Nie możesz spać przez szalejące upały? Znamy 3 genialne sposoby, aby zasnąć w mgnieniu oka

Odpłyniesz, zanim przyłożysz głowę do poduszki.
Nie możesz spać przez szalejące upały? Znamy 3 genialne sposoby, aby zasnąć w mgnieniu oka
Fot. Unsplash
04.07.2019

Ostatnio wszystkim nam upały dały się we znaki. W całej Polsce zmagaliśmy się z afrykańskim powietrzem, które przyniosło ze sobą temperatury znacznie przekraczające 30 stopni Celsjusza – i to w cieniu! Rekordowe upały panowały także w innych częściach Europy i sprawiając, że codzienne funkcjonowanie stało się bardzo uciążliwe. Mimo że obecnie nastąpiło lekkie ochłodzenie, synoptycy są zgodni – afrykańskie upały jeszcze do nas wrócą. 

Zobacz również: Te znaki zodiaku mogą liczyć na lato pełne miłości. Kto przeżyje gorący romans?

Gorące powietrze i brak wiatru, a także temperatura, która utrzymuje się na poziomie ponad 25 stopni Celsjusza także w nocy sprawia, że wiele osób cierpi na bezsenność i mimo zmęczenia nie jest w stanie zasnąć przez długie godziny. Zwłaszcza, kiedy nie możemy schłodzić temperatury panującej w mieszkaniu za pomocą klimatyzacji albo wiatraka. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Okazuje się, że rozwiązanie problemu jest banalnie proste i nie potrzeba do tego żadnych wymyślnych ani drogich wynalazków. Wystarczy to, co znajduje się w domu każdego z nas. 

Fot. Unsplash.com

Tym, co naprawdę ratuje życie w okresie upałów i sprawia, że znowu można normalnie spać, jest najzwyklejsze w świecie prześcieradło. Doskonale wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy tropikalnych krajów, którzy z upałami zmagają się na co dzień. Prześcieradło w walce z upałami i bezsennością można wykorzystać na 3 sposoby: 

  • zwilż prześcieradło wodą, a następnie zawieś je w otwartym oknie zanim położysz się spać. W ten sposób materiał nawilży i schłodzi powietrze w twojej sypialni 
  • wsadź prześcieradło do reklamówki, a następnie do zamrażalki (ale tylko na parę minut!). Schłodzony materiał połóż na łóżku, a zadziała niczym chłodny kompres, który przyniesie ci ulgę 
  • zwilż prześcieradło wodą i po prostu połóż je na łóżko, albo okryj się nim zamiast kocem czy kołdrą 

Fot. Unsplash.com

Właśnie te rady z prześcieradłem w roli głównej pojawiają się najczęściej jeśli chodzi o walkę z letnią bezsennością w obliczu upałów. To dlatego, że zostały sprawdzone już przez miliony mieszkańców egzotycznych krajów, m.in. południowej części Europy czy Egiptu, gdzie gorące i duszne noce to codzienność.  

A ty jak walczysz z bezsennością w upalne noce? Wypróbujesz któryś z tych sposobów? 

Zobacz również: Co koniecznie powinnaś zrobić przed pójściem spać? 7 porad na dobranoc

Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie!
Śliczne modelki plus size, do których wzdycha wielu facetów. W bikini wyglądają BARDZO apetycznie! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.07.2019 11:23
najlepszy sposób to z 5 browarków
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2019 08:21
krople walerianowe. upał czy nie - zasypia się głęboko i śpi aż do rana. pomagają nawet na bezsenność związana np ze stresem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2019 00:35
Testowałam. Pomaga się ochłodzić i zasnąć, ale skutkiem ubocznym jest katar.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie