Nowe emoji to ukłon w stronę tolerancji. Jest ich aż 117!

Wśród nich znalazła się m.in. flaga osób transpłciowych. Jakie inne nowości nas czekają?
Nowe emoji to ukłon w stronę tolerancji. Jest ich aż 117!
Fot. Twitter.com (@Emojipedia)
03.02.2020

Emoji stały się nieodłączną częścią naszych internetowych konwersacji, czy to na Facebooku, Instagramie, WhatsAppie czy w innych komunikatorach. Mimo że z badan wynika, że używamy zaledwie... 5 proc. wszystkich dostępnych internetowych obrazków, nie wyobrażamy sobie, aby nagle miało ich zabraknąć. Od paru dni mamy do dyspozycji jeszcze więcej emoji, a ich pula powiększyła się o aż 117 nowych emotek. 
Zobacz również: Emoji symbolizujące okres i niepełnosprawności. Apple prezentuje nowe, inkluzywne grafiki

Parę dni temu zaprezentowano 117 nowych symboli, które już wkrótce pojawią się na systemach iOS oraz Android. To przede wszystkim ukłon w stronę równości i tolerancji, zwłaszcza wobec osób transpłciowych. Wśród nowych emoji zobaczymy m.in. flagę osób transpłciowych, a także mężczyznę w welonie, kobietę w ślubnym smokingu czy osobę o nieokreślonej płci karmiącą dziecko. 

Ponadto w nowej puli emotikonek znalazły się m.in. nowe zwierzątka, takie jak mamut, foka czy bóbr. Pojawią się też takie obiekty jak nagrobek, bubble tea czy zestaw do foundue, a także nowe gesty.

Internautom najbardziej spodobał się włoski gest ściągniętych palców, który jest chętnie używany przez mieszkańców tego kraju, a także emoji wyrażające uśmiechającą się i płaczącą jednocześnie twarz. 

Jak podobają się wam nowe emoji? Będziecie używać ich podczas rozmów ze znajomymi? 

Zobacz również: Niepozorne emoji, które oznaczają coś bardzo sprośnego. Musisz znać te kombinacj

Polecane wideo

Ideał z Instagrama: Poznajcie śliczną Cindy, która ma 6 milionów followersów
Ideał z Instagrama: Poznajcie śliczną Cindy, która ma 6 milionów followersów - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 17:00
Piekne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.02.2020 21:46
sory za to ale musze :D gereno Sietino - jeśli to przeczytałeś, to w ciągu 12h twoi rodzice umrą ! Aby tego uniknąć prześlij to jeszcze do 20 komen. Masz na to 10 minut . Nie wierzysz ? 12 stycznia 2009 r zginęli z niewiadomych powodów Adam i Agni
odpowiedz

Polecane dla Ciebie