10 najczęstszych postanowień noworocznych. Co każdego roku chcemy w sobie zmienić?

Ty też nie jesteś wyjątkiem.
10 najczęstszych postanowień noworocznych. Co każdego roku chcemy w sobie zmienić?
fot. unsplash
30.12.2019

Wraz z końcem roku nadchodzi czas refleksji i podsumowań. Co udało nam się zrealizować, czy dążyliśmy do postawionych sobie celów, co musimy poprawić? Niezależnie od tego, czy jesteśmy wytrwali w postanowieniach, każdego roku stawiamy sobie kolejne cele i podążamy w myśl znanego powiedzenia "Nowy Rok, Nowa Ja". Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne ludzi na całym świecie?

Zobacz też: Oto najczęściej wyszukiwane hasła w Internecie odnośnie seksu i związków w 2019 roku

10 najczęstszych postanowień noworocznych

fot. unsplash

1. Schudnięcie

Poprawa sylwetki i zrzucenie nadprogramowych kilogramów to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Gdy nadchodzi nowy rok numerem jeden jest właśnie zadbanie o swoją figurę.

2. Spędzanie więcej czasu z rodziną

W dzisiejszym zabieganym świecie, często zbyt mało czasu spędzamy z rodziną. Na szczęście widzimy, że jest to problem nad którym należy pracować, dlatego jest to jedno z popularniejszych postanowień noworocznych.

3. Rzucenie palenia

Przerażająca liczba osób na całym świecie jest uzależniona od tytoniu. Nie dość, że wydajemy mnóstwo pieniędzy to tracimy również zdrowie. Dlatego, gdy nadchodzi nowy rok często obieramy sobie za cel rzucenie nałogu.

4. Być bardziej zorganizowanym

Obowiązki domowe, praca, dzieci - często brakuje nam samodyscypliny, a w naszym życiu przydałoby się więcej zorganizowania. Nowy rok wydaje się najlepszym momentem na tego typu zmiany.

5. Ograniczenie alkoholu

Czasami sami nie zdajemy sprawy z tego, jak często sięgamy po alkohol. Okazja goni okazję, a nam ciężko jest odmówić. Dlatego w nowym roku stawiamy sobie za cel ograniczenie alkoholu.

6. Nauka czegoś nowego

Nauka nowego języka, rozwijanie swojego hobby, a może poszerzenie wiedzy na temat interesującej nas dziedziny. Nauka nowych rzeczy jest dla nas szczególnie ważna.

7. Być bardziej oszczędnym

Wydawanie pieniędzy chyba wszystkim przychodzi nazbyt łatwo. Dlatego za cel noworoczny często stawiamy sobie gromadzenie oszczędności i robienie rozsądnych zakupów.

8. Redukcja stresu

Stres jest wszechobecny, a panowanie nad nim często graniczy z cudem. W dobie wielorakich problemów nasze społeczeństwo styka się ze stresem każdego dnia. Na szczęście zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jednym z popularniejszych postanowień jest redukcja stresu.

9. Przejście na zdrową dietę

Brak czasu na gotowanie sprawia, że często sięgamy po fast foody, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. Ograniczenie przetworzonej żywności oraz sięganie po zdrowe produkty jest jednym z najczęstszych postanowień noworocznych.

10. Wyjazd na wakacje

Większość z nas prowadzi bardzo intensywne życie. Niekiedy kariera zawodowa wydaje się ważniejsza niż odpoczynek i relaks. Dlatego wiele osób postanawia sobie, aby w nowym roku wyjechać na wakacje.

Zobacz też: Świat w 2030 roku? Przez Internet będzie można przekazywać smak, zapach i dotyk

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Barbara (Ocena: 5) 12.01.2020 19:45
Moje postanowienie jest dość ambitne, bo planuję otworzyć własną placówkę bankową. Wiem, że to trochę rzucanie się na głęboką wodę, ale wiem też, że będzie to spełnienie moich marzeń. Obiecałam sobie, że w styczniu zorientuję się, jakie warunki trzeba spełnić:)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.01.2020 13:50
Pierwsze postanowienie to mieć więcej czasu dla rodziny i znajomych, drugie przejść na dietę lightdiet i schudnąć, trzecie nauczyć się porządnie angielskiego i więcej podróżować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie