Nostradamus miał przewidzieć koronawirusa. Dokładnie opisał przebieg epidemii

Był nie tylko mistykiem, ale także lekarzem. Co zobaczył?
Nostradamus miał przewidzieć koronawirusa. Dokładnie opisał przebieg epidemii
Fot. Unsplash
14.03.2020

Od kilku tygodni świat żyje tylko jednym tematem i chodzi oczywiście o SARS-CoV-2, czyli chorobę znaną lepiej jako koronawirus. W niektórych regionach świata sytuacja wymknęła się spod kontroli. Każdego dnia odnotowuje się tysiące nowych przypadków i niestety także zgonów. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosiła, że mamy do czynienia z pandemią.

Zobacz również: Polska święta zapisała te słowa niemal 100 lat temu. Do dziś budzą emocje

Dziś tak naprawdę nie potrafimy powiedzieć, do czego to doprowadzi. Jedni przekonują, że za 2-3 miesiące będzie już praktycznie po sprawie. Inni widzą w tym zagrożenie, które może zdziesiątkować ludność świata. Pozostali zastanawiają się, czy można to było przewidzieć.

Jedna z teorii mówi, że tak. I to już 500 lat temu.

W przełomowych momentach lubimy sięgać do starych przepowiedni, które wcześniej niewiele nam mówiły, a po fakcie wydają się idealnie opisywać rzeczywistość. Najczęściej są to tajemnicze dzieła Nostradamusa. Ten XVI-wieczny francuski lekarz i astrolog dziś znany jest przede wszystkim jako genialny mistyk.

Jest autorem tzw. Centurii, czyli zbioru rymowanych czterowierszy, które mają z dużą dokładnością opisywać przyszłość świata. Czy jest w nich mowa także o COVID-19, czyli aktualnie rozprzestrzeniającej się chorobie wirusowej?

Niektórzy twierdzą, że tak, a dowodem na to ma być dokładnie 75. czterowiersz z III centurii - przekonuje antyradio.pl.

Zobacz również: Niemiecka mistyczka miała widzenie na temat Polski. Wkrótce ma się spełnić

Pau, Werona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko

- brzmią słowa przepowiedni, która ma opisywać epidemię. Bezpośrednie nawiązanie do Włoch wydaje się jak najbardziej zasadne, bo to jeden z europejskich krajów, który ucierpiał najbardziej. Ma być ich jednak więcej.

Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary

- wieszczył Nostradamus. We Francji i Hiszpanii rzeczywiście odnotowuje się coraz więcej przypadków zarażenia groźnym wirusem.

Co z tego wynika? Epidemia ma nie potrwać długo, ale będzie opłakana w skutkach zwłaszcza dla Europy - tłumaczą fani teorii spiskowych.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję na temat koronawirusa. Padły ważne słowa

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.4 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2020 10:30
Ile ludzi w Afryce umiera z głodu ?
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 30.03.2020 23:29
Wiecej ludzi umiera na raka i inne choroby niz na tego wirusa ...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.03.2020 22:11
Ale pierdoły.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2020 07:02
To już zaczyna robić się irytujące. Każdy sieje panikę zamiast wprowadzać edukację i skupić się na tym co zrobić aby taka sytuacja się nie powtórzyła, a powtórzy się jeszcze nie raz. Zacznijcie edukować ludzi o tym czym są wirusy i bakterie, jak się rozprzestrzeniają i co temu sprzyja oraz co je zabija. Patrząc na to jak ludzie się zachowują wnioskuję, że ta wiedza jest znikoma. Przykład ludzie panikują, chcą się uchronić a ostatnio 70 osób stało ściśniętych przed sklepem aby o 7 razem wbiec. Gdzie tu logika? Szkoda, że nikt nie patrzy na proporcję pomiędzy wyleczeniami a zgonami, gdzie wyleczenia zdecydowanie wygrywają. Serio mamy dostęp do wszystkiego, książek, wiedzy a społeczeństwo zachowuje się tak idiotycznie jakby chcieli walczyć z dinozaurami za pomocą kamieni :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.03.2020 13:52
Nostradamus nasmarował tyle "przepowiedni" i wszystkie tak ogólne, że byłoby dziwne gdyby któraś się nie sprawdziła. Przestańcie pierdzielić głpoty
odpowiedz

Polecane dla Ciebie