Kilkaset lat temu przewidział, co wydarzy się dzisiaj. Oto przepowiednia Nostradamusa

2020 rok jeszcze nas zaskoczy.
Kilkaset lat temu przewidział, co wydarzy się dzisiaj. Oto przepowiednia Nostradamusa
Fot. Unsplash
17.01.2020

Tak naprawdę nazywał się Michel de Nostredame, ale wszyscy znają go jako Nostradamusa. Francuski lekarz zyskał sławę nie dzięki dokonaniom medycznym, ale głoszonym przez niego przepowiedniom. Zmarły niemal 500 lat temu mistyk miał z dużą dokładnością przewidzieć losy świata. Także współczesnego.

Zobacz również: Niemiecka mistyczka miała widzenie na temat Polski. Wkrótce ma się spełnić

Niektórzy bezgranicznie mu wierzą, a inni tłumaczą jego fenomen skłonnością ludzi do nadinterpretacji. Opisane wydarzenia dopasowuje się do tych, które miały już miejsce, zamiast odczytywać ich znaczenie jeszcze przed zaistnieniem. Tym razem jest jednak zupełnie inaczej.

Chodzi bowiem o to, co dopiero ma się wydarzyć. I to w najbliższych miesiącach.

Przepowiednie Nostradamusa na 2020 rok

Sprawiedliwość społeczna

Rządzący zaczną szukać nowych sposobów, by wszystkim, a nie tyko najbogatszym żyło się lepiej. Zaczniemy także więcej rozmawiać, co zwiększy naszą wrażliwość na cierpienie słabszych. To będzie rok komunikacji.

Dłuższe życie

Prawdopodobnie nie spełni się jeszcze przepowiednia o ludziach żyjących aż 200 lat, ale mamy zrobić ważny krok w tym kierunku. Medycyna ma być coraz bardziej skuteczna.

Kryzys finansowy

Sytuacja ekonomiczna może być jeszcze gorsza, niż przed kilkoma laty. Wszystko zacznie się we Włoszech i szybko dotknie całą Unię Europejską. Upadnie wiele banków, co każdy z nas odczuje we własnej kieszeni.

Zobacz również: Przepowiednia na 2020 rok, która niemal na pewno się spełni. Jej autor zawsze ma rację

Wojna klimatyczna

Przed tym zjawiskiem przestrzega wielu współczesnych naukowców. Nostradamus już pięć wieków temu przewidział sytuację, gdy dramatyczne zmiany klimatu doprowadzą do przesiedlania się dużych grup ludzi i walk o terytoria, na których można jeszcze normalnie żyć.

Początek końca USA

Kraj ten oczywiście nie zniknie, ale ma stracić na znaczeniu. Wszystko przez nieodpowiedzialną politykę i kolejne afery, które mają wkrótce wybuchnąć. Rządzący ostatecznie się skompromitują, a obywatelom będzie żyło się coraz gorzej.

Ekologia

Są także dobre wieści. Światowi politycy wreszcie mają dojść do porozumienia, że ograniczenie emisji zanieczyszczeń jest koniecznością. Zielona energia stanie się normą i wcale nie osłabi gospodarki. Wręcz przeciwnie.

Przełom w Korei

Dojdzie do zjednoczenia dwóch aktualnie wrogich sobie państw. Przywódca Korei Północnej ma zostać obalony i prawdopodobnie wyemigruje do Rosji. Według Nostradamusa nie jest w stanie już rządzić, a dyktatura upadnie.

Wielka woda

2020 rok ma być nie tylko czasem ognia, o czym dotkliwie przekonują się Australijczycy, ale także groźnego żywiołu wody. W Europie dojdzie do ogromnej powodzi, w której ucierpią m.in. Wielka Brytania, Włochy, Czechy czy Węgry.

Skuteczność francuskiego mistyka ocenimy już niedługo. Ale już teraz mamy nadzieję, że większość jego przepowiedni nie doczeka się spełnienia.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję. 7 niepokojących przepowiedni na 2020 rok

Polecane wideo

Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku
Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 2.33 / 5
bulkupa (Ocena: 1) 17.01.2020 17:08
Czy wy w tym papiknocie nie macie nic mądrego do roboty? Wypisujecie takie bzdury, że jestem przekonany, że nie ma u was jednej osoby o zdrowych zmysłach. Kto tam wymyśla takie głupoty? Zdecydowanie najgłupsze pismo w tych internetach. A jak długo jeszcze pis będzie żył, ten wasz specjalista od bzdur nie wie. Co za szmatławiec medialny. Daję wam jedynkę bo jesteście namber łan w bullszicie.
odpowiedz
Clone_Trooper (Ocena: 1) 17.01.2020 12:04
Ten Nostradamus to był jednak niezły gość. Przewidział kryzys klimatyczny, wpływ wytwarzania energii na klimat itd. Do tego podział i zjednoczenie Korei, która była zależna od Chin do XIX w. I o której istnieniu pewnie nie miał pojęcia. Przewidział utworzenie i niepodległość USA, a w jego czasach istniały tylko pierwsze i niewielkie kolonie w Nowym Świecie. OMG, co za bzdury.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie