Tym prostym sposobem skasujesz 99,9 proc. swoich danych z Internetu

Ta instrukcja robi prawdziwą furorę wśród internautów.
Tym prostym sposobem skasujesz 99,9 proc. swoich danych z Internetu
Fot. Unsplash
21.10.2019

Mówi się, że Internet nie zapomina i niestety jest to prawda. W wielu przypadkach nawet po usunięciu różnych wpisów czy personalnych danych okazuje się, że wciąż istnieje po nich ślad, więc osoby zainteresowane naszym życiem nie miałyby najmniejszych problemów, żeby dotrzeć do skasowanych przez nas treści. 

Zobacz również: Tych słów NIE WOLNO używać na Facebooku. To może się źle skończyć

Internetowa inwigilacja czyha na nas z każdej strony, co potwierdzają kolejne skandale chociażby z Facebookiem w roli głównej. W kwietniu 2019 roku z portalu stworzonego przez Marka Zuckerberga wyciekły dane aż 540 mln użytkowników! Nie dziwi więc, że coraz więcej internautów martwi się o swoje bezpieczeństwo w Sieci i szuka sposobów na to, aby ograniczać zostawianie wirtualnych śladów. Ostatnio jeden z programistów podzielił się na Twitterze trikiem na to, jak w kilku krokach skasować prawie wszystkie swoje dane z Internetu. Jego post z instrukcjami, jak tego dokonać, został polubiony przez prawie pół miliona internautów. Przepis na usunięcie z Sieci 99,9 proc. swoich danych składa się z kilkunastu krótkich instrukcji. Brzmi, jakby to zadanie wcale nie należało do najprostszych, ale porady programisty zostały napisane naprawdę przystępnym językiem. Nawet największy technologiczny laik powinien sobie z nimi poradzić.  

Od czego zacząć usuwanie swoich śladów w Sieci? Programista radzi, aby w pierwszej kolejności zalogować się na wszystkie skrzynki mailowe, jakie kiedykolwiek założyliśmy, odnaleźć na nich swoje konta w różnych portalach i skasować je. Oprócz tego autor wątku wyjaśnia także m.in. jak zabezpieczać swoje hasła i korzystać z zabezpieczonych połączeń internetowych. 

Skorzystacie z tych wskazówek w celu usunięcia większości swoich danych z Sieci? 

Zobacz również: Google zdradził, czego szukaliśmy najczęściej w 2018 roku. Niektóre zapytania rozbrajają!

Polecane wideo

To podobno najgorzej dobrana para na Instagramie. „Przez niego stracisz lajki”
To podobno najgorzej dobrana para na Instagramie. „Przez niego stracisz lajki” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie