Przerażające zdjęcia z opuszczonego Czarnobyla. Będą śnić ci się po nocach

Te fotografie pokazują skalę tej przerażającej tragedii.
Przerażające zdjęcia z opuszczonego Czarnobyla. Będą śnić ci się po nocach
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/chernobylography/)
05.06.2019

Minęło ponad 30 lat, odkąd w czarnobylskiej elektrowni jądrowej doszło do katastrofy. 26 kwietnia 1986 roku reaktor nr 4 uległ zniszczeniu w wyniku potężnej eksplozji, a do atmosfery dostała się potężna dawka radioaktywnego promieniowania. Skutki wybuchu były katastrofalne – w wyniku napromieniowania tysiące osób zapadło na choroby nowotworowe, zanotowano też 10 tys. przypadków deformacji płodów i śmierć 5 tys. niemowląt. 

Zobacz również: Ukrywane przed światem, straszliwie zdeformowane... Tak wyglądają „dzieci Czarnobyla”

Dziś strefa wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu jest zamknięta, ale każdego roku przyjeżdżają tam tysiące turystów z całego świata ciekawych tego, jak po latach wygląda opuszczona zona. Fotografowie fascynujący się Czarnobylem chętnie wracają na miejsce katastrofy i wykonują mrożące krew w żyłach zdjęcia, które pokazują skalę ludzkiej tragedii. Obejrzycie je w galerii poniżej. 

Nosi pieluchy i ssie smoczek, mimo że ma 21 lat. W ten sposób ucieka od dorosłości
Nosi pieluchy i ssie smoczek, mimo że ma 21 lat. W ten sposób ucieka od dorosłości - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2019 22:10
Polecam serial HBO Czarnobyl. Tam jest wszystko pięknie przedstawione. Śmiem twierdzić,że oblicze tej tragedii zbiera właśnie żniwo w postaci nowotworów i innych chorób,na które tak wielu ludzi umiera
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.06.2019 21:52
Dziś się mówi o nadgorliwości w pewnych działaniach, ale chyba lepiej było być nadgorliwym niż ryzykować wielką tragedię. Jestem z 86 i od małego słucham jaka to wielka tragedia - dopiero w tym roku (może za mało kopałam) zaczynam spotykać się z informacjami, że wiele rzeczy to 'legendy' czy wręcz bzdury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2019 20:01
skad autor czerpał wiedze? gdzie rzetelni i profesjonalni ludzie, historia elektrowni była wystarczającpo tragiczna i nie trzeba jej ubarwiac przekazujac do opinii publicznej stek bzdur
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2019 19:59
Tak swoja drogą to nie potwierdzono nigdy żadnych deformacji płodów, śmierci niemowląt, ani nie odnotowano wzmożenia tych zjawisk, a z nowotworami tez było zupełnie inaczej.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.06.2019 18:05
Tak swoją drogą to jest Prypeć, nie Czarnobyl.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie