#BuyYourOwnDamnRing – kobiety nie czekają na bajkowe zaręczyny i celebrują siebie

Ta niezwykła akcja zainspirowała już tysiące kobiet na całym świecie.
#BuyYourOwnDamnRing – kobiety nie czekają na bajkowe zaręczyny i celebrują siebie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/uberkatejewels)
03.10.2019

Piękny i okazały pierścionek na serdecznym palcu u kobiety automatycznie kojarzy się tylko z jednym – z romantycznymi zaręczynami i obietnicą wielkiej miłości aż do grobowej deski. W naszej kulturze chyba żadne inne przełomowe wydarzenie w życiu nie upoważnia do tego, aby móc założyć na palec piękny pierścionek z diamentem. 

Zobacz również: 6 rzeczy, za które mądra kobieta nigdy nie powinna przepraszać

A przecież my, kobiety, mamy mnóstwo innych powodów do tego, aby upamiętnić wyjątkowe życiowe momenty i osiągnięcia przy pomocy pięknej biżuterii - dlaczego nie miałby być to właśnie pierścionek na serdecznym palcu? Przecież nie każda z nas pragnie wyjść za mąż. Czy to automatycznie sprawia, że zrzekamy się prawa do noszenia takiego pierścionka? Zdaniem Kate Sutton absolutnie nie! Pochodząca z Australii Sutton stworzyła swoją własną markę biżuteryjną o nazwie Uberkate. Tworzy piękną i spersonalizowaną biżuterię, w tym wyjątkowe pierścionki dla kobiet – nie tylko te zaręczynowe.

Ostatnio Kate zapoczątkowała akcję #BuyYourOwnDamnRing, w ramach której zachęca kobiety do tego, aby celebrowały same siebie, swoje osiągnięcia, życiową walkę z przeciwnościami losu i małe zwycięstwa. We wpisie na Facebooku na fanpage’u swojej marki poprosiła swoje klientki, aby podzieliły się z nią i z innymi kobietami swoimi historiami, które tłumaczą, dlaczego zdecydowały się sprezentować sobie samym swój własny, wyjątkowo pierścionek. Oto niektóre z odpowiedzi. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Uberkate Jewels Australia (@uberkatejewels) on

#1: 

"Kupiłam mój własny pierścionek po tym, jak wróciłam do pracy na pełen etat i martwiłam się, jak dam sobie radę ogarniając trzech synów, karierę i nie tracąc rozumu".  

#2: 

"Kupiłam pierścionek jako prezent dla samej siebie po roku walki z rakiem piersi i utratą pracy. Teraz wróciłam, i to na pełen etat! A w dniu, w którym otrzymałam pierścionek dowiedziałam się, że pokonałam chorobę".  

#3: 

"W święta Bożego Narodzenia straciłam męża. W jego imieniu podarowałam sobie pierścionek na urodziny, pierścionek rocznicowy, a ostatnio pierścionek z okazji przeprowadzki do nowego domu". 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Uberkate Jewels Australia (@uberkatejewels) on

#4: 

"Kupiłam sobie pierścionek w ramach świętowania mojego rozwodu. Symbolizuje on moje dwie piękne córki. To moje duchowe ukojenie". 

#5: 

"Kupiłam mój własny pierścionek, aby uczcić pierwsze zrzucone 20 kg w ramach walki o nową sylwetkę". 

#6: 

"Kupiłam sobie moje własne pierścionki po tym, jak skończyłam 40 lat i chciałam mieć coś, co będę mogła przekazać moim siostrzenicom, bo sama nie mam własnych dzieci. Jest to także symbol mojej niezależności i tego, że nie polegam w życiu na innych osobach. Dostaję mnóstwo komplementów dzięki temu pierścionkowi". 

Jak podoba ci się taka akcja? Z jakiej okazji podarowałabyś samej sobie taką wyjątkową biżuterię? 

Zobacz również: Najładniejsza biżuteria dla każdego znaku zodiaku. Jak podoba Ci się Twój znak?

Polecane wideo

Zrobił ukochanej 22 zdjęcia z pierścionkiem, zanim poprosił ją o rękę
Zrobił ukochanej 22 zdjęcia z pierścionkiem, zanim poprosił ją o rękę - zdjęcie 1

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.10.2019 23:39
Ja też sama sobie kupiłam pierścionek z brylancikiem, bo po prostu chciałam taki mieć. Nie będę czekać na zaręczynowy, bo nie ma sensu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2019 13:57
Dorabianie niezwykle głębokiej teorii, całego ruchu i oczywiście hasztagu do czegoś, co robi zapewne sporo osób... Typowe "wyzwolone i niezależne kobiety" :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2019 06:52
To trzeba cały ruch tworzyć? Często noszę pierścionki - te od rodziny, te które sama kupiłam itd.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie