Piknik marzeń, czyli jak zorganizować idealną imprezę w plenerze!

Pamiętaj o tych kilku rzeczach.
Piknik marzeń, czyli jak zorganizować idealną imprezę w plenerze!
fot. Britt Gaiser / Unsplash
17.05.2019
Zaczyna się ciepły czas. Moment w roku, gdy sezon grillowy uważany jest za otwarty. Działkowicze przeżywają najpiękniejsze chwile, które potem będą wspominać w długie zimowe wieczory. Właściciele domostw z pięknie zaprojektowanymi tarasami do barbeque wydają przyjęcia dla znajomych. Ludzie z miasta, nie posiadający działek, smucą się, gdyż myślą, że pewien przywilej ich omija. A gdyby tak wyrwać się w plener, przełamać rutynę, zrobić coś nowego? Każdy z nas może urządzić ciekawy wiosenno-letni event. Nieważne gdzie to będzie, pewne elementy i tak zachowają wspólny rdzeń. Pamiętajmy jedynie, by nie niszczyć przyrody i zawsze zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi normami.

Jedzenie

Oczywiście zależnie od charakteru przyjęcia, menu będzie miało nieco odmienną formę. W każdej  sytuacji powinniśmy jednak myśleć niesztampowo. Tradycyjne kiełbaski z keczupem lub musztardą są ok, ale dlaczego nie pójść dalej i nie spróbować zrobić czegoś ciekawszego? Popularne przez ostatnią dekadę burgery nie muszą być dostępne jedynie w specjalnych barach. Przyrządzenie ich jest bardzo łatwe. A może kebab? To też da się zrobić plenerze. Podobnie jak dania wegetariańskie i wegańskie: pieczone bataty z masłem i solą (zamiast tradycyjnych ziemniaków), szaszłyki z ananasa i bakłażana w ciekawym sosie. Panie chętniej zjedzą ciekawe sałatki, a wszyscy z pewnością rzucą się na chrupiące pieczywo. Co znajdzie się w menu zależy tylko od nas. Dziś mamy ten komfort, że w Internecie możemy namierzyć wiele ciekawych przepisów.

fot. Amplitude Magazin / Unsplash

Napoje

Do napojów też możemy podejść niestandardowo. Przecież nie trzeba kupować gotowych w sklepie, choć z pewnością jest to najwygodniejsza opcja. Zawsze możemy przyrządzić ciekawą lemoniadę na bazię cytryny, miodu i mięty. Z pewnością będzie ona hitem. Tradycyjne piwo zastąpmy prosecco z truskawami. Płeć piękna będzie zachwycona. A na później? Może herbata w termosie? Albo kawa? Z pewnością znajdzie się ktoś, kto będzie miał na nią ochotę.

Muzyka

Ludzie bardzo często zaniedbują aspekt muzyczny. A przecież jest on bardzo ważnym elementem rzeczywistości. Muzyka może stanowić wspaniałe uzupełnienie tła i dodać wydarzeniu niezapomnianego klimatu i określonego wymiaru. I nie chodzi o to, by agresywne rytmy zagłuszały rozmowy. Na tych bardziej eleganckich przyjęciach sączyć się może delikatny jazz, a na tych mniej zobowiązujących możemy przypomnieć urocze, stare hity. Ważne jednak by nagłośnienie było odpowiednie. W plener nie zabierzemy ze sobą dużych kolumn, ale w organizacji właściwej kultury dźwięku może nam pomóc któryś z głośników LG z serii XBOOM GO PK. Zostały one stworzone we współpracy z legendarną brytyjską audiofilską firmą Meridian Audio. Inżynierowie z manufaktury hi-fi zadbali o to, by dźwięk był czysty i na poziomie. LG dodało od siebie bardzo wytrzymałą baterię (od 12 do 20 godzin, w zależności od modelu) i uroczy, uniwersalny design, wtapiający się w niemal każde tło. W PK3 bas i natężenie dźwięku są najmniejsze, za to model ten można zabrać wszędzie ze sobą, gdyż jest bardzo kompaktowy. PK7 imponuje głośnością i niskimi częstotliwościami. Sprawdzi się na bardziej stacjonarnych imprezach, przez wzgląd na rozmiar. PK5 zdaje się być złotym środkiem pomiędzy jednym a drugim.

fot. materiały prasowe

Ozdoby, oprawa, gadżety

Pamiętajmy o tym, że romantyczny piknik powinien odbyć się w romantycznym miejscu. Zadbajmy o drobne dodatki, takie jak np. małe świeczki. A jeśli organizujemy imprezę w ogrodzie, pomyślmy o lampionach, kwiatach, małych lampkach i innych ozdobach. Zanim jednak zaczniemy myśleć o dodatkach, pamiętajmy, że na oprawę składa się również porządek. Zadbajmy więc o to, by otoczenie, w swych podstawach, było schludne i przyjazne.

fot. Fezbot2000 / Unsplash

Środki na owady

Miłym gestem z naszej strony, jako organizatorów, będzie wzięcie pod uwagę uciążliwości niektórych owadów, np. takich jak komary. Zadbajmy o odpowiednie świece odstraszające, lub ogólnodostępne środki np. w sprayu, z których goście będą mogli skorzystać i nie martwić się o to, że impreza popsuta jest przez latających, małych krwiopijców.

Gry towarzyskie

Warto pomyśleć też o różnych urozmaiceniach, takich jak gry towarzyskie lub sprzęt sportowy, gdyby ktoś chciał się odrobinę poruszać. Będzie to wspaniały element dodatkowy każdego towarzyskiego spotkania, a często też źródło dobrej zabawy i wspólnych żartów. Pamiętajmy jednak, by dobrać owe pomysły pod wiek i usposobienie gości. Ciężko jest kazać biegać ludziom starszym, ale też trudno jest wymagać od dzieci, by skupiły się na trudnej grze karcianej dla dorosłych.

fot. Sheldon Nunes / Unsplash

O czym jeszcze pamiętać?

Pomyślmy o tym, czego zwykle brakuje, albo czego brakowało ostatnim razem. Serwetki, mokre chusteczki do przetarcia rąk? Dodatkowe koce, gdyby komuś zrobiło się chłodniej? Pamiętajmy o tym, że im więcej osób, tym więcej nieprzewidzianych sytuacji. Oczywiście, że wszystkiego przewidzieć się nie da, ale w konwenansie towarzyskim i ludzkich przyzwyczajeniach zwykle częściej przewijają się pewne schematy, a inne zdecydowanie rzadziej. Dlatego każdego traktujmy indywidualnie, ale przygotujmy się na uniwersalne sytuacje, które występują regularnie. Zadbajmy o komfort uczestników imprezy tak, by wszyscy byli zadowoleni, a spotkanie udane.

 

Materiał partnera

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie