Jeśli chcesz szybciej zasnąć, powinnaś nosić TĘ jedną rzecz

Dzięki niej rozprawisz się z bezsennością raz na zawsze.
Jeśli chcesz szybciej zasnąć, powinnaś nosić TĘ jedną rzecz
fot. unsplash
16.09.2019

Sen jest integralną częścią naszego życia. Wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie. Jak pokazują liczne badania, coraz więcej osób boryka się z bezsennością, której skutki widzimy w codziennym życiu. Zanim sięgniesz po specjalistyczne metody leczenia zaburzeń snu, w pierwszej kolejności wypróbuj domowych sposobów, w tym wyciszenia, zaciemnienia sypialni czy spożywania lekkich kolacji. Najnowsze badania pokazują, że pomocna w zasypianiu może być jeszcze jedna rzecz, a mowa o...

Zobacz też: Weekendowy nadrabiacz, Wierciuch, Myśliciel: Jakim typem śpiącego jesteś i co to oznacza?

Odpowiednia piżama to sekret dobrego snu

Z racji tego, że sen jest kluczowy dla naszego samopoczucia i zdrowia, wciąż trwają badania, które pozwoliłyby na zwalczenie bezsenności. Australijscy naukowcy odkryli, że spanie w odpowiedniej piżamie wpływa na jakość naszego snu. Okazało się, że sekret tkwi w piżamie z... wełny. Przytulna, wełniana piżama otula i utrzymuje ciało w strefie komfortu cieplnego, co skutkuje dobrym snem.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców na dwóch grupach wiekowych. Pierwsza z nich to młodzi ludzie, którzy ukończyli 20 lat. Okazało się, że osoby, które spały w wełnianej piżamie zasypiali szybciej o 4 minuty, niż Ci, którzy spali w piżamie z innej tkaniny. Ponadto potrzebowali oni zaledwie 7 minut drzemki, a osoby, które nie spały w wełnie - 15 minut. 

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/AQB0g5E_U35rPBR7K0YoGZC1XOx1jv0WnuAgQQ7exafJaHujAcf3BGg/)

Druga grupa wiekowa to seniorzy w wieku 65-70 lat. Ci, którzy spali w wełnianej piżamie zasypiali w ciągu 12 minut, a osoby noszące inny materiał w 22-27 minut.

Doktor Paul Swan, naukowiec z Uniwersytetu w Sydney, przyznał, że spanie pod wełnianą pościelą jeszcze kilkanaście lat temu było normą, a dziś nauka na nowo odkrywa korzyści płynące z otulania się tą tkaniną. Wełna ma niesamowite właściwości, które regulują temperaturę naszego ciała. Zimą nas ogrzewa, a latem chłodzi, dlatego nasz sen jest bardziej jakościowy. 

Chyba czas zainwestować w wełnianą piżamkę i sprawdzić to na własnej skórze.

Zobacz też: Jedwabna opaska na oczy. Gorący trend, który niesie niezwykłe korzyści

Polecane wideo

Godzina, o której chodzisz spać, to nie przypadek. Wiemy, co dokładnie oznacza
Godzina, o której chodzisz spać, to nie przypadek. Wiemy, co dokładnie oznacza - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 19:49
piżamie z wełny ? z całą pewnością nie spała bym całą noc bo wełna jest dzianiną która drapie w skórę. >> kiedy czuję że będę miała problem ze snem - piję KROPLE WALERIANOWE. śmierdzą okrutnie jak brudne skarpety, smakują jeszcze gorzej ale.... działają !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 15:05
ja też mam problemy ze snem i zazywam tabletki na sen na recepte
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2019 12:44
ja mam straszne problemy ze snem. Niby jestem bardzo zmęczona, wydaje mi się, że zasnę w 2 minuty, a potem przewracam się z boku na bok i nie mogę zasnąć :( wykańcza mnie to
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie