Cały Internet głowi się nad tą iluzją optyczną. Ty też to zauważyłaś?

Tę zagadkę próbują rozwikłać tysiące internautów.
Cały Internet głowi się nad tą iluzją optyczną. Ty też to zauważyłaś?
Fot. Reddit.com/iStock
31.05.2019

Są takie rzeczy i zdarzenia, które wywołują olbrzymie emocje u wielu ludzi. Do tego stopnia, że każdy chce dorzucić do sprawy swoje 2 grosze i wyrazić swoją opinię na dany temat. Tak było m.in. w przypadku słynnej sukienki - tysiące internautów kłóciło się, czy kreacja ze zdjęcia opublikowanego w Sieci jest granatowo-czarna czy biało-złota. Spór, który się wywiązał był bardzo emocjonujący! 

Zobacz również: Internauci nie mogą dojść do porozumienia: Jakiego koloru jest ta sukienka?

Ale to nie jedyny przypadek iluzji optycznej, która rozpaliła Internet do czerwoności. Podobnie jest w przypadku zdjęcia, które zobaczycie poniżej. Jeden z internautów zamieścił fotografię na forum Reddit.com. Zdjęcie przedstawia szyld znajdujący się na ścianie kawiarni i układający się w napis “coffee. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zupełnie normalnie. Do chwili, gdy zwrócicie uwagę na cień napisu. Coś tu zdecydowanie nie gra. 

 

Fot. Reddit.com

Na pewno zauważyliście, że cień napisu głosi nie “coffee”, ale “cofee” - tajemniczym sposobem z cienia szyldu zniknęła jedna z liter “f”. Internauci od razu zwrócili na to uwagę i nie byli w stanie pojąć, jak to możliwe. Całemu zamieszaniu winne jest oświetlenie w kawiarni, a konkretnie dwie lampy, pod którymi znajduje się napis. Komentujący dzielili się między sobą teoriami na temat tego, jak powstało to zdumiewające złudzenie optyczne. 

Litera “f” znajduje się w środku dwóch promieni światła. Spójrzcie nad litery, a zobaczycie dwie lampy z naszym brakującym “f” pomiędzy nimi. Cień został zlikwidowany poprzez przecinające się światła. 

Światła są umieszczone w równych odstępach, więc cienie między każdym “f” pod tym kątem mieszają się ze sobą. 

Lewa lampa tworzy cień liter “c”, “o” oraz “f”, a prawa lampa tworzy cień liter “f”, “e” oraz drugiego “e”. Tak się składa, że obie lampy rzucają cień litery “f” w tym samym punkcie. 

Niektórzy z internautów przygotowali też specjalne grafiki, które miały wyjaśnić innym, jak doszło do tej iluzji. 

Fot. Reddit.com

Fot. Reddit.com

A ty jak wyjaśnilibyście to ciekawe zjawisko? 

Zobacz również: Na tym obrazku podobno ukrywa się zwierzę. Nie wszystkim udaje się je zobaczyć

Polka wygrała niemiecki „Top Model”! Kim jest Simone, która zachwyciła samą Heidi Klum?
Polka wygrała niemiecki „Top Model”! Kim jest Simone, która zachwyciła samą Heidi Klum? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.05.2019 10:38
W przychodni, do której chodzę, też jest podobny efekt. Pod ścianami poustawiane są krzesła połączone ze sobą po 4, ale światło z sufitu pada tak, że cień pokazuje 3 krzesła. Jest kilka takich rządków i zawsze to samo ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie