Jak zostać rannym ptaszkiem? Proste triki, które ułatwią Ci wstawanie

Kilka wskazówek dla prawdziwych śpiochów!
Jak zostać rannym ptaszkiem? Proste triki, które ułatwią Ci wstawanie
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/215258057190579336/)
21.01.2020

Wczesne wstawanie dla wielu z nas jest prawdziwą katorgą. Wyczołganie się z cieplutkiego łóżka o świcie jest ogromnym problemem dla osób, które uwielbiają spać. Każdy z nas ma wypracowany swój własny rytm całodobowy, jednak dostosowanie godzin pracy, obowiązków rodzinnych czy naszego środowiska do osobistego rytmu jest często po prostu niemożliwe. Istnieje jednak kilka trików, które mogą zapewnić Ci dobry sen i wczesne wstawanie bez większego wysiłku. 

Zobacz też: Wszystkie ślicznotki chodzą spać o tej godzinie. To dlatego tak dobrze wyglądają

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/647251777674364946/)

Jak zostać rannym ptaszkiem: kilka trików dla śpiochów

Poranne wskazówki

Jeżeli chcesz budzić się rano bez większego wysiłku ustawiaj budzik na tę samą godzinę każdego dnia, włącznie z weekendami i dniami wolnymi od pracy. Dzięki temu złapiesz swój rytm i przyzwyczaisz organizm do wstawania o określonej porze. Przed pójściem spać odsłoń rolety czy zasłony, poranne światło pomaga w stawaniu, zwłaszcza letnie promienie słońca.

Wieczorne wskazówki

Jeżeli masz problemy z wydajnością i efektywnością rano, zminimalizuj wszelkie poranne czynności. Przed zaśnięciem przygotuj ubrania do pracy, zostaw porządek w kuchni i postaraj się zasnąć z czystą głową. Zabieranie problemów do łóżka nie pozwoli Ci długo zasnąć, przez co będziesz miała problem z wczesnym wstaniem. Postaraj się wyciszyć, wyłącz telewizor i zrelaksuj się. Wieczorne czynności mają ogromny wpływ na nasz poranek.

Porady w ciągu dnia

Twoje południowe nawyki raczej nie mają większego wpływu na Twoje poranki, ale dzięki nim możesz poprawić swój sen, a gdy alarm zadzwoni będziesz czuła się wypoczęta. Regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Po południu unikaj kofeiny, która może zaburzać Twój sen, a wieczorem wyciszaj światło w mieszkaniu, również te z urządzeń elektrycznych.

Zobacz też: To, jak śpisz ma znaczenie. Oto pozycje, w których śpimy najczęściej

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie