Pokazała, jak brudny jest stanik nawet po wypraniu w pralce. Te zdjęcia zemdliły internautki

Naprawdę myślisz, że twoja bielizna jest czysta? Zmienisz zdanie.
Pokazała, jak brudny jest stanik nawet po wypraniu w pralce. Te zdjęcia zemdliły internautki
Fot. iStock
19.07.2019

Jak często powinno się prać stanik? Czy traktować go tak samo jak majtki  skarpetki, czyli wrzucać do pralki po jednym założeniu? A może w przypadku biustonosza to niepotrzebna nadgorliwość i wystarczy, że ten element garderoby wyląduje w praniu raz na parę tygodni? Opinie kobiet w tym temacie są podzielone. Ale poniższa historia rzuca zupełnie nowe światło na kwestię prania staników... 

Zobacz również: Po jakim czasie trzeba wyrzucić stanik i kupić nowy? (Nie spodoba Ci się to)

Pewna internautka postanowiła przeprowadzić mały eksperyment. Najpierw wyprała swoje staniki w pralce, a następnie wrzuciła je do wanny, do której dolała wodę i detergenty i zostawiła tak na parę godzin. Po powrocie do łazienki kobieta przeżyła niemały szok. Woda w wannie z biustonoszami była dosłownie brązowa - wszystko z powodu brudu, który po namoczeniu wydobył się z upranych uprzednio staników. Zdegustowana autorka eksperymentu podzieliła się zdjęciem ilustrującym jego efekty na jednej z grup na Facebooku (Mums Who Clean). 

Namoczyłam moje staniki... Fuj! 

Fot. Facebook.com/MumsWhoClean

Internautki były równie przerażone i zniesmaczone tym, co zobaczyły na zdjęciu. Wiele z nich stwierdziło, że chce na własne oczy przekonać się, czy ich bielizna też będzie tak brudna po wypraniu w pralce. 

Muszę to wypróbować! Ale patrząc na tę wodę boję się, jakie będą tego efekty. 

Boję się myśleć, jak to będzie wyglądać u mnie. 

Być może właśnie takie obrazki mieli przed oczami eksperci, którzy radzą, aby prać swoje biustonosze najlepiej po każdym założeniu, a w ostateczności co 2-3 dni. Jeśli sama chcesz przekonać się o tym, ile brudu gromadzi się w twoim staniku, włóż go do wanny lub miski wypełnionej ciepłą wodą. Dodaj proszku lub płynu do prania i zostaw tak na parę godzin. Po tym czasie powinnaś zobaczyć efekty. Następnym krokiem powinno być obowiązkowe wrzucenie stanika do pralki z resztą ubrań. 

Patrząc na te zdjęcia dalej uważacie, że codzienne pranie biustonosza to przesada? 

Zobacz również: Czy Polki też piorą staniki co 2 miesiące?

Polecane wideo

Faceci uwielbiają dziwne kształty tej dziewczyny. Kobiety są raczej przerażone
Faceci uwielbiają dziwne kształty tej dziewczyny. Kobiety są raczej przerażone - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.27 / 5
facet 60+ (Ocena: 1) 29.05.2020 20:58
Miłe Panie ! Po co prać stanik, wystarczy go nie używać i dbać o higienę osobistą. A na każdy biust znajdzie się miły adorator. Gwarantuję, że na każdy biust mile spojrzy normalny facet. I dla każdej kobiety znajdzie się facet dla którego własnie ten biust będzie najpiękniejszy na świecie. Drogie Panie, nie myślcie, że faceci chcą mieć na codzień silikony. Chcą mieć ukochaną z jej biustem, wadami i zaletami !!!!! ocena artykułu nie przewiduje liczb ujemnych, ale jako matematyk napiszę, minus nieskończoność
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2019 21:02
Są dwie opcje. Albo ta baba jest otyła i poci się jak wieprz, albo nie prała staników przez kilka miesięcy. Ja piore swoje po każdym razie, gdy je założę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2019 23:00
taką wodę to ja widuję tylko jak wrzucam do prania ręcznego ciuchy kupione w ciucholandzie. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 19.07.2019 22:47
Piore ręcznie i nigdy nie miałam takiej wody - myje się regularnie, bieliznę również (chociaż nie po każdym założeniu) i nie zakładam codziennie tego samego stanika (szczególnie w lecie gdy człowiek się poci).
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.07.2019 22:15
Obrzydliwe, ale akurat z tym, że pralki nie piorą aż tak dokładnie to prawda. Mam jedną z tych lepszych pralek i używam dobrych detergentów, czasami łącze nawet 2 kapsułki+proszek. O ile moje ubrania po praniu wygladają dobrze, bo zwyczajnie aż tak ich nie brudze, to ubrania mojego dziecka zalane np.sokiem marchwiowym po 10 praniach wyglądają tak samo źle, a jak poszoruje trochę ręcznie mydełkiem odplamiającym to te plamy schodzą bez problemu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie