Internauci masowo wysyłają SMS-y swoim „numerowym sąsiadom”. Efekty są komiczne!

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.
Internauci masowo wysyłają SMS-y swoim „numerowym sąsiadom”. Efekty są komiczne!
Fot. Unsplash
08.08.2019

Wraz z powstaniem i rozwojem mediów społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Instagram ich użytkownicy co jakiś czas dają się ponieść modzie na różnego rodzaju wyzwania, zwane też challenge’ami. Internauci dołączają się do viralowych wyzwań i nominują do ich wykonania innych znajomych. Mieliśmy już m.in. ice bucket challenge czy mannequin challenge, a teraz wśród użytkowników Twittera zapanowała nowa moda. 

Zobacz również: Influencerki w histerii z powodu ukrycia lajków na Instagramie. „Teraz muszę pracować 8 godzin dziennie!”

Internauci zwariowali na punkcie tzw. text your neighbours challenge. Polega na tym, aby wysłać SMS-a pod numer telefonu “sąsiadujący” z naszym, czyli taki, którego ostatnia cyfra jest o oczko wyższa lub niższa od naszego. Wymianę wiadomości internauci zamieszczają właśnie na Twitterze, a rezultaty są bardzo zróżnicowane - od rozmów komicznych, przez wzruszające, nawet do takich, które nie skończyły się najlepiej. 

20-letni Chris nawiązał bardzo pouczającą rozmowę ze swoim “numerowym sąsiadem”, którym okazał się być 57-letni John. Mężczyzna był dość zaskoczony niespodziewaną wiadomością, ale skończyło się na tym, że udzielił młodemu sąsiadowi cennej lekcji na temat miłości i związków. 

Niespecjalnie potrafię udzielać rad, Chris, ale postaram się. Nie szukaj miłości na siłę, bo z miłością jest tak, jakbyś tracił coś cennego. Jeśli szukasz zbyt mocno i zbyt długo, nie jesteś w stanie jej znaleźć, ale jeśli o tym zapomnisz, pojawi się w twoim życiu w najmniej spodziewanym momencie. Jedną inną radą, jaką mogę ci dać, to bezwarunkowo kochać i ufać partnerce. Nie uciekaj od problemów, które się pojawiają, tylko rozmawiajcie o nich i razem je rozwiązujcie. To umocni waszą więź. Nie musisz starać się sprawić, żeby ona czuła się jak najbardziej wyjątkowa dziewczyna na całym świecie. Wystarczy, że dzięki tobie będzie się czuła jak najbardziej wyjątkowa dziewczyna w twoim świecie. 

Inna internautka dostała od swojej sąsiadki radę, aby żyła tak, by zawsze czuła się pewnie w swojej skórze i podejmowała decyzje zgodnie z tym, co podpowiada jej serce. 

Chcę tylko powiedzieć, że jeśli kiedykolwiek będziesz chciała zwierzyć się ze swoich zmartwień komuś nieznajomemu (kto nie będzie cię oceniał), zawsze chętnie z tobą porozmawiam. 

Niestety nie wszystkie rozmowy z “numerowymi sąsiadami” przebiegły tak pozytywnie. 

- Skąd masz ten numer? 

- Zobaczyłem trend na Twitterze na temat wysyłania SMS-ów do “sąsiadów”, więc to zrobiłem. 

- Zdajesz sobie sprawę z tego, że piszesz do 11-latki? Odpisuje ci jej matka.  

Nie obchodzi mnie trend na Twitterze, nie wypisuj do kogoś, kogo nie znasz, palancie. Wysyłam ten numer na policję. 

Niektóre z osób, które wysyłały SMS-y do swoich “sąsiadów” nawet nie przypuszczały, że ich wiadomości pomogą im w najtrudniejszych życiowych chwilach. 

- Chciałem tylko się przywitać. Daj znać, jeśli będziesz czegoś potrzebować! 

- Cóż, moje życie się wali. Przydałoby się jakieś nowe. 

- O nie, czy to coś poważnego? Jeśli mogę zapytać. 

- Mam depresję, jestem samotny, moje małżeństwo się rozpada. Mógłbym długo tak wymieniać. Po prostu mam zły dzień. 

- Jestem z tobą myślami. Wszyscy przechodzimy takie dni. Każde małżeństwo ma swoje problemy. Nie wiem, co dzieje się w twoim, ale mam nadzieję, że będziecie w stanie odnaleźć to, co was ze sobą połączyło. 

- Dziękuję. 

- Nie ma za co! Właśnie od tego są “numerowi sąsiedzi”! 

Weźmiecie udział w tym internetowym wyzwaniu? 

Zobacz również: Influencerzy znów ryzykują życie dla lajków. Tym razem szturmują radioaktywne jezioro

Polecane wideo

Ona dotarła na koniec Tindera. Nie rozumie, dlaczego od lat wciąż jest sama
Ona dotarła na koniec Tindera. Nie rozumie, dlaczego od lat wciąż jest sama - zdjęcie 1

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.08.2019 23:53
Kiedyś moją "numeryczną" sąsiadką była moja sasiadka z bloku. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2019 12:29
Od kiedy policja zajmuje się tym, że ktoś smsa komuś napisał? 😂 poza tym skoro jakaś matka ma pretensje, że jej 11-letnia córka dostała smsa, to po co jej w ogóle telefon kupiła?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.08.2019 12:12
Jakie to żałosne.... Jeszcze ktoś naprawdę wyląduje na policji
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 08.08.2019 09:52
Ludzie już naprawdę nie wiedzą jaki nowy "trend" wymyślić..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie