Najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Mają rekordowo wysokie IQ

Miejsce w Mensie gwarantowane.
Najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Mają rekordowo wysokie IQ
Fot. iStock
18.03.2020

Sprawny umysł bardzo przydaje się w życiu. Mądrzy ludzie radzą sobie lepiej, bo potrafią podejmować racjonalne decyzje i przewidywać konsekwencje swoich działań. Mając głowę na karku jesteśmy w stanie zrobić karierę, a także zadbać o swoich najbliższych. Nie chodzi jednak wyłącznie o podręcznikową wiedzę.

Zobacz również: 3 znaki zodiaku, które mają największy problem z prawdomównością

Na nic wykute regułki i twierdzenia, jeśli nie potrafimy wykorzystać ich w praktyce. Inteligencja oznacza coś więcej. Niektórzy twierdzą wręcz, że to towar deficytowy. Ale nie w tych przypadkach - czytamy w serwisie kobieta.gazeta.pl, który przygotował zestawienie znaków zodiaku o najwyższym IQ.

Oni po prostu się z tym rodzą.

Znak zodiaku a inteligencja

znak zodiaku rak

Rak

Mistrz drugiego planu. Nie lubi być w centrum uwagi, ale zawsze osiąga pożądany cel. Warto uczyć się od niego wytrwałości i cierpliwości. Trudno go złamać i nigdy się nie poddaje.

Koziorożec

Najpierw myśli, a dopiero później mówi i działa. To analityczny umysł, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Nie chodzi na skróty - potrafi naprawdę ciężko pracować i robi to zawsze z głową.

Zobacz również: Powstał ranking znaków zodiaku. Ostatnie miejsce ma powody do zmartwień

Bliźnięta

Przedstawiciele tego znaku rodzą się tak inteligentni, że od razu mogliby dołączyć do Mensy. Trudno jednak zarzucić im nudny charakter, bo potrafią pokazać rogi. Mimo to chłoną wiedzę, jak nikt inny.

Panna

Cechuje ją niepohamowana ambicja. Wie już całkiem sporo, ale chce zdecydowanie więcej. Ciągle czegoś się uczy i nie robi tylko po to, by zdobyć kolejny dyplom. Szeroką wiedzę wykorzystuje na co dzień.

Skorpion

Charakteryzuje go wyjątkowy spokój, który pozwala się wyciszyć, trzeźwo ocenić sytuację i dopiero działać. Zawsze podejmuje dobre decyzje, bo nie są one pochopne. Zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym.

Jesteś na liście? A może znasz kogoś takiego i możesz potwierdzić słuszność tych obserwacji?

Zobacz również: Znaki zodiaku, z którymi warto się trzymać. Są wyjątkowo dojrzałe emocjonalnie

Polecane wideo

Te znaki zodiaku są skrajnie niezależne. Polegają tylko na sobie
Te znaki zodiaku są skrajnie niezależne. Polegają tylko na sobie - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4 / 5
Gość nr 1 (Ocena: 5) 19.03.2020 10:50
Totalna bzdura. Inteligencja to w dużej części cechą genetyczna, u chłopców dziedziczona wyłącznie po matce. W pozostałej części to kwestia pracy z dzieckiem. Przede wszystkim pracy do 2 roku życia, gdyż wówczas tworzy się jak najwięcej połączeń między synapsami. To ilość tych połączeń przekłada się na iloraz inteligencji.
odpowiedz
Człowiek 7 (Ocena: 3) 18.03.2020 12:45
Mi mówią że jestem inteligentna, a RYB tam nie ma.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.03.2020 09:15
Jestem koziorożcem i chyba nie jestem jakoś ponadprzeciętnie inteligentna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie