Dziś na niebie ukaże się wyjątkowe zjawisko. Wilczy Księżyc zobaczymy gołym okiem

To będzie spektakularny widok!
Dziś na niebie ukaże się wyjątkowe zjawisko. Wilczy Księżyc zobaczymy gołym okiem
fot. unsplash
10.01.2020

Od piątku 10 stycznia aż do niedzieli 12 stycznia będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym zjawiskiem. Na niebie ukaże się tzw. Wilczy Księżyc, czyli wyjątkowa pełnia i zaćmienie w jednym. To bardzo rzadko zjawisko i pierwsze w nowym roku.

Zobacz też: Cierpisz na bezsenność? Oddech Księżyca sprawi, że już na zawsze o niej zapomnisz

Wilczy Księżyc widoczny z Polski

Odkąd Neil Armstrong i Buzz Aldrin po raz pierwszy stanęli na powierzchni Księżyca, cały świat z zapartym tchem obserwuje Srebrny Glob. Choć nie raz mogliśmy obserwować pełnię oraz zaćmienie Księżyca, rzadko te zjawiska występują w tym samym czasie. 

O ile pogoda dopisze, Wilczy Księżyc będzie widoczny gołym okiem z całego terytorium Polski, choć bez wątpienia lepszą widoczność uzyskamy przy pomocy lornetki. To niecodzienne zjawisko ukaże się na niebie 10 stycznia o godzinie 18:06, ale najbardziej spektakularny widok przypadnie o godzinie 20:10, kiedy to nastąpi maksymalne zaćmienie (w 90%). 

Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli dziś podziwiać Wilczego Księżyca, mamy dobrą wiadomość, bo pełnia potrwa aż do niedzieli 12 stycznia.

Podczas pełni wiele osób skarży się na rozdrażnienie, bezsenność i roztargnienie. Według badań, pełnia ma znaczący wpływ na ludzki nastrój. Organizm wytwarza mniej serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Nie zdziwcie się, więc, że będzie odczuwać lekkie przybicie.

Kto z Was będzie obserwował niebo?

Polecane wideo

Sprzedaje swoje nagie fotki, aby pomóc ratować Australię. Zebrała już ponad milion dolarów!
Sprzedaje swoje nagie fotki, aby pomóc ratować Australię. Zebrała już ponad milion dolarów! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie