Śpisz z rękami nad głową? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego

To oznaka problemów.
Śpisz z rękami nad głową? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego
Fot. Unsplash
31.10.2019

Pewnie przynajmniej raz w życiu zdarzyło ci się obudzić leżąc na plecach z rękami nad głową. Pewnie pierwsze, co przyszło ci do głowy po tym, jak otworzyłeś oczy to myśl, że nie czujesz swoich rąk, a gdy wreszcie udało ci się je położyć wdłuż ciała, przez parę chwil czułeś charakterystyczne mrowienie, gdy krew zaczęła docierać do twoich kończyn. Nie da się zaprzeczyć, że spanie z rękami nad głową nie jest zbyt naturalną pozycją, więc dlaczego czasem budzimy się w taki sposób? 

Zobacz również: PSYCHOZABAWA: Co pozycja, w której śpisz, mówi o Twojej osobowości?

Trener snu Chris Brantner wyjaśnia, że spanie w tej samej pozycji każdej nocy nie musi niczego oznaczać - może być po prostu zwyczajemMoże być też tak, że osoby, które śpią z partnerem unoszą ręce nad głowę, aby zrobić więcej przestrzeni na przytulanie się. Ale spanie z rękami nad głową może sygnalizować także coś niedobrego – problemy z oddychaniem

Fot. Unsplash.com 

Niektóre osoby śpią z rękami nad głową, ponieważ w tej pozycji płuca w naturalny sposób się otwierają. Jeśli zazwyczaj nie zasypiasz w tej pozycji, ale się w niej budzisz, może to oznaczać, że w nocy masz problemy z oddychaniem 

- wyjaśnia ekspert od snu. Co gorsza, spanie w takiej pozycji zdecydowanie sprzyja nocnemu chrapaniu, a także może wywoływać ból w ciągu dnia. Osoby, które śpią z rękami nad głową często skarżą się na ból w dolnej części pleców, cierpią też na bezdech sennyZ badan wynika, że osoby śpiące z rękami nad głową należą do zdecydowanej mniejszości - to zaledwie ok. 7 proc. populacji. Okazuje się, że najwięcej osób śpi w pozycji embrionalnej. 

Ale trener snu Chris Brantner zwraca uwagę na jeszcze jedną rzecz. Jego zdaniem pozycja, w jakiej śpimy mówi wiele o naszej osobowości. I tak osoby, które śpią na plecach z rękami za głową (Brantner nazywa tę pozę “rozgwiazdą”) nie lubią być w centrum uwagi, są też wyjątkowo dobrymi słuchaczami. 

A ty w jakiej pozycji śpisz najczęściej? 

Zobacz również: Weekendowy nadrabiacz, Wierciuch, Myśliciel: Jakim typem śpiącego jesteś i co to oznacza?

Polecane wideo

Twarz tej dziewczyny w ogóle nie pasuje do ciała. Internauci nie mogą uwierzyć w to, jak wygląda jej figura
Twarz tej dziewczyny w ogóle nie pasuje do ciała. Internauci nie mogą uwierzyć w to, jak wygląda jej figura - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie