porównaniu do testu przed zajęciami. Nie tylko my widzimy różnicę - nauczyciele też! Zdecydowanie jest bardziej skupiona, szybciej wykonuje zadania, ma więcej czasu na przyjemności i nie musimy już ciągle powtarzać, żeby się uczyła, bo sama wie, kiedy jest czas na lekcje a kiedy może odpocząć. Polecam!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 06:20
Co dziesiąty nie ma jednej nogi. 10 sekund.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie