Muzułmanka przyszła na antyislamski protest. Jej reakcja zachwyciła świat

Odpowiedziała dobrocią na nienawiść.
Muzułmanka przyszła na antyislamski protest. Jej reakcja zachwyciła świat
źródło: Twitter (twitter.com/ShaymaaDarling)
28.04.2019

Dla wielu z nas obcowanie z inną religią i kulturą nie jest łatwym doświadczeniem. Boimy się tego, czego nie znamy, a w przypadku islamu sytuacji nie poprawiają na pewno zbrodnie dokonywane przez terrorystów. Ze strachu wrzucamy wszystkich wyznawców do jednego worka, a kierowanie się uprzedzeniami nigdy nie kończy się dobrze.

Zobacz również: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Ona odważyła się temu przeciwstawić. Shaymaa Ismaa’eel chce pokazać, że muzułmanie to także młodzi, radośni i pokojowo nastawieni ludzie. Na agresję i obraźliwe hasła reaguje uśmiechem, bo wierzy, że dobro zawsze wraca.

24-latka kilka dni temu wybrała się na spotkanie organizowane przez współwyznawców. Przed budynkiem, w którym odbywała się konwencja, natrafiła na grupę przeciwników.

źródło: Twitter (twitter.com/ShaymaaDarling)

Mężczyźni protestowali na ulicy wznosząc okrzyki i prezentując bardzo krytyczne transparenty. Możemy na nich przeczytać m.in. „Islam to religia krwi i morderstwa”, „Jezus to jedyny syn Boga” czy „Chrześcijanie przeciwko terroryzmowi”. Młoda Amerykanka postanowiła zareagować.

Nie miała zamiaru wdawać się w dyskusję, ani tym bardziej niszczyć prezentowanych plakatów. Przykucnęła tuż obok i zaczęła robić sobie z nimi zdjęcia. Przez cały ten czas szeroki uśmiech nie schodził z jej twarzy.

Odpowiedziała dobrocią na nienawiść, czym zyskała uznanie tysięcy internautów.

Zobacz również: LIST: „Rzuciłam chłopaka, bo przeczytałam jego komentarz o uchodźcach. Ameba umysłowa i gimbopatriota!”

źródło: Twitter (twitter.com/ShaymaaDarling)

Uśmiechnęłam się bigoterii prosto w twarz i odeszłam czując, że zrobiłam coś ważnego

- napisała na Twitterze, w krótkim czasie zdobywając ponad 300 tysięcy polubień.

„Te zdjęcia kiedyś zostaną wystawione w muzeum”. „Widzę, jak bardzo nie było im to na rękę. Gratuluję. Pokazałaś, że dobro i uśmiech to także ogromna siła”. „Jesteś piękna i nieustraszona”. „Podziwiam, że nie dałaś się sprowokować tymi idiotycznymi hasłami”. „Nie miałbym chyba odwagi zrobić tego samego, a jestem naprawdę rosłym facetem” - czytamy w komentarzach.

Myślicie, że jej postawa zmieni nastawienie do tej pory mało tolerancyjnych osób?

źródło: Twitter (twitter.com/ShaymaaDarling)

Zobacz również: Awantura o podręcznik do zerówki. "Propaganda! Promowanie multikulti!"

Bezlitośnie parodiuje „perfekcyjne” zdjęcia celebrytek – z komicznym efektem. Internauci ją pokochali!
Bezlitośnie parodiuje „perfekcyjne” zdjęcia celebrytek – z komicznym efektem. Internauci ją pokochali! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 20:11
czy ona ma sandały??? Obnażyła stopy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 18:36
Bohaterka przy wozie policyjnym. Proponuję muzułmance protesty w Iranie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 14:21
Nie przeszkadzają mi muzułmanie tolerancyjni, żyjący według swoich zasad ale potrafiący żyć w innym kraju według zasad tego kraju. Natomiast jestem wielką przeciwniczką zmuszania kobiet do zakrywania włosów, nie mówię już nawet o chodzeniu w burce czy zabronieniu prowadzenia samochodów i siedzenia w "męskich" kawiarniach itp. Nawet jeżeli te kobiety mówią, że tak chcą, to jest to tylko kwestia wychowania i prania mózgu od dziecka, nie mają wyjścia chcieć inaczej, bo ktoś im wmówił, że to słuszne. W religii katolickiej kiedyś kobiety też zakrywały głowy, siedziały w ostatnich rzędach w kościele i miały różne zakazy i nakazy, natomiast kościół potrafił pójść z duchem czasu na tyle, że takich rzeczy nie ma. (owszem, czasami zdarzy się jakaś chora wypowiedź pojedynczego księdza mizogina ale kobiet na stosach nie pali, nie wyklina z kościoła, czy nie piętnuje publicznie co skutkuje ostracyzmem tak wielkim, że cała społeczność się odwraca - a w niektórych krajach muzułmańskich coś takiego jest na porządku dziennym). Uważam, że te kraje powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za krzywdę jaką robią swoim mieszkańcom i cały świat powinien nałożyć jakieś ekonomiczne obostrzenia, by zmusić ich do zmiany prawa. Natomiast to się nie wydarzy bo każdy ma to w nosie a Ameryka wchodzi wojskiem tylko tam gdzie czuje interes pod pozorem obrony demokracji i praw człowieka. Tam gdzie serio się ich nie przestrzega, ale płyną jakieś wymierne korzyści z handlu to nie ma sensu interesować się losem ludzi.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 13:25
czy ona jeszcze żyje? czy zniknela, czy zmarla smiercia tragiczna ?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 28.04.2019 12:02
Problemem nie są ludzie żyjący według zasad danego kraju, dla których islam jest tylko religią czy tradycją (przykładem są np Tatarzy w Polsce) . Problemem są ci, którzy napływają, bo dla nich islam to ideologia. Pokazywanie dziewczyny wychowanej w kulturze zachodu i utożsamianie jej z całym islamem to przekłamanie. Co nie zmienia faktu że protest przeciwko terroryzmowi nijak się ma do haseł że ten czy tamten jest jedynym synem takiego czy innego boga.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie