Facebook jak Tinder? Serwis poinformuje twojego crusha, że się w nim podkochujesz!

Jeśli ty też wpadłaś mu w oko, Facebook dobierze was w parę.
Facebook jak Tinder? Serwis poinformuje twojego crusha, że się w nim podkochujesz!
Fot. iStock/YouTube.com/The Verge
04.05.2019

Facebook z roku na rok pragnie się coraz bardziej rozwijać i przyciągać do siebie jeszcze więcej użytkowników. Mimo że platforma społecznościowa Marka Zuckerberga wciąż jest najpopularniejszym tego typu medium na świecie, po wielu aferach z wyciekiem danych i podglądaniem prywatnych wiadomości coraz więcej internautów odchodzi od Facebooka i usuwa z serwisu swoje konta.

Zobacz również: Tak sprawdzisz, kto podgląda Cię na Facebooku. Już nic się nie ukryje

Najnowszym pomysłem, dzięki któremu Facebook ma zapobiec odpływowi użytkowników jest funkcja "Secret Crush", czyli - w wolnym tłumaczeniu - "tajemniczy adorator". Jeśli nasuwają się wam skojarzenia z Tinderem, nie jesteście w błędzie. Nowa funkcja ma być elementem Facebook Dating, czyli platformy randkowej będącej częścią serwisu. Póki co moduł randkowy nie jest dostępny w Polsce - mogą z niego korzystać użytkownicy m.in. z Kanady, Kolumbii, Tajlandii czy Meksyku, ale Facebook planuje wprowadzić ją do nowych krajów. 

Jak działa funkcja "Secret Crush"? W jej ramach użytkownik Facebooka może wybrać spośród swoich znajomych do 9 osób, które im się podobają i z którymi być może chciałby rozwinąć znajomość, w romantycznym tego słowa znaczeniu. Jeżeli okaże się, że któryś z tych "crushów" odwzajemnia nasze uczucia i także wybrał nas dzięki funkcji "Secret Crush", Facebook poinformuje o tym fakcie oboje zainteresowanych - niczym Tinder, gdy oznajmia, że właśnie cię z kimś "zmatchował" i oboje się polubiliście.

Fot. YouTube.com/The Verge

W oświadczeniu wydanym przez przedstawicieli Facebooka czytamy, że pomysł takiej nowej funkcji wyszedł od samych użytkowników serwisu:

Ludzie mówili nam, że widzą duży potencjał jeśli chodzi o romantyczne relacje w rozszerzonym kręgu swoich przyjaciół i znajomych.

Ale to nie jedyna nowość, jaką dla swoich użytkowników szykuje portal społecznościowy Marka Zuckerberga. Parę dni temu na corocznej konferencji technologicznej F8 przedstawiciele Facebooka ujawnili, że serwis ma dostać zupełnie nową szatę graficzną na przeglądarkach komputerowych. Nowy design ma być "lżejszy' i bardziej nowoczesny. Oto, jak będzie się prezentować:

Fot. YouTube.com/The Verge

Także profile użytkowników Facebooka będą wyglądać nieco inaczej:

Fot. YouTube.com/The Verge

Mark Zuckerberg i jego współpracownicy zapowiadają, że zmiany wejdą w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jak podobają się te nowe rozwiązania? Będziecie korzystać z funkcji "Secret Crush"?

Zobacz również: Facet z Tindera ma absurdalne wymagania dla potencjalnych dziewczyn. „Nie zniżę swojego poziomu”

Zarosły, ale wciąż są śliczne. Owłosionymi pachami podbijają Internet
Zarosły, ale wciąż są śliczne. Owłosionymi pachami podbijają Internet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 3) 04.05.2019 18:16
Poinformuje twojego "crusha"? To chyba jakiś żart, w języku polskim nie ma takiego słowa, a nagłówek jest żenujący. Czy autor ma chociaż podstawowe wykształcenie?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.05.2019 08:01
Wybierać ze znajomych? Głupi pomysł.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie