8 rzeczy, które powinnaś zacząć robić w 2020 roku, żeby być szczęśliwszym człowiekiem

Poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie.
8 rzeczy, które powinnaś zacząć robić w 2020 roku, żeby być szczęśliwszym człowiekiem
Fot. iStock
22.12.2019

Każdemu z nas w życiu zależy na szczęściu. Choć czasami wydaje się, że mamy wszystko, do naszego życia wkrada się rutyna. Mimo iż wszyscy doskonale znamy przysłowie: "żyj tak, jakby jutra miało nie być", zdecydowanie łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Jeżeli czujesz, że Twoje życie jest monotonne i nie potrafisz cieszyć się z każdego dnia, powinnaś wejść w nowy rok z tymi postanowieniami!

Zobacz też: Nikt nie lubi ludzi, którzy to robią. Milenialsi stworzyli listę współczesnych faux pas

fot. unsplash

Rzeczy, które powinnaś zacząć robić w 2020, żeby być szczęśliwszym człowiekiem

1. Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką musisz zrobić, żeby bardziej cieszyć się życiem jest spędzanie czasu z ludźmi, którzy poprawiają Twoje samopoczucie i są dla Ciebie ważni. Posiadanie bliskich przyjaciół jest ogromną wartością. Pielęgnuj swoje znajomości, bo to oni w dużej mierze sprawiają, że jesteś szczęśliwa.

2. Ruszaj się

Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię i wylewać z siebie poty. Ruch to także spacer, przejście się po biurze, czy posprzątanie mieszkania. Każda aktywność fizyczna dotlenia mózg i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.

3. Odejdź od telewizora

Oglądanie telewizji od czasu do czasu nie jest złe, ale ciągłe siedzenie na kanapie jest przygnębiające. Po pewnym czasie możemy zauważyć spadek serotoniny, obniżenie aktywności mózgu, a nawet nadmierne objadanie się. Zamiast oglądać losy innych ludzi, wyjdź z domu i zacznij żyć swoim życiem. Kontakt z przyrodą i innymi ludźmi to najlepsze lekarstwo.

4. Zabezpiecz swoje finanse

Nie oszukujmy się, pieniądze są ważne w życiu każdego człowieka. To dzięki nim możemy żyć na poziomie i korzystać z jego zasobów. Upewnij się, że Twoje finanse są bezpieczne i staraj się dobrze zarządzać swoim budżetem. Spokojna głowa to już połowa sukcesu do szczęścia.

fot. unsplash

5. Zażegnaj konflikty

Jeżeli czujesz do kogoś urazę i masz z kimś na przysłowiowym pieńku, wyjaśnij wszystkie sprawy i postaraj się wybaczyć i zażegnać konflikty. Uwierz, że czyste sumienie uwalnia złe emocje, a Ty poczujesz się lżejsza i szczęśliwsza.

6. Miej swoją poranną rutynę

To właśnie od tego, którą nogą wstaniemy zależy nasz cały dzień. Jeżeli poranek będzie piękny i pogodny, również reszta dnia będzie Ci sprzyjać. Bardzo pomocna w tym jest jakaś poranna rutyna, np. wspólne śniadanie z mężem albo czytanie porannej prasy przy kubku ulubionej kawy. Wybierz coś co pozytywnie nastroi Cię na cały dzień i pamiętaj... zwolnij!

7. Odżywiaj się zdrowo

Zapomnij o przetworzonej żywności! Tylko zdrowa i zbilansowana zapewni Ci dobre samopoczucie, energię i witalność. Niech Twoim noworocznym postanowieniem będzie zadbanie o siebie w postaci zdrowego jedzenie, w końcu pamiętaj, że jesteś tym, co jesz.

8. Zacznij gotować

Gotowanie samodzielnie w domu to nie tylko gwarancja pełnowartościowych posiłków, ale też świetna frajda! Jeśli nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu idź do kuchni! Ugotuj coś dobrego dla męża, chłopaka, przyjaciółki czy mamy, a zobaczysz ile radości sprawisz nie tylko im, ale również sobie.

Zobacz też: 20 pytań z wiedzy ogólnej, na które KAŻDY człowiek powinien znać odpowiedź

Polecane wideo

Od zdjęć tej influencerki trudno oderwać wzrok. Tylko spójrz na fotografię nr 5 ♥
Od zdjęć tej influencerki trudno oderwać wzrok. Tylko spójrz na fotografię nr 5 ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie