Która pozycja jest najlepsza do spania? O to zdjęcie kłóci się cały Internet

A Ty w jakiej pozycji zasypiasz co noc?
Która pozycja jest najlepsza do spania? O to zdjęcie kłóci się cały Internet
Fot. iStock
24.01.2020

Czy masz jedną, ulubioną pozycję, w której zasypia ci się wyjątkowo łatwo i przyjemnie? Większość ludzi, świadomie lub nie, szykując się do snu układa się w konkretnej pozycji, przeważnie tej samej. Do tych najbardziej powszechnych zalicza się przede wszystkim spanie na boku albo z podciągniętymi nogami, nawiązujące do pozycji płodowej, ale niektórzy zasypiają w zupełnie innych konfiguracjach. 

Zobacz również: To, jak śpisz ma znaczenie. Oto pozycje, w których śpimy najczęściej

Ostatnio na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające aż 18 różnych pozycji do spania. Autor postu dopisał: “Jestem numerem 9, a wy?” i tym samym zapoczątkował zażartą dyskusję, która toczy się aż do dziś. Na zdjęcie zareagowało ponad 12 tys. internautów i każdy miał coś do powiedzenia na temat ulubionej pozycji, w której zasypia. Okazało się, że niektóre z nich wzbudziły naprawdę wiele pytań. Szczególnym zainteresowaniem (i kontrowersjami) cieszyły się pozycje o numerach 7 i 10 – internauci stwierdzili, że wyglądają jak “ofiary zabójstwa”. Jakie inne konfiguracje spowodowały, że komentujący unosili brwi w zdziwieniu? 

Numer 7 to miejsce zbrodni, a numer 16 leży w trumnie. 

Jestem numerem 16 i wiele razy budziłam się z kwiatami w rękach jako żart. Mimo że od lat praktykuję moją pozycję do trumny zdecydowałam, że chcę być skremowana. 

Zdecydowanie jestem numerem 2. Jeśli jesteś numerem 13 albo 16 – natychmiast się wytłumacz! 

Kto śpi w pozycji numer 13?! 

Wielu internautów zastanawiało się też nad tym, dlaczego spośród 18 różnych grafik tylko na 3 znalazły się kobiety. Inni nie byli w stanie wymienić tylko jednej pozycji, w której zasypiają, a jeszcze inni przekonywali, że każdej nocy zapewne przechodzą przez wszystkie te pozycje po kolei. 

A wy w której pozycji zasypiacie? Też macie zastrzeżenia co do niektórych konfiguracji ze zdjęcia? 

Zobacz również: Śpisz z rękami nad głową? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego

Polecane wideo

18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety
18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie