Połączenie tych dwóch emoji właśnie zostało zakazane! Jakich obrazków nie używać razem?

Ich znaczenie zostało uznane za obraźliwe.
Połączenie tych dwóch emoji właśnie zostało zakazane! Jakich obrazków nie używać razem?
Fot. iStock
05.11.2019

Kiedyś komunikowanie się za pomocą telefonów było o wiele prostsze. Używaliśmy ich tylko do dzwonienia albo wysyłania wiadomości, a za grafiki służyły nam kombinacje różnych symboli, np. dwukropek i znak zamknięcia nawiasu interpretowane jako uśmiech. Odkąd naszym światem zawładnęły smartfony i media społecznościowe w sposobie komunikacji zaszła prawdziwa rewolucja. 

Zobacz również: Emoji symbolizujące okres i niepełnosprawności. Apple prezentuje nowe, inkluzywne grafiki

Wymieniając wiadomości dziś mało kto ogranicza się do zwykłego tekstu. Przekaz najczęściej jest wzbogacony o emoji, czyli grafiki, które są w stanie wyrazić niemalże wszystko. Niektórzy komunikują się wręcz głównie za pomocą emoji i potrafią w lot zrozumieć ich kontekst. Niestety niektóre piktogramy zaczęły być używane niezgodnie ze swoim pierwotnym znaczeniem i w kontekstach, które wiele osób odbiera jako obraźliwe, a nawet nękające. Mowa przede wszystkim o kontekście seksualnym. W związku z tym zarówno Facebook jak i Instagram właśnie zakazały używania dwóch emoji, które zestawione obok siebie mogą mieć napastliwe znaczenie. 

Chodzi o emocji bakłażana oraz brzoskwini ukazanych razem, jeśli ma to miejsce w kontekście seksualnym, ponieważ połączenie tych dwóch piktogramów jest interpretowane jako stosunek seksualny. Na cenzurowanym znalazły się też kropelki wody. Wielu użytkowników Facebooka i Instagrama odbiera te grafiki jako formę molestowania seksualnego. Jeżeli emotikony zostaną użyte w kontekście seksualnym, nawołującym do przemocy seksualnej lub na przykład namawiającym do przesyłania nagich zdjęć, traktowane będzie to jako złamanie regulaminu obu serwisów. 

Ale to nie wszystko. Od teraz na Facebooka nie można będzie wrzucać również zdjęć, na których emoji zasłaniają sutki, pośladki oraz genitalia. W przypadku złamania tych przepisów konto danego użytkownika może zostać zablokowane lub oflagowane jako promujące treści seksualne. 

Zobacz również: Niepozorne emoji, które oznaczają coś bardzo sprośnego. Musisz znać te kombinacje

Polecane wideo

Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata
Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2024 15:01
🍆🍑 to są bakłażan i brzoskwinia a nie co innego wy i wasze brudne myśli...
odpowiedz
Elizabeth Afton (Ocena: 5) 17.06.2021 19:59
Skojarzenia są eee..... fuuuu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.11.2019 15:30
Za chwilę niczego nie będzie można napisać, żeby przypadkiem ktoś sobie czegoś nie pomyślał...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.11.2019 13:06
CO ZA BREDNIE
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2019 10:23
Kurde, teraz wszyscy wszędzie widzą seks. Nawet w jedzeniu. Jak mnie to wkurza. Do głowy by mi nie przyszły żadne skojarzenia z owocami, wieżowcami czy czym tam jeszcze, gdyby ktoś wcześniej tego nie zasugerował. W zachowaniu ludzi tak samo- kiedyś jak miły staruszek pogłaskał dziewczynkę po głowie na placu zabaw to było oczywiste, że po prostu jest miły, lubi dzieci, może chciałby mieć wnuki, jest sympatycznym człowiekiem. I tyle. A teraz zaraz pobiegną do sądu że molestuje dziewczynki. Co za CHORE CHRZANIONE podejście. Nie dostrzegajcie wszędzie jakichś wypaczeń
odpowiedz

Polecane dla Ciebie