7 ciekawostek, które powinnaś poznać, zanim obejrzysz finałowy sezon Gry o Tron

To już dziś! Finałowy sezon na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy...
7 ciekawostek, które powinnaś poznać, zanim obejrzysz finałowy sezon Gry o Tron
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/gameofthrones/)
15.04.2019

"Gra o Tron" to jedna z najpopularniejszych serialowych produkcji, która zdobyła niesamowitą liczbę fanów na całym świecie. Odkąd serial pojawił się na ekranach, a było to 17 kwietnia 2011 roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie emitowany jest aż w  207 krajach i terytoriach, z czego w 194 tego samego dnia i o tej samej godzinie. Producenci natomiast sprzedali 100 licencji  uprawniających do emisji serialu, co sprawiło, że Gra o tron stała się przedsięwzięciem, do którego prawa kupowane były najczęściej w całej historii HBO. Zanim jednak obejrzycie najnowszy sezon, musicie wiedzieć o tych 7 ciekawostkach!

Zobacz też: Czy strój Daenerys z ostatniej serii “Gry o tron” przypadkiem zdradził jej los?

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

1. Gra o tron bije rekordy oglądalności

Z każdym sezonem liczba widzów przed telewizorami rosła o kilka milinów! W samych Stanach Zjednoczonych sezon pierwszy obejrzało - 9,3 mln widzów, drugi - 11,6 mln, trzeci - 14,4 mln, czwarty - 19,1 mln, piąty - 20,2 mln, szósty - 25,7 mln, a sezon siódmy - 32,8 mln. Nie ma wątpliwości, że tak długo wyczekiwany ósmy sezon pobije wszelkie rekordy!

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

2. Charakteryzacja aktorów trwała wiele godzin

Charakteryzacja to nieodłączony element każdej produkcji, zwłaszcza w takim stylu. Aktorzy zanim zaczną pracować, muszą spędzić dobrych kilka godzin na fotelu w garderobie. Od dnia rozpoczęcia pracy nad czwartym sezonem zespół ds. efektów specjalnych zużył łącznie 12 421 funtów (5 634,07 kg) silikonu na protezy do charakteryzacji i 1 102 funtów (499,86 kg) materiału pirotechnicznego. Najwięcej godzin, bo aż 7 charakteryzowano aktorów grających dzieci lasu oraz aktora wcielającego się w górę. Podczas wszystkich sezonów Gry o Tron wykorzystano 12 137 peruk i tresek. Natomiast dobór fryzury Daenerys trwał ponad dwa miesiące, gdzie wykorzystano 7 prototypów peruk.

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

3. Imponujące liczby

Podczas pracy nad ośmioma sezonami serialu wydano 19 722 dokumentów podróży, zarezerwowano 68 143 pokojów hotelowych, wydrukowano 1 749 zdjęciowych planów pracy i 243 harmonogramów zdjęć. Natomiast Helen Sloan, główna fotosistka serialu wykonała 1,4 mln zdjęć.

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

4. Przy produkcji serialu pracowały tysiące ludzi

Podczas zdjęć do wszystkich sezonów Gry o Tron w samej Irlandii Północnej pracowało 2 tysiące członków ekipy produkcyjnej oraz 12 986 statystów. W różnych krajach statyści spędzili łącznie 10 846 dni zdjęciowych. Te liczby robią wrażenie!

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

Zobacz też: Jest oficjalny, pełny zwiastun ostatniego sezonu „Gry o tron”! Zobacz fragmenty nowych odcinków

5. Wszystkie sezony Gry o Tron nakręcono w 10 krajach

Zdjęcia do wszystkich sezonów serialu powstały łącznie w 10 różnych krajach - w Irlandii Północnej, Irlandii, Maroku, na Malcie, w Hiszpanii, Chorwacji, Islandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Szkocji. Wnętrza zamku Winterfell, Czarnego Zamku, Orlego Gniazda, Domu Czerni i Bieli, Salę Twarzy, Wielki Sept Baelora, salę tronową Wielkiej Piramidy w Mereen, a także ikoniczną salę tronową w Królewskiej Przystani zbudowano w Belfaście w Irlandii, gdzie znajduje się sześć hal zdjęciowych Titanic Studio.

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

6. Gra o Tron to jeden z najbardziej nagradzanych seriali w historii

Do tej pory serial zdobył 132 nominacje do nagród Emmy i 47 statuetek Emmy, siedem nominacji do Złotych Globów i jedną statuetkę, 18 nominacji do Nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów i siedem statuetek, 17 nominacji do Nagrody Krytyków i jedną nagrodę oraz siedem nagród Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

 

Gra o tron - 7 ciekawostek, które musisz znać

7. Wykorzystano tysiące różnych materiałów do produkcji serialu

Fani serialu doskonale wiedzą, z jak wielu elementów, nie tylko ubioru, składa się cała produkcja. I tak do produkcji broni oraz 1300 tarcz, wykorzystano 1,7 tysiąca kilogramów gumy oraz 1,5 tony metalu. Co ciekawe, podczas zdjęć zużyto 52 tysiące worków śniegu z celulozy, 4 tysiące galonów sztucznej krwi oraz 50 mil (tj. 80,46 km) materiału na kostiumy!

 

Zobacz też: Emilia Clarke omal nie umarła na planie „Gry o tron”. Pokazała szokujące zdjęcia ze szpitala

„Twarz lalki, ciało potwora”. Jej sylwetka zupełnie nie pasuje do ślicznej buzi
„Twarz lalki, ciało potwora”. Jej sylwetka zupełnie nie pasuje do ślicznej buzi - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie