Ludzie, którzy wstają o TEJ godzinie są szczęśliwsi, bardziej produktywni i zarabiają więcej niż inni

Zaliczasz się do tego grona?
Ludzie, którzy wstają o TEJ godzinie są szczęśliwsi, bardziej produktywni i zarabiają więcej niż inni
fot. unsplash
06.08.2019

Poranne wstawanie nie jest dla Ciebie? Niestety, mamy złe wiadomości...Badania przeprowadzone przez Amerisleep wykazały, że osoby, które wstają o świcie są szczęśliwsi, wykazują się większą produktywnością, a ich jakość życia jest zdecydowanie lepsza. Ale to nie wszystko. Badanie pokazuje również jak godziny w których się budzimy wpływają na nas od nastroju do wynagrodzenia oraz jakie są preferencje wstawania w zależności od wieku demograficznego.

Zobacz też: Nie możesz spać? 5 aktywności, które działają lepiej niż tabletki

Odnotowano, że najczęstszą porą wstawania jest godzina 6 rano i dotyczy głównie pokolenia X, a więc ludzi urodzonych w latach 1961-1981. Jednak fakt, że jest to najczęściej preferowany czas na przebudzenie, nie oznacza, że daje najwyższą wydajność. Według badania, osoby, które wstają z łóżka o świcie, czyli o godzinie 4 rano, deklarują, że czują się bardziej produktywni przez 71 procent czasu. Osoby, które sypiają do godziny 11 są najmniej produktywne (jedynie przez 36 procent czasu). 

Produktywność to nie jedyny plus wstawania wcześnie rano. Poranne ptaszki zarabiają zdecydowanie więcej niż śpiochy, z czego najwięcej osoby, które wstają między 4 a 5 rano. Osoby, które śpią do godzin południowych zarabiają najmniej. fot. unsplash

Poza tym osoby, które wstają o świcie wydają się być najszczęśliwsze i najbardziej zadowolone z jakości życia. Co ciekawe, obie grupy deklarują, że są zadowolone z długości swojego snu. Jednak poranne ptaszki częściej wyznają, że ich sen, zdrowie i życie społeczne są doskonałe. 

Rzeczywiście eksperci zauważają, że wczesne wstawanie ma sens i ściśle powiązane jest z produktywnością czy wyższymi zarobkami. Jednak bycie śpiochem nie oznacza, że nigdy nie dorobisz się fortuny, czy jesteś nieudacznikiem. 

Jeśli chciałabyś wstawać rano, wiedz, że jest to jak najbardziej możliwe. W rzeczywistości wiele osób nie urodziło się jako poranne ptaszki, ale zmusiło ich do tego życie. Jedni deklarują, że zmobilizowała ich to tego praca czy dzieci, inni zrezygnowali z drzemki z chęci zrobienia czegoś więcej.

Zobacz też: Największe mity dotyczące snu, w które natychmiast powinnaś przestać wierzyć

Polecane wideo

Z właścicielami tych imion warto się kolegować. To najlepsi przyjaciele
Z właścicielami tych imion warto się kolegować. To najlepsi przyjaciele - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.3 / 5
gość (Ocena: 5) 07.08.2019 17:43
Mi się zdarza zasypiać o 4, a o wstaniu o tej godzinie nie ma mowy 😁
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2019 22:16
K...wa 4ta rano to noc jeszcze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2019 21:41
po prostu ręce i nogi opadają- "osoby ...są szczęśliwsi"? to jest po polsku, redakcjo? czy u Was pracują uczniowie podstawówki? to chyba jest niezgodne z prawem? wprawdzie mój proboszcz też mówi- "żeby dzieci podeszli po błogosławieństwo", ale on raczej polonistyki ani dziennikarstwa nie kończył.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.08.2019 19:08
Akurat uwierzę, ze ktoś kto wstaje o 4 rano żeby zdążyć o 5.30 na pociąg żeby o 7 być w pracy jest szczęśliwy :p
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie