7 rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić przed 25. rokiem życia!

Sprawdź, co powinna zrobić każda z nas, zanim skończy 25 lat!
7 rzeczy, które każda kobieta powinna zrobić przed 25. rokiem życia!
Fot. Unsplash
14.06.2019

Dwudziesty piąty, podobnie jak trzydziesty rok życia, jest symboliczny. Można powiedzieć, że oznacza zakończenie pewnego etapu, który kojarzy się z szaleństwem i beztroską, a zarazem rozpoczęcie nowego. Większość z nas raczej nie wyczekuje tego momentu z utęsknieniem. Niełatwe decyzje dotyczące ustatkowania się czy pracy zawodowej pragniemy jak najdłużej odwlec w czasie. Niestety upływa on szybko i nieubłaganie. Ważne jest, aby dobrze zaplanować okres przed tą znamienną datą. Na zrobienie niektórych rzeczy nie będziemy już miały potem czasu, z wielu przyczyn. 

Urodzinowa rocznica nie powinna być jednak czasem smutku, ale radosnego pożegnania dawnych chwil i przygotowania się na następne, wcale nie mniej przyjemne. Każda z nas planuje, co chciałaby zrobić, zanim nadejdzie dzień, w którym trzeba zacząć myśleć o życiu odrobinę poważniej. Macie swoją listę pragnień? My taką przygotowałyśmy. Naszym zdaniem te rzeczy powinna zrobić każda dziewczyna, zanim przekroczy magiczne dwadzieścia pięć lat! 

Zobacz także: 30 rzeczy, które powinnaś choć raz zrobić w swoim życiu!

Podróż życia

Może to być egzotyczna wyprawa do Azji albo wspaniała podróż po europejskich stolicach. Wybór należy do Ciebie. Nie odkładaj tego na później. Być może za kilka lat będziesz dysponować większym budżetem, ale prawdopodobnie Twój czas będzie ograniczony. Na szczęście obecnie można znaleźć cenowe okazje na loty za granicę. Dla chcącego nic trudnego!

Język obcy

Odkładasz naukę języka angielskiego na później? Nie rób tego. Nie chodzi tylko o to, że później nie będzie Ci się chciało, albo będziesz miała mało czasu (chociaż to też powinnaś wziąć pod uwagę). Znajomość języka daje Ci mnóstwo możliwości. Chociażby przyjaźni z obcokrajowcami czy odbycia interesującego stażu za granicą.

Twoja największa słabość

Każdy z nas ma jakieś lęki, nałogi, słabości albo czuje się w czymś bardzo niepewnie. Zrób więc wszystko, aby zwalczyć swoją słabość. Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest w Twojej głowie, zależy od walki i wytrwałości. Może boisz się ciemności, masz lęk wysokości, jesteś bałaganiarą albo nie potrafisz zaplanować dnia i wszystko robisz na ostatnią chwilę? Hartuj swój charakter, a odwdzięczy Ci się lepszą jakością życia i wiarą we własne siły. Oczywiście nie znaczy to, że po 25. roku życia jest za późno. Po prostu im szybciej to zrobisz, tym lepiej. 

Prawo jazdy

To prawda, że w każdej sferze życia jesteśmy zależni od innych. Możemy jednak zrobić wszystko, aby ograniczyć tę zależność. Fajnie byłoby zdać egzamin na prawo jazdy, niezależnie od tego, czy mamy samochód czy nie. Zawsze można go pożyczyć albo kupić za jakiś czas. Dobrze jest zaznaczyć, że z roku na roku trudniej jest zdać, a przepisy w każdej chwili zmieniają się na niekorzyść. Poza tym, im młodsi jesteśmy, tym łatwiej i szybciej się uczymy.

Obrona

Ten podpunkt dedykowany jest osobom studiującym. Przez ostatnie kilka lat modna jest tendencja do robienia sobie przerwy w nauce po zdaniu matury albo licencjatu. Niestety, chociaż zdobywamy wtedy różne ciekawe doświadczenia, wybijamy się z rytmu nauki. Niektórym trudno jest potem powrócić do roli studenta lub samej obrony. Zapał maleje z roku na rok.

Marzenie

Naszym zdaniem przed 25. rokiem życia dobrze jest spełnić swoje największe marzenie, oczywiście te realne (na szczęście każdy z nas ma ich wiele!). Nie odkładaj tego, co Cię uszczęśliwi na później, naucz się kierować swoim życiem i podejmować odważne decyzje. Takie działania są budujące i powinny wejść w nawyk. W tym przypadku odkładanie na później także działa na niekorzyść. Dlatego zapisz się na wymarzony kurs, zrób sobie dzień kompletnego lenistwa, czy o czym tam sobie marzysz.

Zobacz także: Co zabrałabyś ze sobą na BEZLUDNĄ WYSPĘ?

Działanie

Dobro zawsze wraca. Zacznij działać w jakiejś organizacji, zarejestruj się jako wolontariusz. Za jakiś czas `to` do Ciebie wróci. Poza tym poznasz nowe osoby. Być może niektóre relacje zaowocują przyjaźnią na całe życie albo związkiem? A może zupełnie zmienisz spojrzenie na świat? 

TOP 10 miast europejskich, które musisz odwiedzić
TOP 10 miast europejskich, które musisz odwiedzić - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (55)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.06.2019 15:45
Do d... z tym co każda powinna. Niech każda robi to co chce.
odpowiedz
Mammamija (Ocena: 5) 16.06.2019 16:22
Kurna, o dziwo zrobiłam z tej listy prawie wszystko, poza spełnieniem marzenia, czyli własnym lokum i założeniu rodziny :( mało to jednak realne przed 25. rokiem życie, zwłaszcza, jak się nic na start nie dostaje i się studiuje dziennie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.06.2019 17:58
Chcieliście chyba napisać przed 30stką ....większość 20-25 latek nie ma jakichkolwiek możliwości spełnić połowy z tych punktów, z wielu względów, a wy tu z takim czymś wyjeżdżacie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2019 18:20
Babeczki.. jak szybko zajść w ciąże? Macie jakieś sposoby, suplementy?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.06.2019 17:47
Ja mam 27. Z tej listy osiągnęłam mało. Uważam, ze przed ukończeniem 25 roku życia nie należy zrobić rzeczy z listy tylko raczej ustalić sobie swoje własne życiowe priorytety. Trzeba nauczyć się żyć po swojemu, a nie wypełniać rzeczy z listy „takich, które musi zrobić KAŻDY”. Kreujmy sami swoje potrzeby i swoją wizje życia. Jedni w tym wieku pragną stabilizacji, rodziny, dzieci, inni wola podróże i cieszenie się życiem. Dajmy każdemu żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami i tolerujmy to, ze każdy ma w życiu własne potrzeby, którymi powinien się kierować :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie