Planujesz już wiosenny remont? Dzięki temu elementowi twoje okna będą wyglądać zachwycająco

Efekt perfekcyjnego wykończenia wnętrza może zostać zaburzony czymś tak pozornie banalnym, jak... źle dobrany karnisz.
Planujesz już wiosenny remont? Dzięki temu elementowi twoje okna będą wyglądać zachwycająco
fot. iStock
11.12.2019

Efekt perfekcyjnego wykończenia wnętrza może zostać zaburzony czymś tak pozornie banalnym, jak źle dobrany karnisz. Karnisze nowoczesne to odpowiedź na potrzeby różnych grup konsumentów, zwolenników minimalizmu i bogactwa dekoracji, wielbicieli tradycji i miłośników designerskich rozwiązań. Nowoczesne karnisze firmy Karnix dzięki szerokiej ofercie wzorów i kolorów są w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

 

Karnisze nowoczesne – lekkość i elegancja

Tradycyjne karnisze, nawet jeśli lekkie, robią wrażenie ciężkich. Odwrotnie karnisze nowoczesne – te już na pierwszy rzut oka wprowadzają do wnętrza powiew lekkości. Ich sekret tkwi w minimalistycznym, aczkolwiek ozdobnym wzornictwie. Zamiast wizualnie ciężkiego drewna, nowoczesne karnisze to metal pokryty powłoką galwaniczną, dodatkowo lakierowany dla zabezpieczenia przed ścieraniem. Subtelna linia, smukły wygląd, bardzo dekoracyjne i jednocześnie minimalistyczne zakończenia – to wszystko odróżnia karnisze nowoczesne od tradycyjnych.

 

Karnisze nowoczesne – kolorystyka 

Nowoczesne, designerskie wzornictwo idzie w parze z rozszerzoną uniwersalną kolorystyką. W ofercie firmy Karnix to już nie tylko biel, czerń, brąz i bardzo modny inox. To także antracyt, mosiądz stylizowany na stary, pinia, wenge, calvados, matowy chrom i kość słoniowa. W praktyce nie ma wnętrza, do którego nie dałoby się dopasować jednego z karniszy w kolorze z powyższej listy. Szeroka oferta kolorystyczna idzie w parze z bardzo różnorodnym wzornictwem – szczególnie w dziedzinie zakończeń. Tym samym karnisze nowoczesne są odpowiedzią na potrzeby zarówno architektonicznych minimalistów, jak i tych lubujących się w bogato zdobionych wnętrzach.

 

Karnisze nowoczesne – gdzie kupić?

Karnisze nowoczesne oferowane są w sklepach budowlanych, z artykułami do dekoracji wnętrz, a także w sklepach internetowych. Ta ostatnia opcja wygląda najbardziej interesująco, choćby ze względu na ich dostępność całą dobę oraz dostawę pod drzwi, co jest nieocenione zwłaszcza w przypadku długich karniszy.

Bardzo szeroki wybór nowoczesnych, różnorodność wykończeń, możliwość docięcia na określoną długość i krótki czas realizacji zamówień oferuje producent i sprzedawca karniszy nowoczesnych – firma Karnix.

Karnisze oferowane są także w hipermarketach i dyskontach, jednak ich wygląd i jakość pozostawiają dużo do życzenia. Ze względu na niską cenę można potraktować je jako karnisze tymczasowe, ale nie ma się co łudzić – nie pozostaną w domu przez lata.

Wysokiej jakości nowoczesne karnisze możesz kupić tu: https://www.karnix.pl/linia-neo.html

 

Karnisze nowoczesne – rozmiary i kształty

Niewątpliwie najpopularniejsze i najczęściej wybierane karnisze nowoczesne to te o okrągłym przekroju i średnicy 19 mm. Jednak to tylko jeden z kilku rozmiarów karnisza dostępny na rynku. Bez trudu można znaleźć cieńszy karnisz, o przekroju 16 mm lub grubszy – 25 mm. Ten ostatni doskonale sprawdzi się we wnętrzach stylizowanych na stare.

Karnisze z okrągłym drążkiem to niejedyna oferta. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się również karnisze kwadratowe lub prostokątne.

Jeśli chodzi o długość karnisza, to na ogół sprzedawane są w standardowych rozmiarach 120, 160, 200 i 240 centymetrów, jednak mając na uwadze bardzo indywidualne potrzeby klientów, sklepy oferują usługę docinania karniszy na wymiar.

Różnego typu karnisze znajdziesz na stronie: https://www.karnix.pl/

 

Karnisze nowoczesne – do jakich wnętrz pasują?

Wbrew nazwie, karnisze nowoczesne doskonale wpisują się nie tylko w nowoczesną stylistykę wnętrz. Bogactwo kolorów, wykończeń i zdobień pozwala dobrać karnisz także do wnętrz starych lub stylizowanych na stare. We wnętrzach rustykalnych, prowansalskich czy vintage sprawdzą się karnisze z tradycyjnym okrągłym drążkiem lub karnisze ryflowane. Do wnętrz w stylu glamour będą okrągłe karnisze z bogatymi zdobieniami na końcach. Z kolei we wnętrzach minimalistycznych lepiej sprawdzą się surowe w formie karnisze z drążkiem kwadratowym lub prostokątnym w przekroju i bardzo subtelnym zakończeniem.

Drążkowe karnisze pozwalają na dużą dowolność, jeśli chodzi o sposób wieszania firan i zasłon. W zależności od potrzeb mogą to być tradycyjne kółka z żabkami, przelotki, szelki czy bardzo modne ostatnio tunele.

 

Materiał promocyjny

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie