8 życzeń na 8 marca

Dzisiaj nasze Święto, drogie Panie!
8 życzeń na 8 marca
Fot. Unsplash
08.03.2020

Dzień Kobiet, wbrew powszechnej opinii, nie jest wynalazkiem z czasów komunizmu. Już w starożytnym Rzymie obchodzono bowiem tzw. Matronalia ku czci bogini Junony, patronki kobiet zamężnych i mających dzieci oraz dziewic. W dniu tego święta nawet niewolnice zasiadały przy stole razem ze swoimi chlebodawcami, a mężczyźni wręczali im drobne prezenty.

Dalsze wzmianki o Dniu Kobiet pochodzą z 1909 roku – wtedy zwyczaj ten pojawił się w Stanach Zjednoczonych, a w ciągu kolejnych dwóch lat dotarł również do Europy. Datę 8 marca przyjęto w 1922 roku, na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 roku.

Zobacz także: Bolt przygotował specjalną zniżkę na Dzień Kobiet. Niestety ma ona bardzo smutne podłoże

W Polsce święto kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej, idealnie wpisując się w trend socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy wręczało się wtedy wszystkim kobietom jednego obowiązkowego tulipana oraz drobny prezent (mydło, rajstopy, czekoladę), który musiał zostać oficjalnie pokwitowany przy odbiorze.

I choć liczy się przecież miły gest, współcześnie mężczyźni obdarowują swoje mamy, żony, babcie i koleżanki z pracy bardziej wyszukanymi podarunkami.

A czego my życzymy Wam z okazji 8 marca?

Życzenia na Dzień Kobiet

Wypisałyśmy 8 rzeczy, których z całego serca życzymy każdej z Was – nie tylko w dniu Waszego święta, ale także na co dzień:

Spełnionej miłości

Takiej do utraty tchu, która zapewnia szybsze bicie serca i motyle w brzuchu. Odwzajemnionej, szczęśliwej, pełnej pasji i wzajemnego szacunku.

Spokoju

W zaganianej codzienności coraz trudniej o spokój, dlatego życzymy Ci, żebyś każdego dnia znalazła dla siebie kilka chwil na oddech, odpoczynek, relaks.

Szaleństw

Każde ze swoich najcenniejszych wspomnień budujemy w teraźniejszości. Nie bój się zatem podejmować czasem spontanicznych decyzji. Rób zwariowane rzeczy, które sprawią, że nawet za kilka lat będziesz myśleć o nich z uśmiechem.

Oddanych przyjaciół

Już jeden oddany przyjaciel to cenny skarb. Życzymy Ci, byś miała w swoim otoczeniu ludzi, na których zawsze będziesz mogła polegać. Takich, którzy będą z tobą płakać w chwilach kryzysu i szczerze cieszyć się w momentach największych sukcesów.

Dalekich podróży

Podróże kształcą, rozwijają, poszerzają horyzonty. I wbrew pozorom nie trzeba wydawać na nie majątku. Poluj na korzystne oferty i zwiedzaj bezpiecznie miasta, do których zawsze chciałaś pojechać.

Poczucia bezpieczeństwa

W ostatnich latach sytuacja kobiet w Polsce stała się – delikatnie mówiąc - słaba. Politycy i różne organizacje próbują zaostrzyć prawo antyaborcyjne, dyskredytują ruchy feministyczne, a także ograniczają dostęp do wsparcia w obliczu przemocy domowej. W dniu naszego święta życzymy zatem każdej z was szacunku (ze strony polityków i nie tylko) i poczucia bezpieczeństwa.

Wysokiej pensji

Choć żyjemy w XXI wieku, kobiety w naszym kraju nadal są w wielu kwestiach gorzej traktowane od mężczyzn. Jednym z najbardziej palących problemów jest nierówność w wynagrodzeniach obu płci. W Polsce taka różnica wynosi aż 19,9%. Dzisiaj życzymy ci zatem pracodawców, którzy będą potrafili docenić twoje kwalifikacje i zaoferować ci odpowiednie wynagrodzenie.

Uśmiechu i optymizmu

Mimo trudności i problemów, które są nieodłącznym elementem życia, zachowaj uśmiech i optymizm. Po każdej burzy przychodzi przecież słońce, prawda? Zresztą optymistom żyje się lepiej, a TUTAJ przeczytasz, dlaczego.

Wszystkiego najwspanialszego, drogie Panie!

 

Polecane wideo

Tatuaże na biodrach: Nie rzucają się w oczy i są szalenie zmysłowe ♥
Tatuaże na biodrach: Nie rzucają się w oczy i są szalenie zmysłowe ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Janek (Ocena: 1) 08.03.2020 22:06
A ja życzę polskim kobietom takich samych praw i przywilejów jak mają mężczyźni. Czyli pracy do 65 roku życia, podobnej średniej długości życia, presji społecznej że sam musisz wszystko, tragicznej sytuacji na rynku matrymonialnym, dostępu biednych kobiet do takich zawodów jak górnik, hutnik, śmieciarz, budowlaniec itp. Życzę braku wsparcia społecznego w przypadku wielu współczesnych chorób np. depresji. No i oczywiście służby wojskowej zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. I mam nadzieję że nasze witaminki w końcu dogonią tych strasznych facetów w ilości dokonywanych samobójstw. Wreszcie skończy się ta podła dyskryminacja biednych kobiet.
odpowiedz
Kobieta (Ocena: 5) 08.03.2020 01:26
Ja też tego życzę Autorkom tekstu, wszystkim Kobietom, w tym sobie. Wspierajmy się, kochane. 😘
odpowiedz

Polecane dla Ciebie