9 września 2019 roku. Zapamiętaj tę datę, bo wtedy ma dojść do najgorszego

Naukowcy z zaniepokojeniem spoglądają w niebo.
9 września 2019 roku. Zapamiętaj tę datę, bo wtedy ma dojść do najgorszego
Fot. Unsplash
23.04.2019

Termin „obiekty bliskie Ziemi” brzmi niepozornie, ale oznacza ciała niebieskie, które w każdym momencie mogą zbliżyć się do naszej planety jeszcze bardziej. To planetoidy, komety oraz meteoroidy potencjalnie niebezpieczne, bo ich uderzenie mogłoby być katastrofalne w skutkach.

Zobacz również: „Krwawa jatka”. Krzysztof Jackowski ujawnił przerażające wizje na najbliższe tygodnie

Jednym z takich obiektów jest 2006 QV89, czyli odkryta kilkanaście lat temu asteroida o promieniu ok. 30 metrów. Wydaje się, że to niewiele, ale porusza się z prędkością 44 000 km na godzinę. Wystarczy, by narobić sporych szkód. Nic więc dziwnego, że naukowcy z niepokojem patrzą w niebo.

Niektórzy z nich są zdania, że ludzkość jest poważnie zagrożona.

Na razie niczego nie wiadomo na pewno. Poza tym, że już w lipcu br. poznamy dokładną trajektorię lotu asteroidy. W tym momencie obiekt jest zbyt daleko, żeby ocenić ryzyko uderzenia w naszą planetę. Ale jeśli obawy okażą się zasadne - pozostanie nam naprawdę niewiele czasu.

Nie ulega wątpliwości, że 2006 QV89 znajdzie się najbliżej Ziemi 9 września 2019 roku. Istnieje ryzyko, że właśnie wtedy dojdzie do zdarzenia porównywalnego z tym, które odnotowano ponad 100 lat wcześniej. W 1908 roku ciało niebieskie eksplodowało nad Syberią powalając drzewa w promieniu 40 km.

Gdyby doszło do bezpośredniego uderzenia, a na dodatek w gęściej zaludnionej części świata - zginą tysiące, jeśli nie miliony ludzi.

Zobacz również: W piątek 13-go będzie już po wszystkim. Ujawniono nową datę końca świata

Większość ekspertów przekonuje, że zagrożenie jest wciąż tylko teoretyczne. Nie ustają jednak w badaniu asteroidy. Bardzo ważne jest ustalenie jej dokładnych wymiarów i określenie trasy przelotu. Dzięki tej wiedzy być może uda się uniknąć najgorszego. W lipcu ma być już wszystko jasne.

To nie jedyne zagrożenie z przestworzy. Jeśli w 2019 roku nic złego się nie stanie, 10 lat później bardzo blisko Ziemi znajdzie się inna planetoida, Apophis.

Rozpędzona planetoida ma uderzyć 13 kwietnia 2029 roku z prędkością ponad 7 kilometrów na sekundę, co na pewno doprowadzi do eksplozji, a w konsekwencji - zmian klimatycznych. Według naukowców z Wydziału Mechaniki Nieba na Uniwersytecie w Petersburgu może to doprowadzić do ostatecznej zagłady życia na Ziemi.

Zobacz również: Pod koniec roku wydarzy się coś przerażającego. Padła konkretna data

Horoskop celtycki robi furorę. Jest wyjątkowo trafny
Horoskop celtycki robi furorę. Jest wyjątkowo trafny - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 2.33 / 5
Ja (Ocena: 1) 29.06.2019 18:32
Dlaczego zawsze musi się takie coś dziać! I to jeszcze dzień po moich urodzinach 😭😭😭
odpowiedz
Marie Rose (Ocena: 5) 23.04.2019 16:49
Wreszcie coś naukowo udowodnione a nie jakieś jasnowidzkie bzdety
odpowiedz
Astronom z obserwatorium Izana,Tenerife (Ocena: 1) 23.04.2019 12:13
Laura Piotrowska nie zniecheca się niczym.Napisze kazde kretyństwo ,im głupsze,tym lepiej. Ale ja nie będę się nad nia znecac i podsunę cos zupełnie innego. Otoz,mila skądinąd jak najbardziej Pani Lauro (proszepisac i nie spoczywać na laurach !)ten smieszny obiekt to zupelna drobnostka. Otoz pod konei cpazdiernika 2019 a wiec nie zadlugo,moze uderzyć w Ziemie az 5 obiektow z roju Taurydow.I szanse na to wciąż rosna,dlatego nalzoono cenzure,zeby nei siac paniki,bo ludzkość i tak nic już nie zdazy zrobić,bo i tak nei ma czym. I mówimy tu o obiektach o średnicy od 200 do ponad 700 metrow; mówimy o roju ! Co będzie,jesli uderzy nawet ten najmniejszy w tereny zaludnione ??Co będzie gdy uderzy ten największy ?? Powiem Pani; gdy uderzy ten największy naprzyklad w Polske,Polska zniknie a wraz z nia zostanie unicestwiona spora czesc Europy .Milego dnia i proszę nie robic planow na odlegla przyszlosc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie