Mężczyźni oceniają młode Polki: „Księżniczki, które czekają na księcia z bajki”

Rodacy twierdzą, że brak nam zainteresowań, mamy kompleksy, a od facetów oczekujemy cudów.
Mężczyźni oceniają młode Polki: „Księżniczki, które czekają na księcia z bajki”
Fot. Unsplash
08.09.2019

O Polkach mówi się, że to jedna z najpiękniejszych nacji na całym świecie - przynajmniej według stereotypów. Wielu obcokrajowców jest pod wrażeniem naszej słowiańskiej urody, zwłaszcza blond włosów i niebieskich oczu. Ale okazuje się, że jeśli chodzi o naszych rodaków płci przeciwnej, wcale nie jest tak idealnie. 

Zobacz również: Tak widzą nas obcokrajowcy. 13 cech, z którymi kojarzą im się Polki

Portal Na Temat spytał młodych Polaków, jak oceniają współczesne, młode Polki. Wnioski nie są zbyt optymistyczne. Większość mężczyzn, która udzieliła odpowiedzi na to pytanie stwierdziła, że typowa Polka to rozpieszczona księżniczkaktóra czeka na księcia na białym koniu, ale sama nie ma nic do zaoferowania. Dostało nam się także pod kątem kompleksów (ponoć nieuzasadnionych), oraz wiecznego narzekania na swój wygląd. Panowie wymieniali też, że przeciętna Polka nie może się pochwalić żadnymi ambitnymi zainteresowaniami, robi dużo rzeczy na pokaz albo tylko w teorii, ma zbyt wysokie oczekiwania wobec mężczyzn i wiąże się z nieodpowiednimi partnerami na własne życzenie. Co jeszcze? Zobaczcie same. 

#1: 

Niektóre laski są spoko, inne kijem bym przegnał. Są takie, które nie ogarniają życia i zachowują się, jakby wczoraj spadły z Księżyca. Ogólnie muszą mieć kogoś, kto ich przez to życie zawsze będzie prowadził za rękę – matka, mąż, dzieci”. 

#2: 

Co kobiety uznają za codzienną rozrywkę na poziomie? Dla wielu to ten słynny, memiczny "Netflix & chill", czyli taśmowe zapychacze czasu, rozciągnięte do granic możliwości i wtórne seriale odpalone na MacBooku przy lampce Carlo Rossi (albo podobnego produktu winopodobnego). Czym zatem różni się oglądanie meczy przy tanim alkoholu od oglądania seriali przy tanim alkoholu?”. 

#3: 

Praktyka pokazuje, że ambitna literatura pochłaniana przez stereotypową kobietę to przeważnie truizmy, po których ma się poczuć lepiej. Ewentualnie poradniki jak zostać milionerką, które dają tak wartościowe rady, jak te, że warto wstawać rano i uprawiać sport. 

Fot. Unsplash.com

#4: 

"Typowa kobieta uwielbia również podróżować, co oznacza wycieczkę z biura podróży do Grecji lub Portugalii i leżenie przy hotelowym basenie, a także jest fanką fotografii. Na wspomnienie o ulubionych fotografach lub o preferowanej ogniskowej obiektywu okazuje się, że ta fotografia to głównie scrollowanie instagramowej lupki’”. 

#5: 

Denerwuje mnie to skupianie się na swoim wyglądzie, ale nie pod kątem strojenia się, tylko braku wiary w siebie i kompleksów. Serio, normalni faceci wiedzą, że nikt nie wygląda tak, jak te modelki na Instagramie. Nawet same te modelki to wiedzą. 

#6: 

Zwyczajne, fajne dziewczyny uważają się za grube brzydule, co nam nie mieści się w głowie. Niektóre dziewczyny potrafią non stop mówić o swojej diecie albo podczas wspólnego obiadu zamówić tylko sałatkę. Ale gdy już ją zjedzą, zaczynają podjadać facetowi frytki, bo uświadamiają sobie, że są głodne. Ciągle zapewnianie dziewczyny, że jest wspaniała, a jej kompleksy są tylko w jej głowie, potrafi naprawdę nieźle dać w kość. 

Fot. Unsplash.com

#7: 

Oczekują zrobienia jakiegoś kroku, a jak już go zrobisz, ale nie spełniasz ich wymagań, to mogą cię zupełnie olać lub wyśmiać, nieważne, że to miejsce publiczne”. 

#8: 

“Skoro kobiety są bardziej ogarnięte to popularność dziadów jako kandydatów do czegokolwiek powinna spadać (ale tak się nie dzieje). Dalej wybierane są na partnerów totalne nieroby, przygłupy i przemocowcy, którzy, nie wiadomo dlaczego, mają powodzenie”.  

#9: 

“Z jednej strony jak najbardziej zależy im na równouprawnieniu i niezależności, ale z drugiej nadal mają staroświeckie poglądy dotyczące mężczyznCzyli facet ma zarabiać więcej, mieć samochód i ogólnie traktować kobietę jak księżniczkę”. 

Zgadzacie się z tymi zarzutami? 

Zobacz również: Europejki szczerze o polskich mężczyznach: Czy to dobry materiał na faceta?

Polecane wideo

„Żywa Barbie bez żeber”. Zobacz instamodelkę z absurdalnie wąską talią
„Żywa Barbie bez żeber”. Zobacz instamodelkę z absurdalnie wąską talią - zdjęcie 1

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2019 11:20
Nie rozumiem, w czym problem. Każdy ma jakieś oczekiwania.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.09.2019 08:25
Prawda. Co widać po komentarzach. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2019 17:52
Prawda dotycząca pkolenia MIllenialsów.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.09.2019 14:47
Hahahaha. Niech ci panowie spojrzą najpierw w lustro. Z tego co piszą, sami oczekują księżniczki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2019 13:56
Skoro uważasz się za maciorę to nic dziwnego że każdego faceta uważasz za wieprza, czyli prezes jakiejś poważnej instytucji też jest dla ciebie wieprzem, a jakie on może mieć zdanie o tobie ? Jesteś tempa jak siekiera, lepiej dalej siedź sama i nie bądź obciążeniem dla porządnego ambitnego faceta.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie